Altair Inspire Mold

Altair Inspire Mold, plastik enjeksiyon kalıplama simülasyonunu kullanması ve öğrenmesi kolay kullanıcı arayüzüyle hızlı ve doğru şekilde gerçekleştiren uygun maliyetli bir yazılımdır. 

Inspire Mold, enjeksiyonla kalıplanmış bileşenlerin üretimi için tasarımı kolaylaştırmak için modern bir entegre yaklaşım sağlar. Beş aşamalı kolay bir iş akışı, kalıp tasarımlarının sanal olarak test edilmesini, doğrulanmasını, düzeltilmesini ve optimizasyonunu sağlar. Altair Inspire Mold ile birlikte üretime geçmeden yaygın üretim hatalarının (çarpılma, çökme izleri, kaynak izleri vb.) tespit edilmesini ve en uygun kalıbın üretilmesini sağlayabilirsiniz.


Altair Inspire Mold plastik enjeksiyon yazılımı

Ürün Geliştirme Maliyetlerini Azaltın
Ürün geliştirme sürecinin erken aşamalarında üretim hatalarının belirlenmesi maliyetli kalıp denemelerini ve üründe karşılaşılabilecek ret oranlarını azaltır.

Daha İyi Ürün Tasarım Kararlarını Erken Verin
Daha az yineleme ile daha hızlı, daha bilinçli ürün tasarım döngüleri, daha iyi, yapısal olarak verimli ve üretilebilir parçaların geliştirilmesine yol açar

Üretime Zamanında ve Daha Düşük Maliyetle Zamanında Kalıp Teslimatı
- Beş aşamalı iş akışı sürecinde değişiklikler yapıldığında ürün fizibilitesini değerlendirerek "nasıl yapıldı"dan "neden yapıldı"ya geçiş.


Altair Inspire Mold simülasyonu sonunda elde edebileceğiniz sonuç tipleri:

Dolum Sonuçları

- Sıcaklık
- Hız
- Basınç
- Dolum süresi
- Hava boşlukları
- Kaynama izleri
- Kalıp sıcaklığı
Tutma / Ütüleme Sonuçları

- Sıcaklık
- Hız
- Basınç
- Çökme izi
- Kalıp sıcaklığı

Soğuma sonuçları:
- Sıcaklık
- Kalıp sıcaklığı

Çarpılma Sonuçları:
- Yer değiştirme

Altair Inspire Mold plastik enjeksiyon simülasyon örnekleri