Altair Üretim Yöntemleri Çözümleri

Altair eklemeli imalat (3D Print ) yazılımı

Eklemeli İmalat

Altair Inspire Print3D, kullanıcıların malzeme kullanımını, baskı sürelerini ve baskı sonrası işlemleri azaltarak ürün geliştirme ve eklemeli imalat üretim maliyetlerini azaltmalarını sağlar. Seçmeli lazer ergitme (SLM) ile üretilecek parçaların tasarımı ve proses simülasyonu için hızlı ve doğru sonuçlar veren bir yazılımdır. Kullanımı kolay gelişmiş termo-mekanik simülasyon, tasarım mühendislerinin eklemeli imalata hazır parçalar geliştirmelerini sağlar. Tasarımcılar yazıcı modelinden bağımsız parça davranışını elde ederek kritik süreç değişkenlerini değerlendirebilir ve kolayca değiştirebilir.

altair plastik enjeksiyon kalıp simülasyon yazılımı

Plastik Enjeksiyon

Altair Inspire Mold, plastik enjeksiyonla üretilecek parçaların “üretilebilir tasarımı”nı modernize etmek için entegre bir yaklaşım sağlar. Parçanın ilk tasarımından, enjeksiyon kalıplama sürecini anlamaya, takviyeli mühendislik plastiklerinin malzeme fiber parçacıklarının map edilmesinden, parçaların yapısal ve yorulma performansına kadar verimli bir şekilde analiz ve optimize edilir. Tasarımcılar ve mühendisler, seçenekleri kolayca keşfetme ve müşterilerine gelişmiş ürünler sunma, aynı zamanda da hurda ve takım işleme maliyetlerini azaltma olanağına sahiptir.

altair inspire cast metal döküm simülasyonu

Döküm

Altair, kullanıcılara tipik döküm hatalarını önlemek için üretilen parçaların geliştirilmesini ve optimize edilmesini sağlayan hızlı bir metal döküm simülasyon yazılımı sunar. Altair Inspire Cast, hem yeni başlayanlara hem de uzmanlara hitap eden son derece sezgisel bir kullanıcı arayüzüyle yüksek verimliliğe sahip ve yüksek kaliteli bileşenler oluşturmaya odaklanan bir simülasyon yazılımıdır.

Altair Inspire From sac metal şekillendirme yazılımı

Sac Metal Şekillendirme

Altair Inspire Form, kullanıcıların şekillendirilebilirlik, malzeme kullanımı ve maliyet göz önünde bulundurularak ürünlerini imalat için optimize etmelerini sağlayan bir sac metal şekillendirme simülasyon yazılımıdır. Soğuk ve sıcak sac şekillendirme, boru bükme, hydroforming şekillendirme ve kompozit şekillendirme simülayonu gerçekleştirilebilmektedir. Saniyeler içinde fizibilite analizi veya yüksek doğrulukta ve ölçeklenebilir derin çekme ve geri yaylanma analizi ve optimizasyonu yapılabilir.

altair metal ve polimer ekstrüzyon yazılımı

Ekstrüzyon

Her ekstrüzyon şirketi maliyetli prototipleri ortadan kaldırmak ve tekrarlayan tasarım döngülerini azaltmak istemektedir. Altair, gelişmiş simülasyonlara her büyüklükteki şirketin erişmesini sağlamaktadır. Altair Inspire Extrude, hem metal hem de polimer ekstrüzyonu için bir simülasyon çözümüdür. Ürün geliştirme maliyetlerini azaltarak ve ekstrüzyon kalitesini artırarak üretim verimini artırmanıza yardımcı olur. Daha düşük hurda oranları, sanal ortamda süreç iyileştirmeleri gerçekleştirilerek elde edilebilir.

altair edem dökme malzeme simülasyonu

Proses Üretimi

Altair EDEM yazılımı, dünya çapında ilaç, kimya, ambalajlı tüketici ürünleri ve asfalt endüstrilerindeki üst düzey proses üretim şirketleri tarafından, taşıma ve işleme ekipmanlarının performansını optimize etmek için kullanılmaktadır. Altair, şirketlerin dökme malzemelerin davranışlarını doğru bir şekilde simüle etmelerini ve analiz etmelerini sağlayarak ölçülmesi zor ve bazen imkansız işlemler hakkında önemli bilgiler edinmelerini sağlar.