logo

blogfacebooklinkedinyoutube
     

 

 

 

 

Altair AcuSolve

 

Yazılım Özellikleri

 

 

Giriş | Yetenekler |  Örnekler | Makaleler | Resim Galerisi |  Özellikler | AcuConsole

 


 

SAĞLAMLIK

 

AcuSolve problemleri çoğunlukla ilk seferinde çözer. Birleşik çözücü teknolojisi sayesinde non-lineer problemlerde çok hızlı yakınsama yaparak güvenilir sonuçlar verir. Bu güvenilir sonuçlara iki önemli faktör etki eder.

 

Kararlı Sonlu Eleman Formülasyonu

AcuSolve Galerkin / En Küçük Kareler ( GLS ) sonlu eleman formülasyonuna dayanmaktadır. Bu teknolojinin matematiksel ve uygulamada mükemmel stabilite ve doğruluk özelliklerine sahip olduğu kanıtlanmıştır. Çözülmesi zor Endüstriyel problemlerin , bozuk ve yüksek aspect oranına sahip kafes yapılarının kolayca üstesinden gelebilir.

Güçlü İteratif Çözücü

AcuSolve benzersiz ve özel bir iteratif lineer çözücü kullanır. Bu benzersiz yapı ,Lineerleştirilmiş Navier-Stokes denklemlerini temel alır ve kullanıcıya etkin ve kararlı  tümleşik Basınç/Hız çözümleri sunar. AcuSolve son derece kararlıdır ve otomatik mesh oluşturan yazılımların oluşturdugu yüksek aspect oranına sahip oldukça bozuk kafes yapılarında bile doğru çözümleri verebilecek yeteneğe sahiptir .

 

HIZ

 

AcuSolve üç mekanizma ile hızlı çözümler elde eder :

 

1 - AcuSolve tam-tümleşik basınç/hız denklem sistemlerini çözer ,bu özelliği AcuSolve'a         
     lineer ve non-lineer yakınsama hızında kayda değer bir artış sağlar .

2-  Büyük ölçekli süper-bilgisayarlar için sıfırdan tasarlanıp hayata geçirildi .

3-  Tüm algoritmaları , hibrid dağıtımlı/paylaşımlı bellek (MPI / OpenMP) paralel modeli           
     kullanan  çok çekirdekli paralel kümeler için tasarlanmıştır.Paralelik son kullanıcılara    
     tamamen şeffaftır.

 

Paralel İşleme

        
AcuSolve başından beri tüm algoritmaları coarse-grain paralel bilgisayarlarda çalışacak şekilde tasarlandı. Alan ayrıştırılması , nodeları ve elemanları ayrı işlemcilere dağıtmak için kullanılır . Dağılmış bellekler arası iletişim MPI ( Message Passing Interface ) ile sağlanır ve paylaşılan bellek veri kopyaları tek bir paylaşılan bellek kutusunun alt alan (Subdomain) arasında kullanılır . Bu yöntem , birimler arası iletişim için geçen süreyi azaltır. Paralellik kullanıcılara tamamen açıktır ve o kadar esnektir ki kullanılacak işlemci sayısı her problem öncesi değiştirilebilir .

 

GÜVENİLİRLİK

 

AcuSolve CFD çözücüsü 80'li yılların sonunda , 90'lı yılların başında Stanford Universitesinde Galerkin/Least Squares (GLS) sonlu eleman çözücü teknoljisi temelleri üzerine geliştirilmiştir . Bu teknoloji geçmişten günümüze sürekli geliştirilerek , daha büyük ölçekli problemleri çözümü için uygun hale getirilmektedir.

 

Sonlu Eleman Formülasyonu

 

Bu metod , basınç dahil olmak üzere , tüm çözüm alanlarında eşit dereceden interpolasyonlu kalıntılı Galerkin sonlu eleman formülasyonunu temel alır . Bu , bilimsel ve mühendislik uygulamalarında basitlik sağladığı gibi , çözümlerde çok önemli bir güvenilirlik sağlar . Bu yöntem ayrıca bölgesel ve global korunum diferansiyel denklemlerine öncelik vermek için tasarlanmıştır . Korunum her türlü mesh yapısı için geçerlidir .

 

Ortaya çıkan teknolojinin çok zengin bir matematiksel temeli vardır . Uygulamada bu çok yüksek bir sağlamlık ve güvenilirlik sağlar .

          

 

 

Broşür

 

Sektörler

 

Çözümler

 

Web Semineri

Daha önce gerçekleştirilen

web seminerleri

 

 

 

Hakkımızda | Ürünler | Hizmetler | Referanslar | Kariyer | İletişim

ST Mühendislik | info@s-t.com.tr | T:(224) 280 84 46