Altair Elektromanyetik Çözümleri

Altair FluxMotor motor tasarım yazılımı

Motor Tasarımı

Altair FluxMotor elektrikli döner makinelerin simülasyon odaklı tasarımında kullanılmaktadır. Kullanıcıların standart veya özelleştirilmiş parçalardan tasarım oluşturmalarını, sargılar eklemelerini ve malzemeleri değiştirmelerini sağlar. Altair Flux çözücüsünün gücü sayesinde; kullanıcılar motor geliştirmeye özgü sezgisel ara yüzde çeşitli testler yapabilir, farklı konfigürasyonları deneyebilir, sonuçları karşılaştırabilir ve performansı optimize edebilmektedir. p>

altair FEKO anten tasarımı ve yerleştirme

Anten Tasarımı ve Yerleşimi

Altair FEKO farklı tip ve kullanımdaki ( radyo ve TV, kablosuz modem , cep telefonu, iletişim, uzaktan kumanda ile giriş, lastik basıncı, uydu konumlandırma, radarlar, RFID vb.) antenlerin tasarımında yaygın olarak kullanılmaktadır. FEKO anten tasarımı için Mom (Method of Moments) çözücüsü kullanmaktadır. Model analizi, Multi-Level Fast Multipole Method (MLFMM) gibi hızlandırılmış tam dalga yöntemleri veya Physical Optics (PO), Ray Launching Geometrical Optics (RL-GO) ,Uniform Theory of Diffraction (UTD) gibi asimptotik yöntemlerle gerçekleştirilebilmektedir.

altair winprop dalga yayılım modelleme

Dalga Yayılımı

Altair WinProp radyo ve TV yayınları, baz istasyonları, WiFi ve diğer uygulamalar için kablosuz yayılım modelleme ve radyo ağı planlama aracıdır. Son derece hassas ve kesin 3D ışın izleme modellerinin yanı sıra eşsiz Dominant Path Model’i (DPM) içerir. Kırsal, kentsel, iç mekan ve taşıtlarla ilgili olmak üzere çok çeşitli senaryoları simüle etmektedir. Bu, yeni anten tasarımlarının ışıma desenlerinin bir şebeke içerisinde değerlendirilmesini sağlar.

Altair Flux elektrikli motor tasarımı

Elektromekanik Makineler

Altair Flux, en karmaşık elektromekanik sistemleri yüksek hassasiyetle modelleyebilmektedir. Makine performansını, verimliliğini, boyutlarını, maliyetini ve ağırlığını optimize etmek için elektrik ve termal özelliklerin yanı sıra manyeto statik, kararlı durum ve geçici koşullar gibi multi-fizik yöntemler sağlamaktadır. Altair Flux, dönen makineleri 2D, Skew veya 3D olarak modelleyebilmektedir. Transformatörler, izolatör, bus bar ve devre kesiciler de dahil olmak üzere yüksek güçlü elektrikli ekipmanlara ek olarak birçok sensör ve aktüatörün geliştirilmesinde kullanılır.

altair elektromanyetik girişim ve uyumluluk

EMC ve EMI

Elektromanyetik uyumluluk (EMC) ve Elektromanyetik girişim (EMI), birbirleriyle etkileşen cihazların çoğalmasıyla ve EMC standartlarını karşılamak için anahtar konular haline gelmiştir. Altair Flux, kablolar ve baralar tarafından yayılan manyetik alanı veya harici alanların sensörlerin veya aktüatörlerin çalışması üzerindeki etkisini değerlendirebilir. Altair FEKO, etkili ekranlama tasarımını sağlamak için hem kabloların, hem antenlerin hem de cihazların radyasyonunu simüle edebilmektedir.

altair FEKO bio elektromanyetik uygulamalar

Bio-Elektromanyetik

Altair FEKO, vücudun içindeki veya yakınındaki elektromanyetik alanların etkileşimleri hakkında bilgi vermektedir. FEKO, mobil ve kablosuz cihazlar, işitme cihazları, manyetik rezonans görüntüleme (MRI) ve tıbbi implantlar gibi uygulamaları simüle etmek için bir insan vücudu modeli veritabanı sunmaktadır. Specific Absorption Rate (SAR) değerini ve vücuttaki sıcaklık artışını hesaplayarak sinyal limit değerlerini belirlemede kullanılmaktadır.