Otomotiv Endüstrisi için Çözümler

Altair Otomotiv Geliştirme Çözümleri

Otomotiv endüstrisi, araçların tasarlanma, geliştirilme, üretilme ve satılma şeklini değiştiren hızlı bir dönüşümden geçiyor. Altair®, tüm ürün geliştirme yaşam döngüsü boyunca kapsamlı uzmanlık ve destek sunarak bu dijital dönüşümün ön saflarında yer almaktadır.

Tasarım ve mühendislikten üretim ve tedarik zinciri yönetimine kadar, Altair'in e-tahrik, bağlantı, elektromanyetik uyumluluk (EMC) ve veri analitiği alanlarındaki en son teknolojileri ve çözümleri, ürün geliştirmeyi hızlandırmak, gelişmiş güvenlik ve kullanıcı deneyimini geliştirmek, araç yakıt ekonomisini ve araç mimarilerini optimize etmek, pazara sunma süresini azaltmak ve maliyetleri optimize etmek ve sürdürülebilirliği iyileştirmek için dünyanın en büyük OEM'lerini ve tedarikçilerini desteklemesini sağlar.

Tasarım ve Geliştirmeyi Hızlandırın

Altair otomotiv tasarım geliştirme çözümleri

Kolaylaştırılmış Tasarım Süreci

Altair'in ürün geliştirme ve veri analitiği alanındaki uzmanlığı, müşterilerin tasarım sürecini kolaylaştırmasını ve pazara sunma süresini kısaltmasını sağlar. Altair® Inspire ve Altair® HyperMesh® gibi otomotiv yazılım çözümleri, mühendislere ürün tasarımını optimize etmek, işbirliğini artırmak ve fiziksel prototiplemeyi azaltmak için araçlar sağlar. Çözümlerimiz sayesinde otomobil üreticileri yüksek kaliteli ürünleri hızlı ve verimli bir şekilde tasarlayıp geliştirebiliyor.

Uygun Maliyetli Prototip Oluşturma

Altair'in model tabanlı geliştirme (MBD) gibi e-tahrik çözümleri, müşterilerin ürün performansını sanal bir ortamda simüle ederek maliyetleri düşürmelerine ve verimliliği artırmalarına yardımcı olur. Bu, daha verimli bir prototip geliştirme süreci ve nihayetinde daha hızlı bir pazara sunma süresi yaratır.

Üretim Sürecinizi Optimize Edin

Verimli üretim süreçleri başarı için hayati önem taşır. Ancak geleneksel yöntemler pahalı, zaman alıcı ve hataya meyillidir. Altair'in proses simülasyonu, katmanlı üretim ve kalıp tasarımına yönelik çözümleri, otomobil üreticilerinin prosesleri optimize etmesine, verimliliği artırmasına ve maliyetleri düşürmesine yardımcı olur. Kestirime dayalı analitik çözümlerimiz düşük kaliteli ürünleri erkenden belirleyebilir, böylece israfı ortadan kaldırır, yüksek kaliteli çıktılar sağlar ve enerji kullanımını azaltır.

Verimli Platform Tasarımı

Altair'in çok disiplinli optimizasyon (MDO- multi-disciplinary optimization) gibi otomotiv araç geliştirme çözümleri, performansı artırmak ve geliştirme maliyetlerini azaltmak için çok çeşitli kullanım durumları (BEV, HEV, PHEV dahil) ve işlevler (sedan, kamyon vb.) için "kaykay" platform tasarımlarını optimize etmek üzere tasarlanmıştır.

Elektrikli Araç Tahrikini Geliştirin

Altair elektrikli araç motor geliştirme çözümleri

E-Motor Tasarım ve Geliştirmesinin Hızlandırılması

Elektrikli tahrik sistemine geçiş, kabin gürültüsünü ve titreşimi azaltırken verimli, sessiz ve hafif motorlar gerektiriyor. Altair, hızlı konsept değerlendirmesi, elektromanyetik ve termal olayların ayrıntılı analizi, otomatik tasarım araştırması, tahrik döngüsü simülasyonu ve güç aktarma organı bileşen optimizasyonu sunarak elektrik motorlarının tasarlanması ve geliştirilmesi için uçtan uca bir çözüm sağlar.

