Altair Sistem Modelleme Çözümleri

Altair Compose matris tabanlı hesaplama

Matematik, Script ve Veri Analizi

Altair Compose, lineer cebir ve matris işlemleri , istatistik, diferansiyel denklemler, sinyal işleme, kontrol sistemleri, polinom uydurma ve optimizasyon dahil olmak üzere çok çeşitli matematik işlemleri gerçekleştiren geliştirme ortamı ve dilidir. CAE ve test sonuçları da dahil olmak üzere hesaplamaları gerçekleştirmek ve verileri değiştirmek ve görselleştirmek için kullanıcı dostu, birçok dili ( Python, R, Tcl ) destekleyen bir ortam sağlar. Compose, Matlab / GNU Octave ile uyumlu, yüksek seviyeli matris tabanlı bir dildir.

altair activate 1D sistem simülasyonu

Multi Disipliner Sistem Simülasyonu

Altair Activate, multi disipliner dinamik sistem modellerinin hızlı şekilde bir boyutlu (sinyal ve fiziksel tabanlı) modellerinin oluşturulması ve simülasyonuna imkan sağlar. Kullanıcılar tüm bir sistemin performansını simüle ederek genel davranışı daha erken anlayabilir ve bileşenler ile alt sistemler arasındaki temel etkileşimleri tanıyabilir. Activate, mekanik, elektriksel ve termal bileşenler için önceden tanımlanmış kütüphaneler dahil olmak üzere sinyal ve fiziksel tabanlı modellemeyi birlikte yapmaya izin verir. Güçlü özellikleri , Modelica ve FMU gibi açık standartlarla 1D ve 3D modelleri birleştirmek için genişletilmiştir.

altair embed blok diyagramdan C kodu üretme

Gömülü Sistemler için Geliştirme Ortamı

Altair Embed, blok diyagram modellerinden otomatik olarak üst seviye kod üreten gömülü sistemler geliştirmek için bir araçtır. Bir sistem diyagramı ile geliştirilen bir simülasyon simülasyonuna sahip olduğunuzda, kod otomatik olarak hedef mikro denetleyici donanımınız için otomatik olarak üretilir. Bir tasarımı HIL kullanarak test etmek basittir ve sağlam ve güvenilir işlem için kodun düzenlenmesi gerekmez.