Altair® Sistem Modelleme Çözümleri

Altair® model tabanlı geliştirme (MBD) araçları, daha akıllı bağlı sistemler için hızlı geliştirme sağlar. Altair kullanıcıları, karmaşık ürünleri, erken konsept tasarımdan ayrıntılı tasarıma ve döngüde donanım testine (HIL Hardware-in-the loop) kadar tüm geliştirme döngüsü boyunca sistemlerin sistemi olarak simüle eder. Çok disiplinli simülasyona olanak tanımak ve yeni nesil gömülü sistemleriniz için otomatik kod oluşturmadan yararlanmak için mekanik modelleri elektrikli modellerle (0D, 1D ve/veya 3D) birleştirerek daha fazlasını keşfedin.


Altair Compose matris tabanlı hesaplama

Matematik, Script ve Veri Analizi

Altair® Compose®, lineer cebir ve matris işlemleri , istatistik, diferansiyel denklemler, sinyal işleme, kontrol sistemleri, polinom uydurma ve optimizasyon dahil olmak üzere çok çeşitli matematik işlemleri gerçekleştiren geliştirme ortamı ve dilidir. CAE ve test sonuçları da dahil olmak üzere hesaplamaları gerçekleştirmek ve verileri işlemek ve görselleştirmek için kullanıcı dostu, birçok dili ( Python, R, Tcl ) destekleyen bir ortam sağlar. Altair Compose dili OML ( Open Matix Language), Matlab / GNU Octave ile uyumludur

altair activate 1D sistem simülasyonu

Multi Disipliner Sistem Simülasyonu

Altair® Activate®, çok disiplinli dinamik sistem modellerinin hızlı şekilde bir boyutlu (sinyal ve fiziksel tabanlı) modellerinin oluşturulması ve simülasyonuna imkan sağlar. Kullanıcılar tüm bir sistemin performansını simüle ederek genel davranışı daha erken anlayabilir ve bileşenler ile alt sistemler arasındaki temel etkileşimleri tanıyabilir. Altair Activate, mekanik, elektrik ve termal bileşenler için önceden tanımlanmış kütüphaneler dahil olmak üzere sinyal ve fiziksel tabanlı modellemeyi birlikte yapmaya izin verir. Güçlü özellikleri , Modelica ve FMU gibi açık standartlarla 1D ve 3D modelleri birleştirmek için genişletilmiştir.

altair embed blok diyagramdan C kodu üretme

Gömülü Sistemler için Geliştirme Ortamı

Altair® Embed®, motor kontrolü, IoT cihazları ve görüntü sistemleri dahil olmak üzere gömülü sistemlerin model tabanlı ürün yazılımı geliştirilmesi için kanıtlanmış bir araçtır. Altair Embed ile, blok diyagramları ve durum şemalarını kullanarak gömülü sisteminizi tasarlayabilir, analiz edebilir ve simüle edebilir, ardından Texas Instruments, STMicroelectronics, Arduino, Raspberry Pi ve diğerlerinden kapsamlı bir mikrodenetleyici yelpazesinde çalışmak üzere otomatik olarak kompakt ve optimize edilmiş kod oluşturabilirsiniz. Döngü içinde donanım testi, veri toplama ve gerçek zamanlı ayarlama için yüksek hızlı çift yönlü iletişim bağlantısı kullanılarak tam olarak desteklenir.