blogfacebookfacebookyoutube
     

 

 

 

Altair MotionView

 

 

 

Altair MotionView, yüksek kalitede mekanik sistem simülasyonu modellerini oluşturmayan imkan tanıyan parametrik modelleme yazılımıdır.

Altair MotionView'nin kullanıcı dostu ve sezgisel kullanıcı arayüzü parametrik modelleme kabiliyeti ve açık mimarisi sayesinde kullanıcıların fiziksel prototipler mevcut olmadan önce mekanik sistem tasarımlarını hızlı bir şekilde oluşturmasını, analiz etmesini ve geliştirmesini sağlar. Entegre Altair MotionSolve mekanik sistem simülasyon çözücüsü kullanıcılar için mükemmel bir çözüm sunar.
Güçlü ve Etkili Modelleme Ortamı

Bir mekanik sistem kendi içinde birçok alt sistemden oluşmaktadır. Bu yüzden mekanik sistemleri modellemede modüler yaklaşım kullanmak kullanıcılara model üzerinde kontrol imkanı sağlar. Altair MotionView'in güçlü modelleme ortamı, en zorlu sorunları çözmek için gerekli olan, karmaşık mekanik modellerin oluşturulmasını basitleştirmek ve kolaylaştırmak için tasarlanmış birçok yeteneğe sahiptir.

- Hiyerarşik modelleme yapısı kullanıcılara, alt sistem ve komponentlere kolay ulaşım ve kolay müdahale olanağı sağlar.
- MotionView’in modelleme dili, simetrikliği ve birden fazla topoloji yapılandırması sağlayan koşullu mantığı destekler.
- Parametrik model tanımlamaları, model değişkenlerini kullanarak kolay analizler yapmaya olanak sağlar.Tüm Mekanik Sistem Simülasyonları İhtiyaçları için Eksiksiz Çözüm

Altair MotionView güçlü özellikleri ve aynı lisans dosyasıyla ek ücret ödemeden kullanılabilen diğer Altair HyperWorks yazılımlarıyla doğrudan entegrasyonuyla tüm mekanik sistem simülasyonu ihtiyaçlarınız için komple bir çözüm sunar.

- Model oluşturulmasında ihtiyaç duyulması durumunda Altair HyperMesh yazılımı kullanılabilmektedir.
- Simülasyon sonuçları aynı arayüz içerisinde animasyon ve grafik olarak görüntülenmektedir.( Altair HyperView & Altair HyperGraph)
- Esnek parça (flexible body) entegre Altair OptiStruct sonlu elemanlar çözücüsüyle birlikte kolay ve hızlı şekilde oluşturulmakta ve analiz edilmektedir.
- Mekanizmaların çalışması esnasında oluşan yükler kolayca sonlu elemanlar ve yorulma analizleri için Altair OptiStruct ve diğer yazılımlara aktarılabilmektedir.
- Altair HyperStudy yazılımıyla entegrasyon sistem performansının optimum hale getirilmesi için en uygun parametrelerin elde edilmesini sağlamaktadır.
- Sistem kontrolleri için eş-zamanlı çözüm (cp-simulation) Altair Activate yazılımıyla birlikte gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

 


 

Hakkımızda | Ürünler | Hizmetler | Referanslar | Kariyer | İletişim

ST Mühendislik | info@s-t.com.tr | T:(224) 280 84 46