Enerji Sektörü için Çözümler

Altair Enerji Sektör Çözümleri

Küresel enerji talebi artmaya devam ediyor ve kaynak çeşitliliği büyüyor. Altair çözümleri, kullanıcılarımızın sürdürülebilir üretimi keşfetmelerine, verimli dağıtıma ulaşmalarına, güvenilir elektrik şebekelerini korumalarına ve Nesnelerin İnterneti (IoT) ile pazarı dönüştürmelerine yardımcı oluyor. İster petrol ve gaz, ister kömür, yenilenebilir enerji, nükleer enerji veya dağıtım alanında olsun, müşterlerimiz jeomekanikten kompozit rüzgar türbini kanatlarına kadar her şeyi simüle etmek ve yapısal güvenlikten ağ yüklerine kadar her şeyi analiz etmek için Altair'i kullanıyor.

Şebeke Verimliliğini Artırın

Altair® Flux®, enerji mühendisleri tarafından üretimden tüketiciye kadar şebekelerini tasarlamak için kullanılır. Gelişmiş elektromanyetik, elektrik ve termal simülasyon yetenekleri, enerji üretimi ve enerji depolama sistemlerinin enerji verimliliğini optimize etmelerini sağlar. Güç transformatörleri, kablolar, elektrik panoları, şalt cihazları, kontaktörler, röleler, sensörler ve anahtarlar dahil olmak üzere tüm iletim ve dağıtım bileşenleri için değerli bilgiler sağlar.

Altair Enerji Sektörü yapısal analiz, HPC ve IoT çözümleri

Çoklu Fizik ile Güvenilirlik ve Sağlamlık Sağlayın

Altair'in yapısal simülasyon yazılımı portföyü, simülasyon odaklı tasarım konseptleri, ayrıntılı sanal ürün doğrulama ve aradaki her şey için endüstri lideri mühendislik analizi ve optimizasyon araçları sunar. Altair çözücüleri, enerji endüstrisinin çoklu fizik problemlerini modellemek için birleştirilebilir. Yüksek performanslı bilgi işlem ve bulut teknolojilerimiz, müşterilerin günümüzün inovasyon hızına ayak uydurabilmelerini ve en büyük zorlukları desteklemek için ölçeklendirebilmelerini sağlar.

Aerodinamik ve Termal Akışkanlar

Altair CFD™, rüzgar türbini şirketleri arasında yaygın olarak kullanılan genel amaçlı bir hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) çözücüsüdür. Uygulamalar kanat çırpıntısı, rotor-kule etkileşimi ve yerleşim optimizasyonu dahil olmak üzere tam kanat ve rotor performansını içerir. AcuSolve® tipik CFD ön işleme darboğazlarını ortadan kaldırır ve mühendislerin tasarımlarını keşfetmeye odaklanmalarını sağlar. Altair CFD'nin güçlü çözücü teknolojisi size CFD pazarındaki en sağlam çözümü sunar. Altair® Flow Simulator™ gaz türbini tasarım süreci için gerekli analizleri sağlar.

Enerji için Altair Bilgi İşlem Çözümleri

Enerji dünyamıza güç verir ve yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) enerjiyi yakalamayı, üretmeyi ve optimize etmeyi mümkün kılan hesaplamayı sağlar. Altair teknolojisi, rüzgar enerjisinden petrol ve gaz arama ve üretimine kadar dünyanın dört bir yanındaki enerji üreticileri ve araştırmacılar için güçlü bilgi işlem performansını ve en büyük, en karmaşık ve en yüksek iş hacmine sahip iş yüklerini, ayrıca I/O profili oluşturma, lisans optimizasyonu, kolay kullanıcı araçları ve çok daha fazlasını destekler.

Enerji Üretimini ve Dağıtımını Optimize Edin

Altair® Panopticon™ operatörlerin sensörlerden ve diğer cihazlardan gelen büyük miktarda veriyi gerçek zamanlı olarak işlemesini, izlemesini, analiz etmesini ve görselleştirmesini sağlar, böylece şebeke yükleri şebekeden gelen gerçek zamanlı geri bildirimlere göre dağıtılabilir. Gerçek zamanlı akışları, yüksek performanslı sütunlu veritabanlarında depolanan zaman serisi verileri de dahil olmak üzere geçmiş verilerle birleştirerek önceki faaliyetlerle anında karşılaştırmalar yapar ve kapsamlı bir operasyon görünümü geliştirir.