Altair® Inspire Print3D

Altair® Inspire Print3D, seçici lazer eritme (Selective Laser Melting, SLM) ve yapıştırıcı ile katmanlı imalat (binder-sinter) parçalarının tasarımı ve süreç simülasyonu için hızlı ve doğru araçlar sağlayarak, yenilikçi, yapısal olarak verimli 3D baskılı parçaların oluşturulmasını ve optimizasyonunu hızlandırır.

Kullanımı kolay kullanıcı arayüzü ve gelişmiş termo-mekanik simülasyon yeteneği, tasarım mühendislerinin eklemeli imalata hazır parçalar geliştirebilmesini sağlar. Yazıcı türünden bağımsız davranışları elde ederek, Inspire Print3D ile tasarımcılar kritik işlem değişkenlerini kolayca değerlendirebilir ve değiştirebilir. Parça oluşturma, soğutma, kesme ve geri yaylanmayı simüle ederek pahalı deneme-yanılmaları azaltan Inspire Print3D, baskı yatağına en az destek ile en iyi konumlanmaya sahip tasarımlar sunar.

Mühendisler, üretim verimliliğini etkileyen proses veya tasarımdaki değişiklikleri hızlıca anlayabilir ardından baskı için yazıcıya nihai parçayı ve destek geometrisini aktarabilir. Inspire Print3d, parça üretilmeden önce olası şekil değiştirme, katman ayrılması ve aşırı ısınma sorunlarının tanımlanmasını ve düzeltilmesini kolaylaştırır.


Altair Inspire Print3D arayüzü
Üretim Maliyetlerini Düşürün

Ürün tasarımını etkin bir şekilde geliştirmek ve son işlemeyi azaltmak için parça desteklerini en aza indirin, parça deformasyonu, katman ayrılması ve aşırı ısınma gibi olası hataları düzeltin.

Süreç Verimliliğini Arttırın

Üretken tasarımdan üretilebilirlik değerlendirmesine, performans ve üretim simülasyon araçlarını hızlı, kolay, doğru ve uygun maliyetli tek bir ortamda kullanın.

Optimal Parçalar Tasarlayın

Son işlemeyi azaltmak ve pahalı deneme yanılma riskini önlemek için gelişmiş termo-mekanik simülasyon uygulayarak SLM işlemi için en iyi performansa sahip tasarımlar oluşturun.

Parça ve destek tasarımı

Tasarım sürecinin bir parçası olarak destek yapıları oluşturun; etkileşimli olarak tasarlanan parça ile aynı ortamda destek oluşturun ve düzenleyin.

Öğrenmesi kolay arayüz

Sezgisel, süreç odaklı kullanıcı arayüzü, kullanıcıların daha hızlı ve daha iyi tasarım kararları almak için hızlı bir şekilde derin üretim bilgileri edinmelerini sağlar.

Baskı analizi

Tüm baskı işlemlerini, üretim ve soğutmadan kesme ve geri yaylanmaya kadar, entegre termo-mekanik çözücüyle analiz edebilirsiniz.

Altair Inspire Print3D SLM ve yapıştırıcı ile katmanlı imalat


Kusurların Tespiti

Tasarım ve süreç değişikliklerine yardımcı olmak için kusurları (büyük şekil değiştirme, aşırı ısınma, delaminasyon) kolayca tespit edip görüntülemenizi sağlar.

Malzemeler ve yazıcılar

Yazılımın sürekli büyüyen eklemeli imalat malzeme kütüphanesinden ve içerdiği standart yazıcılardan birini seçin veya özelleştirilmiş kurulum için gelişmiş seçenekleri uygulayın

Yazdırmaya hazır

Herhangi bir 3B baskı analizi yapılmadan önce baskı parçasının geometrisini katman katman değerlendirip doğrulama yapabileceğiniz gibi daha sonra hazırlanmış parça ve destek dosyasını dışarı aktarabilirsiniz.