Optimum Motor, İnvertör ve Batarya Etkileşimlerinin Sağlanması

Güvenli, verimli invertör-motor etkileşimlerinin sağlanması, elektrikli araç tasarımında çok önemli bir zorluktur. Altair, EMI/EMC uyumluluk sorunlarını erkenden tespit ederken olağanüstü güç yoğunluğu sistemleri geliştirmek için bir yaklaşım sunar. Tamamlayıcı çözümler, termal kaçaktan etkilenmeyen yüksek enerjili batarya paketleri sağlar, batarya yükü için araç yapılarının yeniden tasarlanmasına yardımcı olur ve çarpışma senaryolarını simüle ederek çarpışmalar sırasında araç yolcularını ve bataryayı korur.

Elektrikli Araç Menzilinin En Üst Düzeye Çıkarılması

Elektrikli araçların enerji dengesini ve menzilini doğru bir şekilde hesaplamak, güç aktarma organları, araç aerodinamiği ve batarya paketi gibi kritik alt sistemlerin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesini gerektirir. Altair'in gelişmiş bütünsel çözümleri, bu alt sistemleri optimize etmek ve yüksek sadakatli simülasyon modellerine dayanmadan daha iyi EV tasarımları elde etmek için indirgenmiş modelleri (ROM) kullanır.

Şanzıman Geliştirmenin Dönüştürülmesi

Mühendisler, aracın sorunsuz çalışmasını sağlamak ve kabin sesini azaltmak için yol titreşimlerini en aza indirirken verimli, güvenilir ve yüksek performanslı şanzımanlar oluşturmalıdır. Altair, şanzıman ve güç aktarma sistemlerini modellemek ve simüle etmek, çekiş motorlarının soğutmasını optimize etmek ve şanzıman ve gövde bileşenlerinin termal optimizasyonunu en üst düzeye çıkarmak için gelişmiş yetenekler sunar.

Bağlantıyı ve Elektromanyetik Uyumluluğu Test Edin

Taşıtlarda Bağlantı ve elektromanyetik uyumluluk

Elektromanyetik Davranışın Simülasyonu ve Analizi

Anten tasarımını ve yerleşimini optimize etmek, EMC uyumluluğunu sağlamak, EMI'yi en aza indirmek ve Araçtan Her Şeye (V2X) veya ADAS radarlarını test etmek maliyetli ve karmaşık zorluklar olabilir. Altair® Feko® anten tasarımı ve yerleştirme optimizasyonu, EMC analizi, EMI azaltma ve kurulu anten performansı, V2X iletişimi ve ADAS radar geliştirme için sanal test sürüşleri sunar. Ayrıca, araç sistemleri arasında daha iyi iletişim ve koordinasyon için mühendislerin antenler ve sensörler gibi bileşenlerdeki elektromanyetik davranışı simüle etmelerine yardımcı olur.

Akıllı Elektronik Sistem Görselleştirme

Altair® EEvision, karmaşık otomotiv elektrik sistemleri için hata ayıklama sürecini basitleştiren akıllı bir elektronik sistem görselleştirme çözümüdür. Sistem bağlantısı, kablo demetleri ve bileşen nitelikleri için gerçek zamanlı görselleştirmeler ve güncel şemalar sağlayarak kullanıcıların sinyal yollarını tanımlamasına ve sistem işlevselliğini sağlamasına olanak tanır.

Bağlantılı Araçlardaki Elektronik Kartları Optimize Edin

Altair® PollEx, Altair® SimLab® tarafından tamamlanan tasarım incelemesi, doğrulama ve üretim değerlendirmesi dahil olmak üzere PCB doğrulaması için kapsamlı bir çözüm sunar. Bu, akıllı ve bağlantılı araçlardaki elektronik aksamın performansını ve güvenilirliğini optimize etmek için termal ve mekanik analizle birlikte sorunların daha erken tanımlanmasını sağlar.

Bağlantılı Araç Verilerinizin Tüm Potansiyelini Ortaya Çıkarın

Bağlantılı araç verilerini gerçek zamanlı olarak analiz etmek karmaşık ve yoğun kaynak gerektiren bir işlemdir; bu da şirketlerin araç performansını, güvenliğini ve güvenilirliğini artırma becerilerini sınırlar. Altair® IoT Studio, şirketlerin bağlantılı araç verilerinden değerli içgörüler elde etmelerini ve analiz etmelerini sağlar.

