Altair® PollEx

Altair® PollEx, elektrik, elektronik ve üretim mühendisleri için piyasadaki en kapsamlı ve entegre PCB tasarım görüntüleme, analiz ve doğrulama araçları grubudur.

PollEx, farklı ECAD ve simülasyon ortamları arasında kusursuz veri aktaran açık bir çözümdür.


PCB tasarım araçları geleneksel olarak PCB tasarım mühendislerine yönelik iken, donanım tasarımı, üretim, test ve mekanik gibi diğer disiplinlerden mühendislerin de PCB'lerin ve Entegre Devre (IC) paketlerinin tasarım ve üretim verilerine erişmesi, gözden geçirmesi ve analiz etmesi gerekir.

PollEx, tüm ilgili ECAD sistemlerine ve formatlarına ve ayrıca üçüncü taraf PCB simülasyon yazılımına eşsiz bir bağlantı sağlar ve ortak bir uygulama ve erken tasarım aşamalarındaki tasarım sonrası süreç kısıtlamalarını ele alan güçlü bir kural tabanlı tasarım kontrolleri seti ile Mükemmellik İçin Tasarım (DfX) sunar.Sorgulama, ölçme, nesne bulma ve çeşitli raporlamalar gibi pek çok özelliği içerir. PollEx, farklı ECAD ve simülasyon ortamları arasında kusursuz veri aktarabilen açık bir ortamda çalışır.

Altair PollEx PCB tasarım analiz ve doğrulama yazılımı

PollEx PCB Modeler
PollEx PCB Modeler, kullanıcıların tüm PCB tasarım nesnelerini detaylı olarak sezgisel ve esnek bir kullanıcı arayüzde görüntülemelerine olanak sağlar. PCB tasarım verisinin tamamını hızla okur ve kullanıcılara tasarım ayrıntılarını keşfetmeleri için uygun yollar sunar. Kullanıcılar, tüm standart ECAD paketleri ve PCB yerleşim biçimleri için sorgulamalar yapabilir, ölçüm yapabilir, nesneleri bulabilir, topolojileri görüntüleyebilir, ağları analiz edebilir, PCB tasarımlarını karşılaştırabilir.

PollEx PCB UPE
PollEx PCB UPE (Unified Part Editor ), kullanıcıların parça verilerini oluşturmalarını ve düzenlemelerini sağlayan birleşik elektronik parça veri yönetimi yazılımıdır.
- Parça verisi oluşturma ve düzenleme (fiziksel, mantıksal, termal, elektrik, üretim ve test verilerini içerir)
- Otomatik ve manuel üretim sihirbazlarını kullanarak parça verileri üretmek (mekanik tasarım için 3B geometri dahil)
- Montaj analizi ve kontrolü için montaj verilerini yönetmek (ekipmana özel parça paket verileri, giriş açısı verileri)

PCB Solvers
PollEx PCB Modeller ve Unified Part Editor'a (UPE) tamamen entegre olan sezgisel ve kullanımı kolay çözücüler sayesinde PCB tasarımlarının sinyal bütünlüğü (SI) ve termal sorunlarını analiz etmek mümkündür. Çözücüler kullanıcıların tasarım aşamasında sinyal bütünlüğü ve termal sorunları tespit etmelerini ve düzeltmelerini sağlar, böylece maliyetli tasarım yinelemeleri ortadan kaldırılır veya önemli ölçüde azalır. Dalga yayılım gecikmesi, yansıma, karışma, göz diyagramları, saçılma, giriş ve empedans matris hesaplamaları için SPICE ve IBIS model desteğine sahip etkin alan SI çözücüler dahildir.

PCB Verification
Erken tasarım aşamasında olası hataları, kusurları ve arızaları tespit ederek montaj sürecinde zaman ve maliyeti azaltan bir yazılımdır. PollEx PCB Verification elektrik ve imalat mühendisleri için en kapsamlı kural tabanlı tasarım kontrolleri içerir. Montaj işlemi sırasında potansiyel imalat hatalarına ve bileşen çarpışmalarına bakan elektrik mühendisleri ve imalat mühendisleri tarafından kullanılır.

PollEx PCB Logic
PollEx PCB Logic, tasarım verilerini çeşitli şematik tasarım araçlarından okuyan şematik bir tasarım görüntüleyicisidir. Bireysel tasarım sayfalarında şematik nesneleri, mantık sembollerini, ağ bağlantılarını ve diğer ilgili nesneleri gösterir. Kullanıcılar nesneleri birleştirerek sayfadaki konumu ve nesnenin niteliklerini kolayca tanımlayabilirler. Kullanıcılar, BOM dosyalarını şematik tasarım verilerinden de çıkarabilirler.

ECAD Bağlantısı
Çeşitli PollEx araçları tüm yaygın ECAD dosya formatlarını okur: ODB ++, IPC 2581, Gerber, Altium, Cadence, CADVANE, EAGLE, Mentor Graphics, PowerPCB, Zuken, CAM350

Altair PollEx for Altium
Altair PollEx for Altium, ilki Altium Designer olan çeşitli ECAD yazılım ürünlerini desteklemek için tasarlanmış Altair PollEx‘in ücretsiz bir sürümüdür.

Altair PollEx, PCB  görüntüleme, analiz ve doğrulama araçları