Yüksek Performanslı Bilgi İşlem (HPC) ve Bulut Çözümleri

Veri merkezinde ve bulutta, Altair'in sektör lideri HPC araçları, en zorlu iş yüklerinizi düzenlemenize, görselleştirmenize, optimize etmenize ve analiz etmenize, buluta kolayca geçmenize ve I/O darboğazlarını ortadan kaldırmanıza olanak tanır. Top500 sistemleri ve küçük ila orta ölçekli bilgi işlem ortamları, altyapının sorunsuz çalışmasını sağlamak için Altair'e güveniyor. Uzun süredir devam eden donanım ve bulut sağlayıcı ortaklıklarıyla entegrasyonları sizin için Altair gerçekleştiriyor, böylece ekibiniz işlerini ilerletmeye odaklanabiliyor.


Altair HPC iş yükü yönetim yazılımı

İş Yükü Yönetimi

Altair iş yükü yönetimi çözümleri, en büyük HPC iş yüklerinden milyonlarca küçük, yüksek verimli işe kadar kümeler, bulutlar ve süper bilgisayarlar için üretkenliği artırır, kullanımı ve verimliliği optimize eder ve yönetimi basitleştirir. Altair® PBS Professional®, tahmin, bütçe yönetimi ve bulut patlamasını içerecek şekilde iş planlamasının ötesine geçer ve önde gelen üretim, otomotiv, havacılık, hükümet, hava durumu ve enerji kuruluşları için tercih edilen araçtır. Yaşam bilimleri kuruluşları, kritik sağlık hizmetleri iş yüklerini optimize etmek için uzun süredir Altair® Grid Engine®'e güveniyor ve yarı iletken tasarımı gibi yüksek verimli ve yüksek riskli işler için Altair® Accelerator™, tek bir günde on milyonlarca işi çalıştırmak için ihtiyacınız olan hızı sağlıyor. Gelişmiş tasarım akışları için Altair® FlowTracer™, bağımlılıkları tespit etmenize ve geliştirme ve yürütmeyi turbo şarj etmenize yardımcı olur.

Altair HPC uzaktan erişim ve görselleştirme

HPC Kullanılabilirliği ve Uzaktan Görselleştirme

Altair® Access™ bilim insanlarını, araştırmacıları ve mühendisleri teknoloji sıkıntılarından kurtarır, böylece temel işlerine odaklanabilirler ve uygulamaları nasıl çalıştıracaklarını ve verileri nasıl taşıyacaklarını öğrenmek için daha az zaman harcayabilirler. Access, uzak kümeler, bulutlar ve diğer kaynaklardaki işleri göndermek ve izlemek için basit, güçlü ve tutarlı bir arayüz sağlar. Uzaktan görselleştirme ve işbirliği özellikleri, pahalı, üst düzey 3D görselleştirme veri merkezi donanımına erişimi doğrudan kullanıcıya getirir.

Altair lisans yönetim çözümü SAO

Lisans Yönetimi

Altair® Software Asset Optimization ile kurumsal çapta yazılım kullanımını her yerden görselleştirin, analiz edin ve optimize edin. Bilgiye dayalı iş kararları almak için gerçek verileri ve 70'ten fazla raporu kullanarak kuruluşunuzun yazılım portföyünü doğru boyutlandırın. Veya kullanıcılara ve yöneticilere yazılım lisansı kullanılabilirliği, kullanımı, iş durumu ve daha fazlası hakkında gerçek zamanlı bilgi veren bir lisans izleme aracı olan Altair® Monitor™'ü seçin. Altair® Allocator™ çoklu site lisans tahsisi ve yönetim aracı, paylaşım yoluyla lisans kullanımını en üst düzeye çıkarır.

Altair bulut patlaması çözümü

Bulut Patlaması ve Geçişi

PBS Professional'ın sezgisel bulut patlaması (cloud bursting) GUI'si ile yoğun zamanlı iş yükü çakışmalarına elveda deyin veya HPC yöneticisinin şirket içi ve buluttaki HPC kaynaklarını yönetmek, optimize etmek ve tahmin etmek için kontrol merkezi olan Altair® Control™ ile patlama yapın. Sorunsuz bulut patlama özellikleri ve gelişmiş analitik, veriye dayalı planlama ve karar vermeyi destekler. Oracle Cloud Infrastructure, Google Cloud Platform, Microsoft Azure ve Amazon Web Services (AWS) gibi farklı bulut platformlarına hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde geçiş yapın. Gerçek zamanlı içgörüler ve bulut kaynaklarına yönelik tam görünürlük sunan Altair® NavOps® ile yoğun işlem gerektiren HPC iş yüklerini buluta taşıyın.

Altair I/O profil oluşturma ve izleme çözümü

I/O Profili Oluşturma ve İzleme

Sahte uygulamaları bulun ve darboğazları ortadan kaldırın, dosya sistemi bağımlılıklarını kontrol altına alın ve HPC ve hibrit bulut için iş başına canlı uygulama telemetrisi alın. Altair Breeze™ ile her mühendis, yazılım dağıtım sorunlarını ve dosya ve ağ bağımlılıklarını hızla çözen bir I/O uzmanıdır. Depolama dışa aktarımları için ayrıntılı veriler ve paylaşım için özet raporlar ile Altair Breeze, kolay kazanımlar için iyi ve kötü I/O'yu tanımlar. Dağıtık sistemler ve bilgi işlem kümeleri daha karmaşık hale geldikçe izleme giderek daha önemli hale geldiğinden, Altair Mistral™ I/O, CPU ve belleği izler, sahte işleri ve depolama darboğazlarını hızla bulur ve kümelerde her gün nelerin çalıştığını takip eder.

 Altair fiziksel ve sanal HPC çözümü

Anahtar Teslim HPC

Altair® Unlimited™ yazılım, sistem yönetimi ve hizmet olarak altyapıyı (IaaS) tek ve sezgisel bir platformda bir araya getirir. Bu son teknoloji ürünü özel cihaz hem şirket içi hem de bulut tabanlı formatlarda mevcuttur. Mekanik, akışkanlar, elektromanyetik ve daha fazlasını simüle etmek için çok çeşitli Altair® çözücülerinin sınırsız kullanımının yanı sıra, tüm bunların maksimum verimlilikle çalışmasını sağlamak için endüstri lideri iş yükü yönetimi ve optimizasyon araçları sunar.