Altair simülasyon, HPC, veri analitiği çözümleri

Her Aşama için Dijital İkiz

Altair'in dijital ikiz çözümleri, fiziksel varlıkların sanal temsillerini oluşturmak için simülasyon, makine öğrenimi ve yapay zeka kullanır. Bu teknoloji araç performansını optimize eder, maliyetleri düşürür ve pazara sunma süresini hızlandırır. Araç verilerinin gerçek zamanlı izlenmesi ve analizi, otomobil üreticilerinin sorunları ortaya çıkmadan önce tespit edip düzeltmesine yardımcı olarak güvenilirliği artırır ve arıza süresini azaltır. Altair'in dijital ikiz çözümleri, fiziksel test ihtiyacını azaltarak otomobil üreticilerinin yeni tasarımları ve performans senaryolarını simüle etmesini ve test etmesini sağlar.

Yüksek Performanslı Bilgi İşlem (HPC) ile Otomotiv Tasarımını Hızlandırın

En iyi simülasyon araçları, yüksek performanslı bilgi işlem altyapınızın en iyi şekilde çalışmasını sağlamak için doğru çözümlerle desteklenmedikçe ihtiyacınız olanı sunmaz. Altair bilgi işlem çözümleri, otomotiv tasarımcılarına ve üreticilerine kümeler, süper bilgisayarlar ve bulut için kapsamlı bir iş yükü yönetimi ve optimizasyon araçları seti ile daha hızlı pazara sunma süreleri ve üstün ürün kalitesi sağlar.

Otomotivin Araç Hafifletmeye Adanmış Tek Ödülü

Altair'in araç verimliliğine derin bir bağlılığı vardır, o kadar ki otomotiv endüstrisinin araç hafifletmeye adanmış tek ödülünü oluşturmuştur. Altair Enlighten Ödülü, her yıl araç ağırlığı tasarrufundaki en büyük başarıları onurlandırıyor. İş dünyası liderleri, mühendisler, politikacılar, eğitimciler, öğrenciler ve halkın ilgisini çekerek yeni fikirler için rekabet yaratıyor ve ilerlemeleri paylaşmak için bir teşvik sağlıyor.

Taşıt ve İşletme Performansını Analiz Edin

Altair taşıt ve işletme performansı çözümleri

Tedarik Zinciri Yönetimini Geliştirin

Verimsizlikler, gecikmeler ve yüksek maliyetler günümüzde otomotiv tedarik zincirinin karşılaştığı zorluklardan sadece birkaçıdır. Altair bu zorlukların ve karmaşıklıkların farkındadır ve tedarik, envanter ve lojistiği optimize etmek için kapsamlı tedarik zinciri yönetimi çözümleri sunar. Tedarikçi işbirliği, talep planlama ve lojistik optimizasyonu gibi araçlarımız, müşterilerin daha fazla verimlilik ve maliyet tasarrufu elde etmelerine yardımcı olur.

Altair'in veri analitiği ve tedarik zinciri optimizasyonu uzmanlığı sayesinde otomobil üreticileri değişken talepleri yönetebilir ve operasyonlarını düzene sokarak müşterilerine zamanında ve bütçe dahilinde yüksek kaliteli ürünler sunabilirler.

Bakımı Planlayın ve Ekipman Arızalarını Önleyin

Kullanım süresi ve döngülere göre önleyici bakım yapılması, otomobil üreticilerinin ekipman arızalarını önlemesine yardımcı olur. Ancak bu, o anda hiçbir sorun olmasa bile iyi çalışan bir makineyi durdurmak anlamına da gelebilir. Kestirimci bakım, kuruluşların üretimi aksatmadan ekipman bakımını yapabilmeleri için daha iyi bir yoldur.

Altair® RapidMiner® Platformu, fabrika alanınızdaki verileri analiz etmek için sezgisel makine öğrenimi araçlarımızı bulut tabanlı veya uç bilgi işlem sistemleriyle eşleştirerek, ekipmanınızın sağlığını yakından takip etmenize yardımcı olur. Çözümlerimiz, kolayca tespit edilemeyen sorunları yakalayıp ele alabileceğinizi bilerek, maliyetli arızalardan ve ekipman duruş sürelerinden kaçınarak makineleri çalışır durumda tutma konusunda size güven verir.

Garanti Sürecini Dönüştürün

Otomotiv pazarındaki garanti taleplerinin çok sayıda ve çeşitli olması, geleneksel iş zekası tabanlı yöntemleri kullanışsız hale getirmektedir. Ancak bu talepler ürün kalitesi ve güvenilirliği, müşteri beklentileri hakkında değerli bilgiler içerir ve tasarım veya üretim hatalarını ortaya çıkarabilir. Çözümlerimiz, otomobil üreticilerinin bu veri kaynağını kullanarak mevcut ürünlerde iyileştirmeler yapmasını, daha güvenilir yeni ürünler geliştirmesini ve kârlılığı artırmasını sağlar.