HyperWorks Sanal Rüzgar Tüneli

 

Güvenilir , Sağlam ve Ölçeklenebilir CFD Çözücü

 

Giriş | Özellikleri | Yetenekleri

 

 

 

    

HyperWorks VWT ( Virtual Wind Tunnel - Sanal Rüzgar Tüneli ) , Altair'in alanında önde gelen

CFD ( HAD- Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği ) çözücüsü AcuSolve'un yüksek çözüm hızı , güvenilir sonuçları , ölçeklenebilir ve güçlü yapısı üzerine kurulmuştur .

 

Sağlam bir matematiksel temel üzerine kurulu olan AcuSolve , verimli bir şekilde karmaşık ve büyük ölçekli CFD problemlerini çözme yeteneğine sahiptir . Hybrid Paralel çözüm tekniği sayesinde hızlı ve verimli çözümleri yüksek işlemcili süper bilgisayarlar ile çok daha hızlı bir şekilde yapar .

 

HyperWorks VWT  akış alanlarının ve akış ayrımlarının hesaplanmasında Reynolds Ortalamalı Navier-Stokes (RANS) ve Detached-Eddy Simülasyonu ( DES ) türbülans modellerini kullanır . Gelişmiş güvenilir aerodinamik sonuçlar Kalıcı Durum( Steady State ) olarak hesaplanabilecegi gibi , Zamana Bağlı ( Transient ) olarak da hesaplanabilir . Bu kullanıcılara araç üzerindeki akış bölgelerinin tahmini için daha gerçekçi ve doğru sonuçlar sağlayacaktır .

 

AcuSolve genel amaçlı bir CFD çözücüsü olarak , zengin ve fonksiyonel bir içeriğe sahiptir . Aero-Elastik - Aero-Akustik , Rigid-Body çiftleri , FSI (Fluid Structure Interaction - Sıvı-Katı Etkileşimi) ve geniş aerodinamik çözüm yetenekleri ile kullanıcılara çok geniş ve gerçekçi bir sanal rüzgar tüneli simülasyonu yapma olanağı sunar .

 

 

Gelişmiş Mesh Oluşturma

  
HyperWorks VWT hızlı ve verimli bir Sınır Tabakalı mesh oluşturucu ile birlikte gelir. Bu mesh oluşturma algoritması güçlü ve esnek yapısı sayesinde , yüzeysel ve hacimsel mesh oluşturabilecegi gibi , gelişmiş ağ oluşturma teknolojisi ile birlikte sınır tabaklı , yüzeysel ve hacimsel ekstrüzyon yöntemli , karışık topolojili ve kullanıcı fonksiyon tanımları ile de mesh yapısı oluşturulabilir.

 

HyperWorks VWT'nin CFD çözücüsü AcuSolve , eleman kalitesine karşı oldukça toleranslıdır . Bu toleranslı davranış çözücüye , yüksek aspect oranılı ve kaba meshlenmiş modellerde bile güvenilir sonuçlar elde etmesini sağlar . Böylece çoğu zaman yapılan mesh optimizasyonu , AcuSolve'da yapılacak olan çözüm için gerekli olmayacaktır ve mesh oluşturma için geçen sürenin oldukca azalmasını sağlayacaktır .

 

Otomatik ve Verimli İş Akışı Süreci

     
HyperWorks VWT kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.Mesh yapısının oluşturulmasından , problemin tanımlanmasına , simülasyonun başlatılmasından sonuçların değerlendirilmesine kadar tüm işlemler kolayca ve tek bir arayüzde yapılır .

 

Proses en az sayıda parametre ile son derece otomatiktir ve otomatik çözüm , sonuçların kalitesinden asla ödün vermeden sonuçların elde edilmesini sağlar .

 

 

Web Semineri:

External Aerodynamics Simulation: Introducing HyperWorks Virtual Wind Tunnel.

Örnek Çalışma:

See how HyperWorks Virtual Wind Tunnel helped LX Sim to develop an aerodynamic road cycling helmet.

 


Bookmark and Share

Broşür

 

Sektörler

 

Çözümler

 

Web Semineri

- Web semineri kayıt dosyalarını izlemek için tıklayınız

 

 

 

Hakkımızda | Ürünler | Hizmetler | Referanslar | Kariyer | İletişim

ST Mühendislik | info@s-t.com.tr | T:(224) 280 84 46