logo

blogfacebookfacebookyoutube
     

 

 

 

 

Altair FEKO

 

Anten Analizleri

 


ALTAIR FEKO, tel antenlerin, horn ve açıklık antenlerin, reflektör antenlerin, mikroşerit antenlerin, konformal antenlerin, anten dizilerinin ve geniş band antenlerin analizi için en uygun yazılımdır.

Çeşiti özel formülasyonlar anten problemlerinin pratik bir çözümünü FEKO için mümkün kılmaktadır. Ön cam ( Windscreen ) anten analizi için özel olarak tasarlanmış MoM (Moment metodu) tabanlı bir çözüm metodu buna örnek gösterlebilir. Çok katmanlı araç cam yüzeyi, cam yüzeye mesh atma zorunluluğu olmadan hesaba katılabilir. Bir tabaka içerisinde veya iki tabaka arasına yerleştirilmiş anten elemanları analizi yapılabilir. Birden fazla anten modellenip birbirleriyle olan etkileşimleri ve dış geometriye olan etkileri modellenip (araç gövdesi) incelenebilir.

Rastgele yerleştirilmiş iletken teller ve çoklu dielektrik yüzeylere sahip mikroşerit antenlerin analizi 3 boyutlu MoM metodu ile mümkün olmaktadır. İnterpolasyon tabloları kullanarak daha hızlı çözüm yapılabilmektedir.

FEKO, bunun yanında mobil antenler ve wireless antenler için de çözümler sunmaktadır. Doğal parametrik modelleme ve hızlı çözücüler, tasarımın performansına pratik bir bakış açısı sağlamaktadır.

CAD import seçeneği metalik geometrilerin oluşturulması için kullanılabilmektedir.

Optimizasyon seçeneği geometrinin modifikasyonu ve istenen hedefe ulaşmayı sağlamak açısından ideal bir çözüm yöntemi olmaktadır.Tel Antenler Windscreen Antenler
Mikroşerit Antenler Konformal Antenler
Açıklık Antenler Geniş Bant Antenler
Reflektör Antenler Anten Dizileri
Mobil Antenler Lens Antenler


 

 

 

 

Broşür

 

 

 

 

Hakkımızda | Ürünler | Hizmetler | Referanslar | Kariyer | İletişim

ST Mühendislik | info@s-t.com.tr | T:(224) 280 84 46