Altair Inspire

Altair® Inspire™, tasarım mühendislerinin, ürün tasarımcılarının ve mimarların yapısal olarak verimli tasarımları kolay ve hızlı şekilde geliştirmelerine olanak sağlayan yapısal analiz, yapısal optimizasyon ve dinamik hareket simülasyon çözümüdür.


Altair Inspire Optimizasyon Arayüzü

Altair Inspire, yapı üzerine gelen yüklere yanıt olarak ağırlığı azaltılmış ve mukavemeti artırılmış konsept tasarımlar elde etmek için topoloji, topografya, gauge, lattice ve PolyNURBS optimizasyonunu kullanır. Elde edilen konsept tasarım Inspire içerisindeki araçlarla düzenlenebileceği gibi hızlı prototipleme için stl formatında dışarı aktarılabilir.

Geleneksel yapısal simülasyonlar, mühendislerin bir tasarımın gerekli yükleri destekleyip desteklemediğini kontrol etmesine olanak tanır. Altair Inspire, yükleri girdi olarak kullanarak bir tasarım alanı içinde optimum malzeme dağılımı oluşturarak bu süreci geliştirir.

Altair Inspire ilk seferde, isterleri karşılayan ağırlığı azaltılmış, parça maliyetleri düşürülmüş tasarımlar elde etmenizi sağlar.

Tek veya az parça içeren yüzey ve/veya solid montajların tasarım optimizasyonuna odaklanıyorsanız, yazılıma entegre Altair® OptiStruct® çözücüsü size en iyi sonucu verecektir.

Altair Inspire yapısal optimizasyon iş süreci

Yüzlerce solid parçadan oluşan montajların tasarım analizine odaklanıyorsanız, yazılıma entegre Altair SimSolid® çözücüsünü kullanarak standart bir bilgisayarda, dakikalar içerisinde analizi gerçekleştirebilirsiniz. Inspire yazılımı, SimSolid'in bağımsız sürümünde mümkün olmayan geometriyi düzenleme yeteneği ile farklı tasarımların performanslarını çok hızlı şekilde karşılaştırmanıza imkan sağlar.

Altair Inspire SimSolid yapısal analiz iş süreci

Hareketli CAD montajlarının nasıl hareket ettiğini görmek, 3D temas dahil olmak üzere yapı üzerinde oluşan gerçekci yükleri tespit etmek ve buradan topoloji optimizasyonuna geçmek istiyorsanız, Inspire yazılımındaki Motion araçlarını entegre Altair® MotionSolve® çözücüsü ile birlikte kullanabilirsiniz.

Altair Inspire Motion analizi

Öğrenmesi ve kullanması son derece kolay kullanıcı arayüzüne sahip olan Altair Inspire yazılımı gerekli araçlara sahiptir.

- Parametrik çizim ve geometri düzenleme araçları
- CAD dosyası import ( CATIA, NX, SolidWorks, Creo, Invertor, Altair® Inspire™ Studio, STEP, Parasolid, JT, IGES, ACIS, STL )
- CAD dosyası export ( STL, Parasolid, Step, Acis, Iges )
- PDM sistem desteği ( Teamcenter, Windchill )
- Yapısal analiz ve optimizasyon tanımlamaları
    - Yük, mesnet ve temas (contact) tanımlamaları
    - Üretim (döküm, ekstrüzyon, presleme, 3D Print) ve şekil kontrolleri (simetrik, periyodik, periyodik simetrik)

Altair Inspire Modelleme Araçları

Geleneksel yaklaşım optimizasyon sonrası elde edilen konsept tasarımı STL formatında CAD yazılımlarına export etmektedir. STL dosyasının CAD yazılımında düzenlenmesi uzun bir süreç almaktadır. Altair Inspire içerisinde yer alan PolyNURBS araçları sayesinde, tek tuşla konsept tasarımı düzenleyebileceğiniz gibi, farklı işlemleri de dakikalar içerisinde yapabilirsiniz. Kullanıcı bu işlem sonunda yapının yapısal analizini gerçekleştirip perpormansını değerlendirdikten sonra nihai üretim için CAD yazılımına export edebilir.

Altair Inspire PolyNURBS Geometri oluşturma


Kurumsal kullanıcılar için süre kısıtlamalı versiyon --> İNDİRİN
Öğrenciler için ücretsiz versiyon --> İNDİRİN
Ücretsiz e-kitap : Altair Inspire ile Simülasyon Odaklı Tasarım --> İNDİRİN
Ücretsiz e-kitap : Altair Inspire ile Mekanik Sistem Simülasyonunu Öğrenin --> İNDİRİN
İnternet tabanlı ücretsiz Inspire topoloji optimizasyonu eğitimi
İnternet tabanlı ücretsiz Inspire mekanik sistem simülasyonu eğitimi