linkedin
     

 

 

Altair Inspire

 

Giriş | Galeri | Video

 

Altair Inspire, tasarım mühendislerine, ürün tasarımcılarına ve mimarlara yapısal açıdan verimli konsept tasarımları hızlı ve kolay şekilde oluşturmalarına imkan sağlamaktadır. Geleneksel yapısal simülasyonlar mühendislerin, tasarıma gelen yükleri taşıyıp taşıyamayacağını kontrol etmesini sağlar.

Inspire , yükleri bir girdi olarak kullanarak tasarım alanı (design space) içerisinde yeni bir malzeme yerleşimi oluşturarak gereksinimleri karşılayan ama daha az malzeme kullanılmış, ağırlığı azaltılmış konsept tasarımlar elde etmenizi sağlar.

Inspire yazılımı ;
– Maliyetleri
– Geliştirme süresini
– Malzeme tüketimini
– Ürün ağırlığını

düşürerek yapısal parçaları optimum tasarımları elde etmenize imkan sağlar. ALTAIR’ın 30 yıla yaklaşan alanında lider optimizasyon teknolojisini ( OptiStruct ) arka planda kullanan solidThinking Inspire yazılımı, kullanması ve öğrenmesi kolay arayüzüyle sonlu elemanlar analizleri konusunda uzman olmadan , tasarımlarınızın ağırlığını azaltmaya imkan sağlamaktadır.Gerçekleştirebileceğiniz optimizasyon tipleri ;
- Topoloji : Topoloji optimizasyon süreci, tasarım alanındaki gereksiz malzemeyi kaldırarak modelinize uyguladığınızı kuvvetlere dayanabilecek en hafif yapıyı yaratarak optimum malzeme dağılımı sağlar.( 2D ve 3D yapılarda)


- Topografya : 2D parçalarda doğal frekansı en üst düzeye çıkartmak veya deplasmanı azaltmaya yönelik tasarım alanında bead olarak adlandırılan şekiller oluşturur.


- Gauge : 2D parçalarda tasarım alanının kalınlığını optimize etmektedir.
- Topografya ve Gauge: Hem topografya hem de gauge optimizasyonu birlikte gerçekleştirilmektedir.
- Lattice : Kafes optimizasyonu tasarım alanınızı optimize edilmiş bir kafes yapısıyla doldurur. Esas olarak solid elemanların kafes kiriş elemanlarla değiştirildiği geleneksel bir topoloji optimizasyonudur.

solidthinking Inspire Lattice (Kafes) Optimizasyonu

Motion modülünü kullanarak kolayca hareketli mekanizmaları oluşturabilir ve analizini gerçekleştirebilirsiniz. Elde ettiğiniz zamana bağlı gerçekci yüklere bağlı olarak topoloji optimizasyonu gerçekleştirerek en hafif yapıyı elde edebilirsiniz.


Optimizasyon sonucu elde edilen konsept tasarımı yazılım içerisinde yer alan PolyNurbs araçlarıyla düzenleyerek STL formatında katmanlı üretim (3D yazıcı) veya geleneksel üretim metodları için dışarıya aktarabilirsiniz.  

 


 

Broşür

 

 

Kaynaklar

 

 

Hakkımızda | Ürünler | Hizmetler | Referanslar | Kariyer | İletişim

ST Mühendislik | info@s-t.com.tr | T:(224) 280 84 46