Altair® Radioss®

Altair® Radioss®, çarpışma ve darbe simülasyonu için lider bir explicit sonlu eleman çözücüsüdür. Tüm endüstrilerde yapısal tasarımların çarpışma, emniyet ve üretilebilirliğini geliştirmek için kullanılmaktadır.

Altair Radioss, 30 yılı aşkın bir süredir taşıt çarpışması, düşme ve darbe analizi, terminal balistik, patlama ve patlama etkileri ve yüksek hızlı çarpışmalar için lider ve endüstri standardı olarak kendini kanıtlamıştır. Otomotiv, havacılık, elektronik, savunma şirketleri ve ar-ge merkezleri çarpışma, taşıtlarda patlama etkisi, uçakların suya mecburi inişi gibi karmaşık ortamlarda tasarım davranışını anlama ve tahmin etme için Radioss çözücüsünü kullanmaktadırlar.
Altair’in patentli UNIT lisans sistemi ve diğer Altair yazılımlarıyla entegrasyonu sayesinde Radioss modellleri optimizasyona hazırdır. Altair® OptiStruct® ve Altair® HyperStudy® optimizasyon yazılımlarıyla birlikte kullanımı son derece kolaydır. Tüm tanımlamalar (geometri temizliği, mesh, temas, sınır koşulları vb.) Altair® HyperMesh® yazılımında oluşturulmaktadır.

Radioss, endüstrideki en kapsamlı malzeme ve kopma kütüphanelerinden birini sağlar. Malzeme modelleri ve kopma kriterleri, beton, köpük, kauçuk, çelik, kompozitler, biyomalzemeler ve daha fazlası için tanımları kapsar. Çok ölçekli veya tek ölçekli malzeme modellerinin geliştirilmesi için kullanılan Altair® Multiscale Designer® yazılımıyla birlikte kullanımı karmaşık davranışların modellenmesine imkan sağlar.


Altair Radioss explicit FEA otomotiv sanayi uygulamaları

Geniş eleman tipleri, bağlantı elemanları , sınır şartları ve farklı algoritmalara sahip temas modelleri mevcuttur. Herhangi bir kopma kriteri malzeme modellerinin herhangi birinde kullanılabilir, bu farklı kombinasyonlarla 300'den fazla malzeme modeli oluşturmaktadır. Gelişmiş kompozit modelleme ve simülasyonu sektörün lideridir.

Yenilikçi eleman formülasyonları hassasiyet, hız ve sağlam çözümler sunar. Hem basit hem de gelişmiş yük durumları ve kısıt ayarları için düzinelerce sınır koşulu türü desteklenir.

Radioss, taşıt yolcu güvenliği simülasyonlarına yönelik geniş bir dummy, bariyer ve impactor kütüphanesine sahiptir. Radioss, Humanetics ve CellBond ortaklığıyla birlikte sektördeki en kapsamlı çözümü sunmaktadır.

Altair Radioss explicit FEA savunma sanayi uygulamaları

Çözüm Tipleri :
- Nonlinear explicit dinamik analizler
- Euler, Lagrange ve ALE (Arbitrary Euler-Lagrangian ) formülasyonları
- Explicit hesaplamalı akışkanlar dinamiği (HAD)
- SPH ( Smooth Particle Hydrodynamics )
- Doğru hava yastığı simülasyonları için benzersiz sonlu hacim tabanlı (Finite Volume Method (FVM) ) hava yastığı simülasyonu.
- Çok katmanlı Shell yapılarda çatlak yayılımı için XFEM.
- Multi-domain yöntemi
- AMS (advanced mass scaling) metoduyla quasi statik problemler , düşme ve darbe testleri vb. için sonuç doğruluğunu bozmadan daha kısa sürede çözümler gerçekleştirme
- Bileşenlerin veya alt sistemlerin tasarımı için Sub-Modeling
- Sac metal şekillendirme / derin çekme analizleri