Altair Elektronik Sistem Tasarımı (EDA) Çözümleri

Akıllı cihazlar her yerde, evlerde, ulaşımda ve iştedir. Bu, elektronik sistem tasarımının (ESD), elektronik, elektrik, mekanik, termal ve bağlantı hedeflerine ulaşmada yardımcı olmak için yeni simülasyon araçları gerektiren hemen hemen her ürün türü üzerinde daha fazla etkiye sahip olduğu anlamına gelir. Altair'in simülasyon odaklı tasarım araçları, uzman mühendislerden oluşan ekibinizin konseptten üretime kadar baskılı devre kartı geliştirmenin tüm yönlerinde işbirliği yapmasını sağlar. Altair çözümleri sürecinizi düzene sokar, tasarım yinelemelerini ortadan kaldırır ve pazara sunma süresini kısaltır.


Altair PollEx pcb doğrulama yazılımı

PCB Geliştirme

Altair® PollEx™, günümüzün akıllı, bağlantılı ve sıkı bir şekilde entegre elektronik ürünlerinin geliştirilmesini hızlandırır. PollEx, ekiplerin devre kartı yerleşimlerini gözden geçirmesine ve iyileştirmesine ve "temel kurallara" dayanmadan sinyal bütünlüğü, güç bütünlüğü, EMI güvenlik açığı ve ESD koruması için simülasyon araçlarıyla tasarımları geliştirmelerine olanak tanır. Küresel endüstri liderleri tarafından PCB üretimi, montajı ve hat sonu testlerinin verimliliğini artırmak için kullanılan PollEx, zamanlama, performans, güvenilirlik ve uyumluluk hedeflerinin karşılanmasını sağlamak için performansı artırır, ekip çalışmasını sağlar ve işbirliğini geliştirir.

Altair FEKO kablosuz bağlantı simülasyonu

Kablosuz bağlantı

Altair® Feko®, ekiplerin 5G de dahil olmak üzere kablosuz bağlantıyı optimize etmesini, elektromanyetik uyumluluk (EMC) sağlamasını ve radar kesit alanı (RCS) ve saçılma analizi yapmasına olanak tanır. Anten yerleşimini ve bağlantısını anlamak ve optimize etmek için önde gelen araçtır. Kurulu anten performansı, büyük ölçüde antenlerin nasıl ve nereye entegre edildiğine bağlıdır. Feko, kabloların, antenlerin ve diğer cihazların bağışıklık ve emisyon analizi için yaygın olarak kullanılmaktadır. Kablosuz kapsama alanını simüle eder ve bir bina, kampüs, şehir veya bölge için radyo ağı planlamasına olanak tanır.

Altair SimLAb ile ürün performans simülasyonu

Ürün performansı

Altair® SimLab®, fiziksel prototip oluşturmadan önce gerçek dünya koşullarında karmaşık montajların performansını doğru bir şekilde analiz eder. Yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş iş akışları, model oluşturmak ve sonuçları yorumlamak için harcanan zamanı önemli ölçüde azaltır. Gelişmiş CFD bilgisi gerektirmeyen termal analiz ile geliştirme aşamasındaki potansiyel tasarım sorunlarını güvenle tanımlayın ve düzeltin. Yapısal stres, titreşim ve düşme testi performans değerlendirmelerini otomatikleştirin. SimLab, plastik muhafazaların enjeksiyon kalıplama işlemi sırasında fiber oryantasyonunu bile modeller ve yapısal çözücü bağlantısını yönetir.

Altair Flux sensör tasarım ve analizi

Sensörler ve Aktüatörler

Performansı artırmak ve güç tüketimini azaltmak için Altair® Flux® simülasyonu ile motorların, sensörlerin, aktüatörlerin ve kablosuz şarjın tasarımını hızlandırın. Altair® FluxMotor®,, yeni motor konsept tasarımlarının hızlı keşfi için geliştirilmiştir. Altair Activate® ile tam bir sistemi simüle etmek için mekanik, elektrik ve kontrol birimi alt sistemleri için modelleri entegre edin ve FMI (functional mockup interface) kullanarak diğer CAE araçlarıyla birlikte simüle etmek için modelleri değiştirin.

Altair SPICE ile devre simülasyonu

Devre Simülasyonu ve Güç Elektroniği

Devre simülasyonu, EDA iş akışlarının şematik yakalama aşamasında stratejik bir rol oynar. Dijital bileşen tedarikçilerinin kütüphanesi ile birlikte açık kaynaklı endüstri standardına dayanan geliştirilmiş tescilli SPICE sürümü, bileşen değerleri, toleranslar, frekans tepkisi veya zaman aralıklarındaki değişiklikleri keşfetmek için etkileşimli bir şematik ortam sağlayarak doğru elektronik devre performansı sağlar. Buna ek olarak, Altair® PSIM™ mühendislerin motor sürücüleri, güç dönüştürücüler ve yenilenebilir enerji sistemleri dahil olmak üzere güç elektroniği sistemlerini simüle etmelerine ve tasarlamalarına olanak tanır.

Altair EEvision ile elektronik sistem görselleştirme

Elektronik Sistem Görselleştirme

Altair® EEvision™ ile elektronik sistem tasarımını, hata ayıklamayı ve servis işlemlerini basitleştirin ve hızlandırın. ECAD verilerinden veya diğer kaynaklardan oluşturulan bir dijital ikiz modelin dinamik aramasına dayalı olarak devreler, kablo demetleri ve bileşenler için şemaları otomatik olarak oluşturun ve görselleştirin. Akıllı artımlı şematik gezinme ve kompakt senaryo şemaları, kullanıcıların elektronik sistemleri, bileşen etkilerini ve parametreleri hızlı bir şekilde araştırmasına veya gerektiğinde otomatik olarak güncel belgeler oluşturmasına olanak tanır.

Altair EDA iş planlaması optimizasyonu

EDA İş Planlamasını Optimize Edin

Yarı iletken tasarımı ve EDA için güvenilir olan Altair® Accelerator™, en yüksek verim için ölçeklenebilir, vaka odaklı mimari ile endüstrinin en hızlı kurumsal iş dağıtıcısıdır.

Altair Breeze ile I/O prohfil oluşturma

Bağımlılık Analizi ve I/O Profil Oluşturma

Altair Breeze™ ile yazılım dağıtım sorunlarını hızla çözebilir ve dosya ve ağ bağımlılıklarını giderebilirsiniz. Depolama dışa aktarmaları için ayrıntılı veriler ve paylaşım için özet raporlarla Altair Breeze, kolay kazanımlar için iyi ve kötü I/O'yi tanımlar.

Altair EMBED ile gömülü kod geliştirme

Gömülü Kod

Altair Embed®, analog ve dijital iletişim sistemleri dahil olmak üzere fiziksel motor kontrolünde, IoT cihazlarında ve görüntü sistemlerinde gömülü sistemlerin model tabanlı donanım yazılımı geliştirmesi için kanıtlanmış bir araçtır. Embed ile, blok ve durum diyagramlarını kullanarak gömülü sisteminizi tasarlayabilir, analiz ve simüle edebilir, ardından kapsamlı bir mikro denetleyici yelpazesinde çalışacak şekilde otomatik olarak kompakt ve optimize edilmiş kod oluşturabilirsiniz.