logo

blogfacebooklinkedinyoutube
     

 

 

 

 

Altair HyperMesh

 

Mesh

 

 

Giriş | Geometri | Mesh | Morphing | Çözücüler | Kompozit

 

Altair HyperMesh yüzey (shell) ve hacim (volume) mesh oluşturmak için çok sayıda algoritmaya sahiptir. Yüksek kalitede ve hızlı bir şekilde mesh oluşturulmasını sağlayan araçlara sahip olan yazılım, modelleme süresini büyük oranda kısaltmaktadır.

 

HyperMesh bir, iki ve üç boyutlu elemanların oluşturulmasına yönelik çok sayıda farklı yöntem sunarak karmaşık geometrilerin kolay bir şekilde modellenmesini sağlamaktadır.

 


Altair HyperMesh Örnek Modeller


Yüzey (Surface) Mesh : HyperMesh, yüzey (shell) mesh oluşturulmasına yönelik bir çok metoda sahiptir. İki boyutlu eleman oluşturmak için yüzey, çizgi (line), node veya elemanlar kullanılabilmektedir. İstenen kalite kontrol kriterlerine göre oluşturulan mesh yapısı, üç boyutlu mesh oluşturulmasına yönelik kullanılabilmektedir. HyperMesh içerisinde orthogonal mesh kolay bir şekilde yapılmaktadır.

 

Akustik Cavity Mesh : HyperMesh, NVH ( Gürültü ve Titreşim ) çalışmalarında akustik modların hesaplanmasında kullanılan akustik cavity meshi özel araçlarıyla hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmaktadır.


Altair HyperMesh NVH cavity mesh


Hacim (Volume )Mesh : HyperMesh , yapısal ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği analizleri için otomatik olarak TETRA mesh oluşturmaktadır. Özel araçlar sayesinde istenen özelliklere sahip mesh yapısı hızlı bir şekilde oluşturulabilmektedir. Yazılım tamamen HEXA elemanlardan oluşan modeller elde edilmesine yönelik otomatik ve yarı-otomatik araçlara sahiptir.

 

SPH Mesh : HyperMesh, patlama analizleri, yakıt tankı çalkalanması (sloshing) vb. uygulamalarda kullanılmak üzere SPH (Smooth Particle Hydrodynamics) elemanları oluşturabilmektedir.

 


Altair HyperMesh Örnek Mesh Modelleri


Shrink Wrap Mesh : Güç aktarım parçaları gibi karmaşık geometrilere sahip modellerin, örneğin çarpışma analizlerinde yüksek hassasiyetli mesh yapısına sahip olmaları gerekmemektedir. Veya 3D tarama cihazlarıyla elde edilmiş geometrilerin sonlu eleman modelinin oluşturulması geleneksel yöntemlerle son derece güç olmaktadır. HyperMesh, bu tarz analizler için shrink wrap mesh metoduyla karmaşık modellerden mesh oluşturulmasına imkan vermektedir.

 


HyperMesh shrink wrap medikal mesh


Bir Boyutlu Elemanlar : HyperMesh bir boyutlu elemanların (punta, dikiş kaynağı , yapıştırıcı elemanlar, civata bağlantıları vb.) oluşturulması için connector olarak kadlandırlan özel bir araça sahiptir. Bu modern yaklaşımla bir boyutlu elemanların oluşturulması, simetrik yapılarda kopyalanması ve komponent değişikliği gibi durumlarda yönetilmesi son derece kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

 

Batch Mesh : Kullanıcılar Altair BatchMesher uygulamasını kullanarak çok sayıda parçanın otomatik olarak yüksek kalitede meshlenmesini sağlayabilirler. Bu sayede elle mesh oluşturma işlemi minimize edilerek daha fazla analiz gerçekleştirilmesi için gerekli zaman kazanılmaktadır. BatchMesher kullanıcıların geometri temizleme paremetrelerini ve kaliteli mesh oluşturma kriterlerini oluşturmalarına imkan tanıyarak yüksek kalitede mesh oluşturulmasına imkan sağlamaktadır.

 


Bookmark and Share

 

Broşür

 

Sektörler

 

Çözümler

 

Web Semineri

Daha önce gerçekleştirilen

web seminerleri

 

 

ÜCRETSİZ

 

 

Hakkımızda | Ürünler | Hizmetler | Referanslar | Kariyer | İletişim

ST Mühendislik | info@s-t.com.tr | T:(224) 280 84 46