logo

blogfacebooklinkedinyoutube
     

 

 

 

 

Altair HyperForm

 

Sac metal şekillendirme yazılımı

 

 

Altair HyperForm , sac metal şekillendirme (derin çekme) sürecinin simülasyonu için gelişmiş özelliklere sahip bir yazılımdır.
Uygun maliyeti, doğruluğu yüksek sonuçlarıyla sac metal şekillendirme simülasyonu için eksiksiz bir çözümdür. HyperForm'un avantajı , Altair'in üretim simülasyonu ve proses dizaynı konusunda uzun yıllara dayanan deneyimi sayesinde üretim sürecini geliştirmeye yardımcı olmasıdır.

ALTAIR HyperForm yazılımını kullanarak soğuk, sıcak ve kompozit şekillendirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.


 

 

One Step - Tek Adımda Çözüm


HyperForm piyasadaki en hızlı one step çözücüsüyle hızlı bir şekilde fizibilite analizlerini yapabilir, "result mapping" yöntemiyle formlama fizibilitesine ait ürün geliştirme sürecini ve maliyetlerini en aza indirebilirsiniz.

Altair HyperForm one-step analiz

Nesting


Güvenilir sac şekli kestirimi ve sezgisel nesting arayüzünü kullanarak en uygun sac boyutu belirleyebilirsiniz. Artık malzeme miktarını ürün geliştirme sürecinin erken aşamalarında minimize edebilir, sac rulosu üzerindeki en iyi yerleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Altair HyperForm nesting resmi

 

Die Design


Parametrik ve NURBS temelli kalıp yüzeyi geliştirme araçlarına sahip "kalıp tasarım" bölümü, mühendisler ve metodçular için çoklu çekme senaryolarını düzeltme ve doğrulamaya yönelik çok güçlü araçlar içermektedir.

Altair HyperForm Kalı Tasarım Resmi

 

 

Incremental - Kısa zaman aralıklarıyla çözüm


HyperForm alanındaki en iyi incremental çözücüsü sayesinde mühendislere gerçeğe en yakın sonuçları vermektedir.Çözücü sayesinde her bir zaman adımındaki malzeme üzerindeki değişmeler takip edilebilmekte, buruşmalar, yırtılmalar ve geri yaylanmalar simüle edilebilmektedir.Bu sayede üretim süreçinin güvenirliğini analiz ederek doğrulayabilir ve kalıp işleme ve presin çalışmama süresinden kaynaklanan gereksiz maliyet kaybını önleyebilirsiniz.

Altair HyperForm Incremental Analiz Resmi

 

Boru bükme ve hydroforming


HyperForm, sac metal şekillendirme kapasitesine ek olarak boru bükme ve hidroforming için güçlü araçlar sunmaktadır. Proses için otomatik bir şekilde model hazırlama imkanı sunmaktadır.

Altair HyperForm Boru bükme Resmi

 Optimizasyon


HyperForm yazılımı ALTAIR'in benzrsiz optimizasyon teknolojisini kullanarak en uygun tasarımı elde etmenize imkan sağlamaktadır.

Yazılımı kullanarak plastik strain, incelme, geri yaylanma (spiringback) mesafesini minimize edecek optimizasyon hedeflerini tanımlayabilirsiniz. Geri yaylanmayı azaltacak kalıp yeni kalıp yüzeyini optimizasyon sonucunda elde edebilirsiniz.

Bununla birlikte kalıp üzerine gelen yükleri dikkate alarak kalıp ağırlığını düşürerek mukavemetini artıracak yeni tasarımları yapısal optimizasyon metoduyla elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

Altair HyperForm boru optimizasyon resmi

Derin çekme sonuçlarının çarpışma (crash) modellerinde kullanımı


Çarpışma , impact simülasyonlarında kullanılan modeller uniform kalınlık ve gerilime sahip olarak kabul edilerek çözümlerde kullanılırlar. Bu yaklaşım gerçek test sonuçlarından farklı sonuçlar alınmasına neden olabilmektedir.

HyperForm one-step veya incremental simülasyon sonuçlarını çarpışma modeliniz üzerine map ederek, daha gerçekci explicit dinamik simülasyon sonucu elde edebilirsiniz.

 

 

 

 Broşür

 

Sektörler

 

Çözümler

 

Web Semineri

Daha önce gerçekleştirilen

web seminerleri

 

 

 

Hakkımızda | Ürünler | Hizmetler | Referanslar | Kariyer | İletişim

ST Mühendislik | info@s-t.com.tr | T:(224) 280 84 46