Altair SimLab

Altair SimLab, karmaşık montajların performansını doğru bir şekilde analiz etmek için süreç odaklı multidisipliner bir simülasyon ortamıdır.

Yapısal, termal ve akışkan dinamiği dahil olmak üzere multi-fizik problemler, otomatik modelleme araçları kullanılarak kolayca kurulabilir. Bu yaklaşım sonlu eleman modelleri oluşturmak ve sonuçları yorumlamak için harcanan zamanı önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Altair’in güçlü ve ölçeklenebilir çözücülerini bilgisayarınızda, uzak sunucularda veya bulutta çalıştırabilirsiniz.

Sezgisel ve açıklayıcı kullanıcı arayüzü modelleme sürecinin tüm aşamalarını kapsar. Sıkıcı geometri temizliği yerine, bu işlem tek tek bölgeler için mesh özellikleri tanımlanarak doğrudan çift yönlü CAD bağlantısı üzerinden içe aktarılan ve güncellenen geometri üzerinde çalışma yapılır.

Altair SimLab Arayüz

100'ün üzerinde ve sürekli güncellenen adım adım SIMLAB EĞİTİM VİDEOLARI

SimLab, karmaşık montajların mühendislik davranışını hızlı ve doğru bir şekilde simüle etmenize olanak sağlar. Modelleme işlemleri, insan hatalarını ve sonlu eleman modelleri oluşturmak ve sonuçları yorumlamak için harcanan zamanı azaltmak için otomatikleştirilmiştir.

SimLab içerisinde çeşitli mesh tipleri oluşturmak için birçok benzersiz ve kullanışlı araç bulunmaktadır. Şablon (template) sistemi, tüm bu araçları bir araya getirerek, herhangi bir analiz türünün ( NVH, dayanım, yorulma, CFD vb.) gereksinimlerine uyan en yüksek kaliteli ağın üretilmesini sağlar ve otomatikleştirir.

Otomatik şablonlar;
- Bolt (1D, 3D) modelleme
- Conta, yatak yükleri,mafsal modelleme
- Parçalar arasında temas algılama ve temasların modellenmesi
- Gerçekleştirilen işlerin Python kodunda otomatik kaydedilmesi ve benzer modellerde kullanılarak işlemlerin otomatikleştirilmesi

Altair SimLab powertrain ve kaynak modelleme örnekleri


Altair SimLab Broşür >>