Finans Kuruluşları için Çözümler

Altair'in finans sektörüne yönelik çözümleri

Finans kuruluşları her zamankinden daha fazla baskı altında. Gelişen rakipler ve yıkıcı teknolojiler insanların nasıl ve nerede harcama, tasarruf ve yatırım yapacağını değiştiriyor, müşteriler daha fazla değer ve esneklik talep ediyor. Suç faaliyetleri o kadar sofistike hale geldi ki dolandırıcılık ve siber saldırıların önüne geçmek zorlaştı. Düzenleyici talepler sürekli kendi kendini analiz etmeyi ve raporlamayı gerektiriyor.

İster bankacılık, finansal hizmetler, sigorta veya konut kredisi alanında olsun, Altair finansal veri analitiği çözümleri kuruluşunuza iş süreçlerini dönüştürmek, uyumluluğu sağlamak, maliyetleri düşürürken kârı artırmak ve personeli önemli faaliyetlere odaklanmaları için serbest bırakmak için gereken araçları sağlar.

Altair finansal ve kredi veri analizi çözümleri

Finansal Analitik Araçları ile Operasyonları Yeniden Keşfedin

Finans kurumları, veri analitiği ve yapay zeka (AI) platformumuz Altair® RapidMiner® ile tüm departmanlardaki kritik iş süreçlerini yeniden keşfedebilir. Siber güvenliği sıkılaştırmak, riski değerlendirmek ve fiyatlandırmak, kredi puanlarını tespit etmek ve nakit akışı olaylarını tahmin etmekten müşteri kazanımı, kişiselleştirme ve sadakati artırmaya kadar.

Finansal Veri Analizi için Yüksek Verimli Hesaplama

Algoritmik ve kantitatif ticaret gibi alanlarda veri dağlarının işlenmesinde vazgeçilmez olduğundan, yüksek verimli işlemeye olanak tanıyan güçlü bilgi işlem teknolojisine duyulan gereksinim finans alanında her zamankinden daha yüksektir. Finans kurumlarının genellikle on binlerce veya yüz binlerce kısa, görev açısından kritik işi çalıştırması gerekir ve bu zorlu iş yüklerini yönetmek için doğru araçlara ihtiyaçları vardır.

Altair iş yükü yönetimi çözümleri ve optimizasyon araçları, hızlı sonuçlar ve yüksek verimli iş planlaması için en zorlu gereksinimleri karşılama yeteneği sağlar.

Bankacılık

Altair, binlerce banka ve kredi kooperatifleri ile 30 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Bu ilişkiler, finansal veri analizi, veri dönüşümü, banka raporlama anlayışı, dolandırıcılık ve kredi riski deneyimi ve finans sektörü geçmişine sahip çok sayıda uzman personelimiz için benzersiz yeteneklerimize dayanmaktadır.

Bu ilişkilerin kökleri, finansal veri analizi, veri dönüşümü, banka raporlaması, dolandırıcılık ve kredi riski deneyimi konusundaki benzersiz yeteneklere ve finans sektörü geçmişine sahip çok sayıda uzman kadroya dayanmaktadır.

Finansal Hizmetler

En büyük 20 küresel yatırım bankasından 18'i dahil olmak üzere finansal hizmet firmaları Altair RapidMiner'a güveniyor. Elektronik ticaret, kredi verme, operasyonlar, müşteri edinme, elde tutma ve düzenleyici gözetim gibi alanlarda büyüme, hız, verimlilik ve riski dengeleme ihtiyacını anlıyoruz. Detaylı bilgi

Sigorta

Sigorta sektörü son derece rekabetçidir. Geniş tedarikçi yelpazesi, müşterilerin bir teklifin makul olmadığını veya kapsam ya da hizmetin yetersiz olduğunu düşündüklerinde alternatifi tercih edecekleri anlamına gelir.

Altair, büyük ve küçük sigortacılarla iş ortaklığı yapmaktadır. Yeni risk ufuklarını etkili bir şekilde değerlendirip bunlara karşı koruma sağlarken kuruluşunuzun müşterilerin değişen finansal ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olacak araçlara ve çalışanlara sahiptir. Detaylı bilgi

Kredi Analitiği

Kont kredisi hizmet sağlayıcıları, kredi verme ve ön ödeme risk analizi için verilere hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde erişme konusunda önemli zorluklarla karşılaşmaktadır. Altair çözümleri, Fannie Mae®, Freddie Mac®, Ginnie Mae®, Black Knight®, Sagent® ve daha fazlası dahil olmak üzere ipotek işinde kullanılan çok çeşitli sistemlerden doğrudan finansal veriler elde edebilir.

Altair RapidMiner, veri yaşam döngüsünün her aşamasını yönetebilir ve karar vericilere kredi verme riski ve karlılığı hakkında net bir görünürlük sağlar. Detaylı bilgi