Altair® Yapısal Analiz Çözümleri

Altair®, her zaman doğruluğu kanıtlanmış, simülasyon odaklı tasarım konseptlerinden ayrıntılı sanal ürün doğrulamasına ve basitleştirilmiş modelleme iş akışlarından gelişmiş yüksek kaliteli model oluşturmaya kadar endüstri lideri mühendislik analizi ve optimizasyon araçları sunar. İster büyük ister küçük olsun, müşterilerimiz karar verme süreçlerinde simülasyon odaklı tasarımın öncüsü Altair'e güveniyor.


altair optistruct linear ve non-linear simülasyon yetenekleri

Doğrusal ve Doğrusal Olmayan Analiz (Linear ve Non-linear)

Optimizasyona ek olarak Altair® OptiStruct®, statik ve dinamik yüklemeler altında doğrusal ve doğrusal olmayan problemler için endüstride kanıtlanmış hızlı, yapısal bir analiz çözücüsüdür. Temaslar (contact) , ısı transferi, cıvata ve conta modellemesi ve hiperelastik malzemeler için etkili çözümler sunar. OptiStruct, dünya çapında binlerce şirket tarafından yapıları analiz etmek ve optimize etmek için kullanılır. Altair® MotionSolve® yükleme koşullarını belirlemek, gerçekçi yükleri elde etmek için kullanılır.

altair radioss explicit FEA darbe ve çarpışma analizleri

Çarpışma ve Darbe

Tasarım kararlarının güvenlikle ilgili etkilerini anlamak, birçok sektörde zorunludur. Altair, çoklu fizik simülasyon ve gelişmiş malzemeler, hassas dummy konumlandırma ve hava yastığı gerektiren mühendislik simülasyon için gerekli araçları sağlar. Altair, ayrıntılı FE modelleme, Humanetics Dummies modelleri ve Altair® Radioss® explicit çözücüsünü kullanarak ölçeklenebilir, kararlı ve doğru yazılımlar sağlar.

altair optistruct yapısal optimizasyon , ağırlık azaltma

Yapısal Optimizasyon

Altair® OptiStruct® orijinal üretken tasarım çözücüsüdür. Endüstrinin geri kalanı hala topoloji optimizasyonunu araştırma projelerinde keşfederken, son yirmi yıldır OptiStruct, her gün gördüğünüz ve kullandığınız yenilikçi, hafif ve yapısal olarak verimli ürün tasarımlarını yönlendirmiştir. OptiStruct ayrıca birçok diğer yapısal optimizasyon yöntemini, çok disiplinli optimizasyonu destekler ve geleneksel üretim ve eklemeli imalat yöntemleriyle üretilebilecek optimum tasarımlar elde etmenizi sağlar.

altair optistruct NVH gürültü titreşim çözümleri

Gürültü ve Titreşim

Altair® OptiStruct®, gelişmiş gürültü & titreşim (NVH) analizi, one-step aktarım yolu analizi (TPA), powerflow analizi, model azaltma teknikleri (CMS ve CDS süper elemanları), tasarım hassasiyetleri ve eşdeğer yayılan güç (ERP) tasarımını içerir . Buna ek olarak AMSES, milyonlarca serbestlik derecesine sahip binlerce modu hızla hesaplar. Ayrıca Altair Squeak & Rattle Director kalite sorunlarını tespit etmektedir. Algılanan kalite, Altair® Squeak and Rattle Director tarafından ayrıca ele alınmaktadır.

altair yorulma analizi simülasyonu

Dayanıklılık

Dayanıklılık, müşteri sadakati sağlamak için bir ürünün önemli bir özelliğidir. Altair® OptiStruct®,'ın çözücü yeteneklerini temel alan Altair® HyperLife® , sonlu eleman analizi sonuç dosyalarıyla doğrudan kapsamlı ve kullanımı kolay bir dayanıklılık analizi iş akışı sağlar. Gömülü malzeme veri tabanı ile HyperLife, çok çeşitli endüstriyel uygulamalarda statik ve geçici yükleme altında yorulma ömrü tahminleri için çözümler sunar.

 altair simülasyon odaklı tasarım

Simülasyon Odaklı Tasarım

Altair SimSolid®'in yaygın olarak kullanılması, kullanıcıların her tasarım yinelemesi sırasında daha fazla fikri doğru bir şekilde test etmelerini sağlamıştır.Altair® Inspire topoloji optimizasyonunu herkesin kolayca gerçekleştirmesine imkan sağlayan ilk araçtır. Altair Inspire, SimSolid'in hızını ve doğruluğunu, tasarım mühendisleri, ürün tasarımcıları ve mimarların karmaşık montajlar için yapısal olarak verimli konseptler oluşturmalarına ve araştırmalarına olanak tanıyan daha hızlı, daha kolay tasarım keşfi ve ürün oluşturmayı desteklemektedir.

altair kompozit analiz çözümleri

Kompozit

Altair® OptiStruct®, laminat kompozitlerin tasarımı ve optimizasyonu için dünya çapında çok sayıda şirkette yaygın olarak kullanılmaktadır. Kompozit optimizasyonu üretim kısıtlarını gözeterek optimum ply şekli, ply sayısı ve istifleme sırası sunmaktadır. Altair® Multiscale Designer® , sürekli, örgü veya kesikli fiber modelleri, bal peteği modeli, kafes yapıları ve daha fazlası ile üretilen malzemelerin ve parçaların doğru ve verimli simülasyonunu sağlar

Altair DEM dökme malzeme simülasyonu

Ayrık Eleman Modelleme (DEM)

Altair® EDEM, dökme malzeme simülasyonu için pazar lideri bir yazılımdır. Modern DEM ( Discrete Element Modeling) teknolojisi kullanan Altair EDEM, kömür, maden cevheri, kaya, toprak, toz, tablet, tahıl, lif gibi dökme malzemelerin davranışının simülasyonunu ve analizini hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirir. EDEM simülasyonu mühendislere, dökme malzemelerin çeşitli işlem ve proses koşulları sırasında ekipmanlarıyla nasıl etkileşime girecekleri konusunda bilgi sağlayarak , ekipmanların tasarımını ve geliştirilmesini sağlar.

Altair FE modelleme ve sonuç görüntüleme yazılımı

FE Modelleme ve Sonuç İnceleme

Altair® HyperMesh® ; ekibinizin fizikten fiziğe, etki alanından etki alanına geçmesini ve hatta modelinizden ayrılmadan raporlar oluşturmasını sağlamak için geliştirilmiştir. Altair® SimLab®, CAD ilişkiselliği ile basitleştirilmiş, otomatik çoklu fizik iş akışları sağlar.