Altair® Material Data Center

Altair® Material Data Center, tasarımcıların, mühendislerin ve bilim adamlarının bağımsız bir uygulamada veya simülasyon ve optimizasyon araçlarının arayüzleri aracılığıyla malzemeleri taramasını, aramasını ve karşılaştırmasını sağlar.

Altair Malzeme Veri Merkezi

--- Altair Material Data Center (Free Version) ---


Simülasyona Hazır Yüksek Kaliteli Malzemeye Kolay Erişim

Ortak bir kullanıcı deneyimi aracılığıyla doğru çözücüye ve hazır verilere doğrudan erişim, tasarımcıların ve mühendislerin daha hızlı ve daha bilinçli malzeme kararları vermesini sağlar. Material Data Center, bulut tabanlı bağımsız bir uygulama olarak mevcuttur ve Altair® Inspire, Altair® SimLab® ve Altair® HyperMesh® arayüzlerine entegre edilmiştir.

İnternetteki genel malzeme bilgilerini simülasyonlarda kullanmak yerine, her analiz için kullanılan verinin tedarikçisinin kaynağını ve bunların her zaman güncel olduğunu bilerek analizlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Malzeme verilerini sağlayan ve hızla büyüyen ortaklar listesi arasında Baosteel, MATDAT ve SABIC yer almaktadır. Çözücü (solver) kartları oluşturmadan ve birim dönüştürme ile uğraşmadan bildiğiniz bir arayüz aracılığıyla malzemeleri tarayıp, arayıp ve karşılaştırabilirsiniz.

Tüm Bilim İnsanları, Mühendisler ve Tasarımcılar için Malzeme Kaynağı

Malzeme Veri Merkezi, kuruluş için rol tabanlı erişim kontrolüne sahip tek bir ana malzeme veritabanı sağlar. Bu, sanal prototip oluşturma ve doğrulama için hazır tutarlı sayısal modellerle geliştirilen onaylı, revizyon kontrollü malzeme verilerine anında erişim sağlar. Sadece Altair ürünlerini değil, yaygın olarak kullanılan tüm çözücüleri destekler. Ekipler arasında geçerli varsayımlar ve tutarlılık sağlayarak tedarikçi kaynağına kadar tam izlenebilirlik ile veri sayfalarına, ham verilere ve çözücü kartlarına erişim sağlar.

Gelecekteki sürümler, yöneticilere - güvenli kurumsal çalışma alanı içinde - özel malzemeler ekleme yeteneği eklerken, fiziksel test verileri Altair® Multiscale Designer® kullanılarak geliştirilen özelliklerle desteklenebilir. Ek olarak, Malzeme Veri Merkezi, üçüncü taraf ve müşteri veri tabanlarına bağlanabilecektir.

Yeni Malzemeleri Keşfedin, Riskleri Kontrol Edin ve Maliyetleri Düşürün.

Tedarikçiye özel verilerin kullanılması, tedarikçi seçiminin daha erken belirlenebileceği anlamına gelir, bu da satın alma, üretim planlama ve tedarik zinciri yönetimini kolaylaştırır. Erken konsept tasarımından üretim simülasyonuna ve son doğrulamaya kadar doğrudan malzeme tedarikçisinden gelen çok alanlı malzeme özellikleriyle daha iyi ürünler ve daha hızlı geliştirme elde edersiniz.

Malzeme Veri Merkezi, tedarik planlaması için birden çok tedarikçiden malzeme önerilerine erişim sağlar ve herhangi bir ürün geliştirme ekibinin ihtiyaçlarını karşılamak için lokal, kurumsal ve bulut uygulamasıyla ölçeklenebilir.