Altair® Üretim Yöntemleri Çözümleri

Altair®, ürün fizibilitesini değerlendirmek, üretim sürecini optimize etmek ve birçok geleneksel, eksiltici ve eklemeli üretim süreci için sanal denemeler yapmak için benzersiz bir simülasyon araçları seti sunar. Kullanıcılar simülasyon yazılımının kullanım basitliği ve uygun maliyeti ile tasarımları üretim sürecinin başlarında doğrulayabilir ve daha iyi, daha verimli ürünler tasarlamak için belirli üretim kısıtlamalarıyla optimizasyon teknolojisini kullanabilir.

Altair'in ürün üretilebilirliği uygulamaları, otomotiv, havacılık, elektronik, ilaç ve ağır sanayi dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerdeki uygulamaları kapsar.


Altair eklemeli imalat (3D Print ) simülasyon yazılımı

Eklemeli İmalat

Altair® Inspire Print3D, kullanıcıların malzeme kullanımını, baskı sürelerini ve baskı sonrası işlemleri azaltarak ürün geliştirme ve eklemeli imalat üretim maliyetlerini azaltmalarını sağlar. Seçici lazer eritme çmeli lazer ergitme (Selective Laser Melting, SLM) ve yapıştırıcı ile katmanlı imalat (binder-sinter) ile üretilecek parçaların tasarımı ve proses simülasyonu için hızlı ve doğru sonuçlar veren bir yazılımdır. Kullanımı kolay gelişmiş termo-mekanik simülasyon, tasarım mühendislerinin eklemeli imalata hazır parçalar geliştirmelerini sağlar. Tasarımcılar yazıcı modelinden bağımsız parça davranışını elde ederek kritik süreç değişkenlerini değerlendirebilir ve kolayca değiştirebilir.

altair plastik enjeksiyon kalıp simülasyon yazılımı

Plastik Enjeksiyon

Altair® Inspire Mold, plastik enjeksiyonla üretilecek parçaların “üretilebilir tasarımı”nı modernize etmek için entegre bir yaklaşım sağlar. Parçanın ilk tasarımından, enjeksiyon kalıplama sürecini anlamaya, takviyeli mühendislik plastiklerinin malzeme fiber parçacıklarının map edilmesinden, parçaların yapısal ve yorulma performansına kadar verimli bir şekilde analiz ve optimize edilir. Tasarımcılar ve mühendisler, seçenekleri kolayca keşfetme ve müşterilerine gelişmiş ürünler sunma, aynı zamanda da hurda ve takım işleme maliyetlerini azaltma olanağına sahiptir. Daha gelişmiş analizler için Altair® SimLab®, fizibiliteden performans doğrulamaya kadar kesintisiz, uçtan uca bir simülasyon iş akışı sunar.

altair inspire cast metal döküm simülasyonu

Döküm

Altair, kullanıcılara tipik döküm hatalarını önlemek için üretilen parçaların geliştirilmesini ve optimize edilmesini sağlayan hızlı bir metal döküm simülasyon yazılımı sunar. Altair® Inspire Cast, hem yeni başlayanlara hem de uzmanlara hitap eden son derece sezgisel bir kullanıcı arayüzüyle yüksek verimliliğe sahip ve yüksek kaliteli bileşenler oluşturmaya odaklanan bir simülasyon yazılımıdır.

Altair Inspire Form sac metal şekillendirme simülasyon yazılımı

Sac Metal Şekillendirme

Altair® Inspire Form, kullanıcıların şekillendirilebilirlik, malzeme kullanımı ve maliyet göz önünde bulundurularak ürünlerini imalat için optimize etmelerini sağlayan bir sac metal şekillendirme simülasyon yazılımıdır. Soğuk ve sıcak sac şekillendirme, boru bükme, hydroforming şekillendirme ve kompozit şekillendirme simülayonu gerçekleştirilebilmektedir. Saniyeler içinde fizibilite analizi veya yüksek doğrulukta ve ölçeklenebilir derin çekme ve geri yaylanma analizi ve optimizasyonu yapılabilir.

altair metal ekstrüzyon simülasyon yazılımı

Ekstrüzyon

Her ekstrüzyon şirketi maliyetli prototipleri ortadan kaldırmak ve tekrarlayan tasarım döngülerini azaltmak istemektedir. Altair, gelişmiş simülasyonlara her büyüklükteki şirketin erişmesini sağlamaktadır. Altair Inspire Extrude, hem metal hem de polimer ekstrüzyonu için bir simülasyon çözümüdür. Ürün geliştirme maliyetlerini azaltarak ve ekstrüzyon kalitesini artırarak üretim verimini artırmanıza yardımcı olur. Daha düşük hurda oranları, sanal ortamda süreç iyileştirmeleri gerçekleştirilerek elde edilebilir.

altair edem dökme malzeme simülasyon yazılımı

Proses Üretimi

Altair® EDEM yazılımı, dünya çapında ilaç, kimya, ambalajlı tüketici ürünleri ve asfalt endüstrilerindeki üst düzey proses üretim şirketleri tarafından, taşıma ve işleme ekipmanlarının performansını optimize etmek için kullanılmaktadır. Altair, şirketlerin dökme malzemelerin davranışlarını doğru bir şekilde simüle etmelerini ve analiz etmelerini sağlayarak ölçülmesi zor ve bazen imkansız işlemler hakkında önemli bilgiler edinmelerini sağlar.

Altair Inspire PolyFoam poliüretan köpük kalıplama yazılımı

Poliüretan Köpük Kalıplama

Hücresel veya genleşmiş polimerler olarak da bilinen sert ve esnek poliüretan köpükler etrafımızı sarmış durumdadır. Hafiflik, birim ağırlık başına uyarlanabilir güç ve yalıtım özellikleri gibi önemli özellikleri ile doğal olarak yüksek sürdürülebilirlikleri, onları giderek daha geniş bir endüstriyel ve ev uygulamaları yelpazesi için çekici kılmaktadır. Altair® Inspire PolyFoam, kimyasal reaksiyonu göz önünde bulundurarak dolum ve sonradan köpürme gibi tüm üretim sürecini kapsayan bir poliüretan köpük kalıplama simülasyon yazılımıdır.

Altair PollEX eentegre PCB tasarım görüntüleme, analiz ve doğrulama yazılımı

Devre Kartları ve Elektronik

Altair® PollEx ile geliştirme döngüsünün başlarında üretilebilir tasarım kontrollerini çalıştırabilirsiniz. Üretim, montaj, panelleme ve test verilerinin üretim hattı makinelerine aktarılmasıyla baskılı devre kartı (PCB) imalat, montaj ve hat sonu testinin verimliliğini artırın.
Altair PollEx sadece bir PCB doğrulama aracı değil, günümüzün akıllı, bağlantılı ve sıkı entegre elektronik ürünlerinin gelişimini hızlandıran bir çözümdür.

altair kompozit modelleme ve simülasyon yazılımları

Kompozitler

Kompozit malzeme davranışı, bileşenlerin üretilmesiyle tanımlanır. Altair® Multiscale Designer® ile çok ölçekli heterojen malzeme modelleri geliştirip ve simüle ederken, Altair ve APA ürünlerini birleştiren sandviç ve çok katmanlı laminatlar için drape ve şekillendirme simülasyonu ile üretilebilirliği sağlayın.
Tasarlanmış plastikler için Altair® SimLab®, dolum sırasında çok doğru bir fiber oryantasyon simülasyonu ve komple montajın yapısal performansının analizini içerir.