Veri Analitiği ve Yapay Zeka (AI)

Veri, kuruluşunuzun sahip olduğu diğer varlıklara benzemez. Asla eskimez, tükenmez ve tekrar tekrar kullanılabilir. Ancak verinin değeri ona sahip olmakta değil, onu nasıl kullandığınızda yatar. Altair®, ekiplere rekabet avantajları elde etmek ve üst düzey iş sonuçları elde etmek için veri analitiği ve yapay zekayı kullanma gücü sağlayarak veri odaklı işletmelere olanak tanır.

Verilerinizi ve Yapay Zekanızı Operasyonel Hale Getirin

Süreçlerinizi, müşterilerinizi ve ürünlerinizi daha iyi anlamak için ekibinizin işbirliği içinde veri odaklı içgörüler oluşturması ve bunları kurum genelinde paylaşması gerekir. Çözümlerimiz, veri bilimcileri ve mühendislerden MLOps uzmanlarına, iş analistlerinden yöneticilere kadar birçok farklı beceri seti için tasarlanmıştır. Kodsuz, buluta hazır bir arayüzle, kuruluşların tüm veri hattı boyunca veri analitiği ve yapay zekanın tüm gücünden yararlanmak için ihtiyaç duydukları güçlü yetenekleri sunuyoruz.
Altair Veri Analitiği, kurumların veri analitiğini ve yapay zekayı güvenli, yönetilen ve ölçeklenebilir stratejilerle operasyonel hale getirmelerini sağlar.

Programlama Dillerini Birleştirin

İş için en iyi programlama dillerini kullanarak veri merkezli uygulamalar yazın, farklı dillerin sözdizimini tek bir program içinde birleştirin. Kodlu ve kodsuz araçlarımız Python, R, SQL ve SAS dillerini kullanarak modeller ve programlar oluşturmanızı, sürdürmenizi ve çalıştırmanızı sağlar.

SAS dilini kullanarak IP geliştirmek için yıllarca yatırım yapmış olan kuruluşlar, başka herhangi bir üçüncü taraf ürüne ihtiyaç duymadan mevcut SAS dili programlarını sürdürmeye ve çalıştırmaya devam etmek için araçlarımızı kullanır.

Veri Dönüşümü

Veri keşfi ve dönüşümünde 30 yılı aşkın deneyimiyle sektör lideri olan Altair, PDF'ler, elektronik tablolar ve metin dosyaları gibi zor, yarı yapılandırılmış verilerin yanı sıra Büyük Veri ve diğer yapılandırılmış kaynaklardan veri ayıklamanın en hızlı ve en kolay yolunu sunar. Veriler ister şirket içinde ister bulutta olsun, Altair hazırlık görevlerini otomatikleştirebilir ve verilerinizi saatler veya günler yerine saniyeler içinde doğru ve temiz veri kümelerine dönüştürebilir; böylece sıradan, tekrarlayan ve hataya açık görevlere değil, katma değerli faaliyetlere zaman ayırabilirsiniz.

Öngörüye Dayalı Analitik ve Makine Öğrenimi

Altair'in makine öğrenimi ve yapay zeka çözümleri, ortaya çıkarmaya çalıştığınız içgörüleri içeren ayrıntılı, düşük gecikmeli verilere hızla ulaşır. AutoML ve Açıklanabilir Yapay Zeka AI gibi özelliklerle şeffaflık ve otomasyon sunarak model oluşturmayı kolaylaştırmaktadır, böylece analiz için daha fazla zaman harcanabilir ve sonuçlara güvenilebilir. Esnek kodsuz yaklaşımı, modellerin nasıl yapılandırılacağını ve ayarlanacağını kısıtlamaz ve model oluşturma üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Popüler, açık kaynaklı diller ve motorlara yönelik destek sayesinde, Altair kullanılarak oluşturulan yeni modelleri mevcut analitik altyapınıza entegre edebilirsiniz.

