Malzeme Çözümleri

Altair Malzeme Çözümleri

Altair malzeme çözümleri ile en son veritabanı teknolojilerini kullanarak Altair'in malzeme mühendisliği, veri organizasyonu ve konsolidasyon uzmanlığından yararlanabilirsiniz. Malzeme çözümleri yüksek kaliteli referans verileri kullanır ve kapsamlı tescilli malzeme bilgisinin tek bir güvenli özel kaynakta birleştirilmesini sağlar. Çözümler, malzeme bilgilerini her yerden toplama, hazırlama, oluşturma, paylaşma, işbirliği yapma ve tüketme süreçlerini kapsar.

Bilgisayar destekli süreçlere tamamen entegre olan veri destekli iş akışlarıyla sanal ürün geliştirmenizi geliştirin. Yapay zeka (AI) ile boşlukları doldurun ve yeni malzeme geliştirmeyi dijitalleştirin. Daha önce hiç olmadığı kadar konsolide veri ve süreçlerle malzeme uyumluluğunu kontrol edin, teslim süresini kısaltın, pazara sunma süresini hızlandırın ve iş risklerini en aza indirin.

Kurumsal Çapta Malzeme Veritabanı

Altair® Material Data Center , kaynağa kadar tam izlenebilirliğe sahip, rol tabanlı, kurumsal çapta tek bir malzeme veri kaynağı sağlar. Bununla birlikte, web tabanlı bir arayüzden veya diğer uygulamalarla (Altair® HyperMesh®, Altair® Inspire , Altair® SimLab®) doğrudan entegrasyon yoluyla malzemeleri aramak, karşılaştırmak ve dışa aktarmak kolaydır.

Gelişmiş Malzeme Modelleme

Altair'in simülasyon ürünleriyle tamamen entegre olan Altair® Multiscale Designer®, ileri düzeyde tahmine dayalı gelişmiş malzeme modelleri geliştirmek için kapsamlı bir yazılımdır. Minimum deneysel veri gereksinimi sayesinde zaman ve maliyetleri azaltır.

Ham Test Verisi İşleme

Malzeme özelliklerinin oluşturulması tutarsız, pahalı ve zaman alıcı olabilir. Altair® Material Modeler, kullanıcıların ham test malzemesi verilerini hızlı ve doğru bir şekilde işlemesine ve .txt ve CAE formatlarında (*.rad, *.key vb) veri aktarımı için gerekli girdileri oluşturmasına olanak tanıyan bir modelleme çözümüdür.

Yapay Zeka ile Yeni Malzemeler Geliştirin

Malzeme üreticileri, müşterilerinin ihtiyaçlarını, sürdürülebilirlik hedeflerini ve teknolojik zorlukları karşılamak için sürekli olarak yeni malzemeler geliştirmekte ve iyileştirmektedir. Altair'in çözüm portföyü, süreçleri optimize eder, yeni malzeme kalitelerini değerlendirir ve gerekli dokümantasyonu sağlarken, gelişmiş malzeme modelleme ve yapay zeka ile küresel ürün konsolidasyonuna ve boşluk doldurmaya olanak tanır. Altair'in güvenli web arayüzü, veri kümelerinin müşterilerin kuruluşlarıyla paylaşılmasını kolaylaştırır. Hepsinden iyisi, kullanıcılar Altair'in malzeme çözümlerinin yanı sıra Altair'in ezber bozan veri analizi ve yapay zeka platformu Altair® RapidMiner® Platformun'dan da yararlanabilirler.

CAMPUS® Plastik Veritabanı

Altair GmbH, titiz uluslararası standartlara bağlı dünyanın en başarılı plastik malzeme veritabanı olan Computer Aided Material Preselection by Uniform Standards (CAMPUS) resmi yazılım tedarikçisidir.

CAMPUS, bağlayıcı uluslararası standartlara göre ölçülen gerçek anlamda karşılaştırılabilir malzeme verilerini özel olarak sunan tek veri tabanıdır. Tüm ilgili kategoriler için tek nokta değerleri ve mühendislik verileri, kimyasal direnç ve yaşlanma özellikleri ile kapsamlı çok noktalı veriler (eğriler), güçlü arama ve karşılaştırma özellikleri ve on dilde veri sayfası yazdırma işlevleri dahil olmak üzere değerli malzeme verileri sunar.

CAMPUS, Chemie Wirtschaftsförderungsgesellschaft mbH (CWFG), Frankfurt/Main'in tescilli ticari markasıdır.

Altair malzeme çözümleri genel görünüm