Altair® Inspire Form

Altair® Inspire Form, tasarımları optimize etmek, üretimi doğru şekilde simüle etmek ve malzeme maliyetlerini azaltmak için ürün tasarımcıları ve proses mühendisleri tarafından verimli bir şekilde kullanılabilen eksiksiz sac metal şekillendirme yazılımıdır.

Feasibility, parçaların, buruşmalarını, yırtılmalarını ve malzeme kayıplarını tahmin ederek, ürünün tasarımında erkenden şekillendirilebilirliğini hızlı ve güvenilir bir şekilde kontrol etmelerini sağlar.

Blank Fit ve Blank Nesting araçları, artık malzeme miktarını ürün geliştirme ürecinin erken aşamalarında minumum seviyeye indirme ve ruloya minumum maliyetle yerleştirilmesi sağlar. Kullanıcıların dikdörtgen, trapezodial, chevron vb.standart şekillerde detaylı raporlar oluşturabilirler.

Tryout, kullanıcıların tüm karmaşık şekillendirme işlemlerini (yerçekimi, çekme, kesme, geri yaylanma vb.) sezgisel olarak kolayca kurmasını ve doğru şekilde simülasyonunu gerçekleştirmesini sağlar.


Altair Inspire Form Sac Metal Şekillendirme Simülasyonu

Geometri Oluşturma ve Basitleştirme
Altair Inspire Form'un geometri oluşturma ve basitleştirme araçlarını kullanarak arayüzey elde etme, delik ve kesikleri doldurma, flange kaldırma işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Malzeme Kütüphanesi
Altair Inspire Form, standart çelik ve alüminyum kaliteleri için malzeme kütüphanesine sahiptir. Yeni bir malzeme oluşturmak ve kullanıcı veritabanına kaydetmek de mümkündür.

Sonuçların Değerlendirilmesi
Parçadaki incelme, buruşma, yırtılma ve kopma gibi problemleri detaylı şekilde görüntüleyerek inceleyebilirsiniz.