Altair® FluxMotor®

Altair® FluxMotor®, piyasadaki kullanımı en kolay ve sezgisel kullanıcı arayüzüne sahip, elektrik motorları gibi dönen elektrik makinelerinin tasarımına adanmış bir çoklu fizik yazılımıdır.

Mühendislerin makine tasarımını hızlandırmasına ve elektromanyetik, termal ve vibroakustik yönleri dikkate alarak çeşitli makine konfigürasyonlarını hızlı bir şekilde değerlendirmesine olanak tanır. En iyi çözümü seçmek için birkaç dakika yeterlidir.

FluxMotor'un sezgisel ortamı, genel kullanıcılardan uzmanlara kadar kullanıcıların elektrik motorlarını verimli bir şekilde tasarlamalarını, analiz etmelerini ve optimize etmelerini sağlar.

Kullanıcının standart veya özelleştirilmiş parçalardan motorlar tasarlamasını ve yaratmasını, ayrıca çeşitli testler yapmak ve makine davranışını karşılaştırmak için sezgisel sargı ve malzemeler eklemesini sağlar. Tek bir ortamda, çoklu fizik yetenekleri, tasarımcıların yalnızca motorun elektromanyetik performansını tahmin etmelerini değil, aynı zamanda soğutma stratejilerini ve NVH performansını optimize etmelerini sağlar.


Altair FluxMotor Elektrikli Makine Ön Tasarım Yazılımı

- Otomatik olarak yönlendirilen iş akışı, kullanıcı odaklı ve farklı seviyedeki kullanıcılara yönelik bir ortam sunar.

- Kolaylaştırılmış proje yönetimi, geçmiş çalışmalara hızlı erişim ve tüm ürün yelpazesini yönetme olanağı sağlar.

- Birkaç dakika içerisinde bir elektrik motoru modeli oluşturma ve teknik-ekonomik potansiyelini değerlendirme imkanı

- Optimizasyon teknolojisine dayanan Altair FluxMotor, doğru sonuçları korurken, hesaplama süresini minimuma indirir.

- Sonlu elemanlar modellemesinin yüksek gücünü kullanarak doğru hesaplama

- Yazılım ayarları doğruluk & hız görev düzeylerine göre ayarlanmıştır.

- Termal, gürültü & titreşim analizlerini FluxMotor içerisinde gerçekleştirebilir, 3D ve daha detaylı analizler için projenizi kolayca Altair® Flux® yazılımına aktarabilirsiniz.

- Herhangi bir zamanda, tüm fiziksel özelliklerin gömülü olduğu tam parametreli Flux projesi, Altair® Flux® ortamında çözülmeye hazırdır.

- Makinenin tüm topolojisini gösteren pdf formatında rapor otomatik oluşturulmaktadır.

- Kolay bir şekilde tasarımınızın parametre optimizasyonunu aynı lisansla Altair® HyperStudy® yazılımını kullanarak yapabilirsiniz.

Altair FluxMotor gürültü titreşim termal analiz