blogfacebookfacebookyoutube
     

 

 

 

Altair Inspire Form

 

Sac Metal Şekillendirme Simülasyon Yazılımı

 

 

Altair Inspire Form (eski adıyla HyperForm), tasarımları optimize etmek, üretimi doğru şekilde simüle etmek ve malzeme maliyetlerini azaltmak için ürün tasarımcıları ve proses mühendisleri tarafından verimli bir şekilde kullanılabilen eksiksiz sac metal şekillendirme yazılımıdır.

 

Altair Inspire Form Fizibilite modülü, parçaların, buruşmalarını, yırtılmalarını ve malzeme kayıplarını tahmin ederek, ürünün tasarımında erkenden şekillendirilebilirliğini hızlı ve güvenilir bir şekilde kontrol etmelerini sağlar.

Blank Fit ve Blank Nesting modülü, artık malzeme miktarını ürün geliştirme ürecinin erken aşamalarında minumum seviyeye indirme ve ruloya minumum maliyetle yerleştirilmesi sağlar. Kullanıcıların dikdörtgen, trapezodial, chevron vb.standart şekillerde detaylı raporlar oluşturabilirler.

Altair Inspire Form Tryout modülü, kullanıcıların tüm karmaşık şekillendirme işlemlerini (yerçekimi, çekme, kesme, geri yaylanma vb.) sezgisel olarak kolayca kurmasını ve doğru şekilde simülasyonunu gerçekleştirmesini sağlar.
Altair Inspire Form sac metal şekillendirme simülasyon yazılımı

Geometri Oluşturma ve Basitleştirme

Altair Inspire Form'un geometri oluşturma ve basitleştirme araçlarını kullanarak arayüzey elde etme, delik ve kesikleri doldurma, flange kaldırma işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Malzeme Kütüphanesi

Altair Inspire Form, standart çelik ve alüminyum kaliteleri için malzeme kütüphanesine sahiptir. Yeni bir malzeme oluşturmak ve kullanıcı veritabanına kaydetmek de mümkündür.

Analiz ve Sonuç Görselleştirme

Parçadaki incelme, buruşma, yırtılma ve kopma gibi problemleri detaylı şekilde görüntüleyerek inceleyebilirsiniz.


Altair Inspire Form Broşürü


 

Hakkımızda | Ürünler | Hizmetler | Referanslar | Kariyer | İletişim

ST Mühendislik | info@s-t.com.tr | T:(224) 280 84 46