Altair Inspire

Altair Inspire , tasarım mühendisleri için endüstrinin en güçlü ve kullanımı kolay yapısal analiz, topoloji optimizasyonu ve dinamik hareket simülasyon çözümüdür. Ürününüzün verimliliğini, gücünü ve üretilebilirliğini artırmak için simülasyon odaklı tasarım sağlayarak konsept geliştirme sürecini geliştirir. Bu, düşük maliyet, kısa geliştirme süresi, az malzeme tüketimi ve ürün ağırlığının azaltılmasını sağlar.

Kullanıcılar konsept tasarım aşamasında Altair Inspire'ı kullanarak, oldukça erken bir zamanda ideal bir tasarım konseptine ulaşabilir ve yeniden tasarım yinelemelerini azaltabilir hatta ortadan kaldırabilirler.

Altair Inspire topoloji ve lattice optimizasyonu

Topoloji optimizasyonu, 2D ve 3D parça veya montajlarda gereksiz malzemeyi tasarım alanlarından çıkararak, modelinize uyguladığınız kuvvetlere dayanabilecek en hafif yapıyı yaratarak optimize edilmiş bir malzeme dağıtımı oluşturur.

Topografya optimizasyonu, sac parça veya montajlarda ek kütle eklemeden, dayanımını artırmak veya frekansı maksimuma getirmek için tasarım alanında bead'ler oluşturur.

Gauge optimizasyonu, sac parçalarda tasarım alanının kalınlığını optimum seviyeye getirmektedir.

Lattice optimizasyonu, tasarım alanınızı optimize edilmiş bir kafes yapısı ile doldurur. Eklemeli imalat üretimi için geliştirilen bu yöntemde isteğe bağlı olarak tasarım alanı katı ve kafes bölgeleriyle harmanlanmış olabilir.

Yazılım içerisinde entegre bulunan PolyNURBS araçları sayesinde, optimizasyon sonucunda elde edilen konsept tasarımı düzenlemek dakikalar içerisinde mümkün olmaktadır. Kullanıcı bu işlem sonunda yapının yapısal analizini gerçekleştirip nihai üretim için CAD yazılımına export edebilir.

Altair Inspire Motion dinamik hareket analizi

Inspire arayüzüne tamamen entegre olan Inspire Motion, hareket eden sistemleri analiz etmek ve tasarlamak için kullanılmaktadır.
Kullanıcılar, Inspire Motion'ı kullanarak bir tasarımın işlevsel performansını tahmin edebilir, yapısal bütünlük için analiz edebilir ve hız, ağırlık ve sağlamlık gereksinimlerini karşılayacak şekilde optimize edebilirler.

Inspire Motion, CAD montaj dosyasını açarken mafsal tiplerini ve yerlerini otomatik olarak belirler.

Geometriyi içeri aldıktan sonra gerekiyorsa modifiye etmek, dinamik hareket analizi gerçekleştirmek, yapısal analiz için gerçekçi yükleri elde ederek, tek bir butona basarak ağırlığını en aza indirmek Inspire Motion ile mümkündür.

Altair’in güçlü MotionSolve çözücüsünü kullanan ve Inspire yapısal ve topoloji optimizasyonu ile aynı arayüze entegre olan Inspire Motion, kullanıcıya tasarımların dinamik hareket performansını anlamalarını sağlar. Yer değiştirme, hız ve kuvvet özelliklerini hesaplayıp, yayların ve damperlerin tasarımı nasıl etkilediğini ve aktüatörler ve motorlar için gerekli giriş gereksinimlerini hızlı bir şekilde belirmenize imkan sağlar.


Altair Inspire Broşür >>