Veri Görselleştirme ve Akış İşleme

Gerçek zamanlı verilerle anormallikleri, trendleri ve aykırı değerleri saniyeler içinde tespit edin ve zengin, güçlü gösterge tabloları kullanarak sonuçları kuruluş genelinde paylaşın. Akış işleme ve veri görselleştirme çözümlerimiz, büyük miktarlarda hızla değişen telemetri, sensör ve ticaret verilerine dayalı olarak hızlı ve tam bilgili kararlar alması gereken kişiler için geliştirilmiştir.

Yapay Zeka Destekli Tasarım

Yapay zeka ve makine öğrenimi (ML) alanlarındaki ilerlemeler, sağlam simülasyon, test ve saha veri setlerinin artan kullanılabilirliği ile birleştiğinde, mühendislik veri bilimini modern ürün geliştirme yaşam döngüsünün kritik bir bileşeni haline getirmiştir. Yapay zeka ile güçlendirilmiş bilgisayar destekli mühendislik (CAE), üreticilere makine öğrenimi rehberliğinde içgörüleri keşfetme, fizik ve yapay zeka odaklı iş akışları aracılığıyla karmaşık tasarım sorunlarına yeni çözümler keşfetme ve işbirliği ve tasarım yakınsaması yoluyla daha fazla ürün yeniliği elde etme olanağı sunuyor. Detaylı bilgi


Kurumsal veri bilimi platformu
Altair RapidMiner

RapidMiner, veri hazırlama, model oluşturma ve model işlemleri süreçlerini tamamen otomatikleştiren ve geliştiren kapsamlı ve kurumsal kullanıma hazır bir veri bilimi platformudur.

Veri temizleme, hazırlama self servis aracı
Altair® Monarch®

Monarch, PDF'ler ve yarı yapılandırılmış metin dosyaları da dahil olmak üzere her türlü veriye erişmenin, temizlemenin, hazırlamanın ve harmanlamanın en kolay yolunu sunan masaüstü tabanlı, self-servis veri hazırlama aracıdır.

SAS dili geliştirme ortamı
Altair Analytics Workbench™

Altair Analytics Workbench, SAS dilinde yazılmış modeller ve programlar geliştirmek için ideal olan sofistike bir kodlama ortamıdır. Geliştiriciler SAS dili programlarına Python, R veya SQL kodu ekleyebilir ve SAS dili programlarını çalıştırmak için üçüncü taraf yazılım gerektirmez.

SAS dili programlarını çalıştırma
Altair SLC™

Altair SLC, SAS dili sözdiziminde yazılmış programları çeviri yapmadan ve üçüncü taraf ürünleri lisanslamaya gerek kalmadan çalıştırır.

Yüksek hassasiyete veri analizi
Altair® Knowledge Studio®

Knowledge Studio, tek bir kod satırı gerektirmeden açıklanabilir sonuçlar üretirken verileri hızla görselleştiren, pazar lideri, kullanımı kolay bir makine öğrenimi ve tahmine dayalı analitik çözümüdür.

Bulut tabanlı  kurumsal veri ekosistemi
Altair® SmartWorks™

Altair'in yeni nesil, bulut tabanlı kurumsal veri ekosistemi ile yapay zeka (AI), analitik ve Nesnelerin İnterneti'nin (IoT) tüm gücünden yararlanın.

veri analitiği yaşam döngüsü
Altair SLC Hub™

Altair SLC Hub, veri analitiği yaşam döngüsündeki her adım için merkezi yönetişim ve dağıtım hizmetleri sağlar.

veri görsel analizi ve izlenmesi
Altair® Panopticon™

Panopticon, iş insanlarının, analistlerin ve mühendislerin, sürükle ve bırak arayüzü ile sofistike veri görselleştirme ve akış işleme uygulamaları oluşturmasına, değiştirmesine ve dağıtmasına olanak tanır.