Altair® Akışkanlar & Termal Çözümleri

İster gelişmiş akışkanlar dinamiği (CFD) modellemesi yapan bir analist olun, ister bir tasarım üzerindeki akışkan veya termal etkileri hızlı bir şekilde anlaması gereken bir tasarım mühendisi olun, Altair projenizi desteklemek için eksiksiz bir araç serisi sunar. Ayrıntılı bileşen analizinden tam sistem performansına kadar Altair, Altair CFD altında bir dizi ölçeklenebilir çözücünün yanı sıra CFD için sağlam model oluşturma ve sonuç inceleme yazılımı sağlar.


Altair genel amaçlı Navier-Stokes CFD çözücüsü

Genel Amaçlı CFD

Altair CFD™'nin Navier-Stokes çözücüsü, çok çeşitli akış, ısı transferi, türbülans ve newtonian olmayan malzeme analizi yetenekleri içerir. Şirketlere, mesh elemanlarının kalitesi ve topolojisinden bağımsız olarak sağlam, ölçeklenebilir ve doğru bir çözüm sunar. Altair HyperWorks'te özel ve kolaylaştırılmış bir iş akışı mevcuttur - hepsi aynı arayüz altında olmak üzere model oluşturma, çözümü başlatma ve sonuçları detaylı inceleme.
Hiçbir CFD yazılımı sizi nihai hedefinize daha erken ulaştıramaz – sonuçları analiz eder ve ürününüzün fiziğini keşfeder.

Altair CFD aerodinamik CFD çözücüsü

Harici Aerodinamik

Altair CFD™'nin Lattice Boltzmann Yöntemi (LBM) çözücüsü, binek otomobillerin, hafif kamyonların, yarış arabalarının ve ağır hizmet araçlarının aerodinamik özelliklerinin ultra hızlı bir şekilde tahmin edilmesini sağlar. En son teknolojisi, rakipsiz performans sunmak ve tek bir sunucuda en karmaşık modellerin bile bir gecede simülasyonlarına izin vermek için enerji ve uygun maliyetli GPU tabanlı bilgi işlem için optimize edilmiştir. Bu devrim niteliğindeki teknoloji, soğutma fanları, e-motorlar ve yenilenebilir enerji kaynakları gibi dönen makinelerden aeroakustiğin doğrudan hesaplanmasını da sağlar.

Altair CFD SPH çözücüsü

Parçacık Tabanlı Akışkanlar Dinamiği

Altair CFD'nin parçacık tabanlı bir hidrodinamik (SPH) çözücüsü, karmaşık hareket altında karmaşık geometriler etrafındaki sıvı akışını tahmin etmek için kullanılır. Bu yöntem, herhangi bir serbest yüzey (sıvı/hava) akışına bakıldığında hem zaman hem de doğruluk açısından önemli avantajlara sahiptir.

Altair EDEM dökme malzeme simülasyonu DEM

Ayrık Eleman Modelleme

Altair® EDEM, kömür, maden cevherleri, lifler, tahıllar, tabletler ve tozlar gibi granül malzemelerin davranışını doğru bir şekilde analiz eden bir ayrık element yöntemi (DEM) yazılımıdır. EDEM ile birleşik CFD'nin kullanılması, mühendislerin sıvı ve partiküller arasındaki etkileşimi gerçekçi bir şekilde simüle etmelerini ve akışkan yataklar, katı-sıvı karıştırma, sprey kaplama, filtreleme ve kurutma gibi bir dizi karmaşık sistemi araştırmalarına olanak sağlar.

Altair Flow Simulator entegre bir akış, ısı transferi ve yanma tasarım yazılımı

Termo-Akışkan Sistemleri

Altair tarafından satışı gerçekleştirilen Altair® Flow Simulator, makine ve sistem tasarımını optimize etmek için karışık aslına uygun simülasyonları sağlayan entegre bir akış, ısı transferi ve yanma tasarım yazılımıdır. Turbo makine, otomotiv ve enerji endüstrilerine uygulanabilir olan FlowSimulator başlangıçta motor termal, yanma, yağlama ve yakıt sistemi tasarımı için birleşik sıvı sistemi tasarım aracı olarak geliştirilmiştir. Havacılık-uzay kalite seviyesi doğrulama ve onaylama ile onlarca yıllık pratik kullanım ve deneyime dayanmaktadır.

Altair SimLab elektronik ekipman soğutma analizi

Elektronik Soğutma

Altair® SimLab®, karmaşık montajların performansını doğru bir şekilde analiz etmek için süreç odaklı mçok disiplinli bir simülasyon ortamıdır. SimLab, elektronik endüstrisinin, gelişmiş CFD bilgisi gerektirmeyen termal analiz ile geliştirme aşamasında potansiyel tasarım sorunlarını güvenle tanımlamasını ve düzeltmesini sağlayan bir dizi yüksek otomatik iş akışı içerir. Bu, zorlu elektronik soğutma ve diğer elektronik tasarım otomasyonu (EDA) termal yönetim uygulamalarını simüle etme yeteneğini içerir.