Altair® Elektromanyetik Çözümleri

Altair® yazılımları, statikten düşük ve yüksek frekanslara kadar çok çeşitli elektromanyetik problemleri çözmek için endüstriler arasında kullanılır. Uygulamanız ister geniş bir elektromanyetik performans spektrumunun verimli bir şekilde araştırılmasını sağlamak için gerçek hibridizasyona sahip çoklu frekans ve zaman alanı teknikleri ister manyetostatik, kararlı durum ve geçici koşulların simülasyonu gerektirsin, ihtiyacınız olan araçları sunmaktadır.


Altair kablosuz bağlantı simülasyon yazılımı

Kablosuz Bağlantı

Altair® Feko®, anten tasarımı, anten yerleştirme ve birleştirme, sanal test sürüşleri ve uçuşları, radyo frekansı paraziti, radar ve radyo kapsama alanı ve planlaması ve spektrum yönetimi için lider bir araçtır. Kurulu anten performansını kablosuz kapsama alanı analizi ile birleştiren benzersiz bir çözüm sunar ve hibrit ve paralelleştirilmiş çözücüleri, kullanıcıların karmaşık ve elektriksel olarak büyük sorunları verimli bir şekilde analiz etmelerini sağlar. WinProp ve WRAP teknolojileri sayesinde, iç mekandan kentsel ve kırsala ve ülke çapındaki tüm senaryolar için hızlı ve doğru dalga yayılım modelleri içerir.

Altair Flux elektromekanik sistem simülasyonu

Elektromekanik Sistemler

Altair® Flux®, en karmaşık elektromekanik sistemleri bile kanıtlanmış doğrulukla modeller. Makine performansını, verimliliğini, boyutlarını, maliyetini ve ağırlığını optimize etmek için çoklu fizik yetenekleri (elektriksel ve termal özelliklerin yanı sıra manyetostatik, kararlı durum ve geçici koşullar gibi) sağlar ve bunlara ek olarak transformatörler, yalıtkanlar, devre kesiciler, sensörler ve aktüatörler geliştirmek için kullanılır. Altair® FluxMotor®'da elektrikli döner makineler hızlı bir şekilde geliştirilebilir. Daha sonra, Altair'in süreç odaklı çok disiplinli ortamı olan Altair® SimLab®'a entegre Flux çözücünün gücüyle, kullanıcılar sezgisel bir kullanıcı deneyimi içinde çeşitli testler yapabilir, farklı yapılandırmalar deneyebilir, sonuçları karşılaştırabilir ve performansı optimize edebilir.

Altair Feko ile rakar kesit alanı analizi

Radar Kesit Alanı ve Radomlar

Altair® Feko®, müşterilerin otomotiv, enerji, iletişim ve savunma için radar kesit alanları (RCS) sorularını yanıtlamak üzere çok çeşitli elektrik boyutları ve endüstrileri için performansı analiz etmelerini sağlar. Birden fazla çözücülerin entegrasyonundan yararlanarak, radomların ortaya çıkardığı karmaşık çoklu fizik problemleri - antenleri korumak, aerodinamik verimliliğe katkıda bulunmak ve istenen elektromanyetik şeffaflığı sağlamak - doğru bir şekilde analiz edilebilir.

Elektromanyetik uyumluluk (EMC) ve elektromanyetik girişim (EMI)

EMC ve EMI

Elektromanyetik uyumluluk (EMC) ve elektromanyetik girişim (EMI), hem bileşen entegrasyonu hem de EMC düzenleyici gereksinimlerinin karşılanması için bağlı cihazların çoğalmasıyla birlikte kilit konular haline gelmiştir. Altair® Flux®, güç kabloları ve baralar tarafından yayılan manyetik alanı ve harici alanların sensörlerin veya aktüatörlerin çalışması üzerindeki etkisini değerlendirebilir. Altair® Feko®, etkili ekranlama tasarımını sağlamak için kabloların, antenlerin ve cihazların radyasyonunu ve ışınlanmasını simüle edebilir.

Radyasyon Tehlikesi Altair Feko

Radyasyon Tehlikesi ve Bio-EM

İnsanlar hemen hemen her yerde, yeterince yüksek güç seviyelerinde sağlığı olumsuz yönde etkileyebilecek elektromanyetik alanlara maruz kalmaktadır. Teknik gelişmeler nedeniyle ortama sürekli olarak yeni saha kaynakları eklenmekte ve elektronik cihazlar için yasal düzenlemelere uygunluğun doğrulanması gerekmektedir. Altair® Feko®, SAR dahil olmak üzere emilim oranlarını ve vücuttaki sıcaklık artışlarını sınırlayan düzenlemelere uygunluğu göz önünde bulundurarak, vücudun içindeki veya yakınındaki elektromanyetik alanların etkileşimini değerlendirmek ve anlamak için endüstriler arasında kullanılmaktadır.