Altair Embed®

Altair Embed®, gömülü sistemler geliştirmek için otomatik olarak blok şema modellerinden kod üreterek popüler denetleyici donanıma aktaran gelişmiş özelliklere sahip bir yazılımdır.

Altair Embed kullanılarak herhangi bir dinamik sistemin sanal prototipi hızlı şekilde geliştirilebilir. Modeller basitçe, blokların çalışma alanına sürüklenmesi ve birbirlerine bağlanmasıyla oluşturulmaktadır. Altair Embed , kontrol algoritmalarına ait diyagramları otomatik olarak hedeflenen donanıma yüklenmeye hazır C kodlarına dönüştürmektedir. C kodunun oluşturulması için gereken süre ve hafıza ihtiyacı en düşük seviyededir.


Altair Embed Arayüzü

Embed yazılımının sahip olduğu yeteneklerden bazıları:

- Frekans tanım kümesi analizi ve lineerizasyon
- Parametre optimizasyonu için genelleştirilmiş gradyan yöntemi
- Elektrik motorları ve kontrolcüler için hazır blok setler
- Sürekli genişleyen donaım desteği Texas Instuments (C2000, MSP430/Concerto) , Atmel (Atmega 328/2560/32u4)
- Analog ADC, ePWM, eCAP , SPI, SCI (RS232 serial), I2C, dijital GPIO, QEP ve CAN 2.0 içeren aygıt sürücü blokları
- ARDUINO UNO kart desteği
- ARM Cortex M3 desteği
- Hızlı ve verimli kod oluşturma
- OMG UML 2.1 uyumlu olaya dayalı sistem simülasyonu
- Altair Compose® matris dil desteği

Altair Embed Diyagram C Kod

Kontrol Sistemlerinin Hızlı Geliştirilmesi

Altair Embed, SIL (Software-in-the-Loop), PIL (Processor-in-the-Loop) ve HIL (Hardware-in-the-Loop) simülasyonlarını da içeren gömülü kontrol sistemlerinin geliştirilmesi için eksiksiz bir çözüm sağlamaktadır.Bir kontrol diyagramında değişiklikler yapabilir ve derleyip birkaç saniye içerisinde hedef mikrodenetleyiciye (MCU) indirebilirsiniz. Ardından, sistem çalışırken kontrol parametrelerini interaktif olarak güncelleyebilirsiniz. Güçlü veri kaydı, arabelleğe alma ve dijital kapsam bloğu kullanarak hedef MCU üzerinde gerçek zamanlı olarak kullanılan kontrol algoritmaları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Elle Kodlamanın Gerekmemesi !

Altair Embed'in kod üreticisiyle, kontrol tasarım mühendisi elle kodlamaya gerek duymadan bir hedef donanım üzerinde kolayca yeni algoritmalar deneyebilir.

Ekonomoik ve Kolay Yapılandırılabilir Geliştirme Ortamı

Altair Embed'in temel konfigürasyonu, durum çizelgeleri, hedef desteği, sabit nokta algoritmaları, verimli kod oluşturma, motor kontrol kütüphaneleri ve çok daha fazlasını içeren geliştirme için gerekli olan araçları içermektedir. Kullanılar böylece ekonomik ve kolay yapılandırılabilir bir geliştirme ortamına sahip olmaktadırlar.

ÜCRETSİZ İNDİRİN | Altair Embed Basic Versiyonu

Altair'in diğer model tabanlı geliştirme çözümleri;
- Altair Activate® : Multi disipliner sistemler olarak ürünlerin modellenmesi ve simülasyonu için 1D sistem modelleme ( sinyal & fiziksel tabanlı ) ve simülasyon yazılımı
- Altair Compose® : Matris tabanlı yüksek seviye nümerik hesaplama dili ve geliştirme ortamıAltair Embed Eğitim Dökümanları >>>
Altair Embed YouTube Eğitim Videoları >>>
Altair Embed Eğitim Videoları >>>