Altair HyperWorks

Tasarım & Simülasyon Platformu

Altair® HyperWorks®, farklı sektörlerden uzmanları karmaşık sorunları kolaylıkla çözen üstün bir tasarım ve simülasyon platformuyla donatıyor. Altair HyperWorks platformu mühendislere, bilim insanlarına, tasarımcılara ve daha fazlasına yapısal, çoklu cisim dinamiği, akışkanlar, termal, elektromanyetik, elektronik, kontrol ve gömülü sistemler için birden fazla disiplinde fizik simülasyonu ve konsept tasarım zorluklarının üstesinden gelme gücü verirken, aynı zamanda benzeri görülmemiş verimlilik ve çığır açan sonuçlar elde etmek için yapay zeka (AI) çözümleri ve gerçeğe yakın görselleştirme ve render sağlar.

Yazılımlar, network özelliğine sahip patentli Altair Unit lisans sistemiyle kullanılmaktadır.

YAPISAL | AKIŞ & TERMAL


altair optistruct yapısal analiz ve optimizasyon

Altair® OptiStruct®

Altair OptiStruct, statik ve dinamik, titreşim, akustik, yorulma ve çoklu fizik disiplinlerinde linear ve nonlinear analizler için kapsamlı modern bir yapısal sonlu elemanlar çözücüdür. Yapısal optimizasyon (topoloji, şekil, boyut, topografya) için endüstri lideri ve en çok kullanılan çözücüdür.

altair radioss explicit dinamik FEA

Altair® Radioss®

Altair Radioss, çarpışma ve darbe simülasyonu için lider bir explicit sonlu eleman çözücüsüdür. Çok sayıda malzeme ve failure modeli ile karmaşık nonlinear davranışları çözmek için donatılmıştır. Radioss, katı-akışkan etkileşimi ve patlama simülasyonu için yerleşik çoklu fizik yeteneklerine sahiptir.

altair simsolid meshless yapısal analiz

Altair SimSolid®

Altair SimSolid, tasarım mühendisleri için özel olarak geliştirilmiş, geleneksel sonlu elemanlar analizlerinde en çok zaman alan ve uzmanlık gerektiren geometri sadeleştirme ve mesh atma işlemini ortadan kaldırarak CAD montajlarının tüm detaylarıyla dakikalar içerisinde analizine imkan sağlayan yapısal analiz yazılımıdır

 altair esacomp kompozit modelleme analiz

Altair® Inspire

Altair Inspire, tasarım mühendislerinin, ürün tasarımcılarının ve mimarların yapısal olarak verimli tasarımları kolay ve hızlı şekilde geliştirmelerine olanak sağlayan yapısal analiz, yapısal optimizasyon ve dinamik hareket simülasyon çözümüdür.

altair motionsolve mekanik sistem simülasyonu

Altair® MotionSolve®

Altair MotionSolve, tasarımların dinamik tepkilerini değerlendirmek ve performanslarını optimize etmek için karmaşık sistem modellerini (rijit ve esnek) kolayca oluşturmanıza ve yürütmenize yardımcı olan kapsamlı bir mekanik sistem simülasyon yazılımıdır.

altair cfd akış ve termal analizi

Altair CFD

Altair CFD, tek bir lisans altında tüm önemli CFD teknolojilerini içerir. Mühendislerin sektörleri, uzmanlık seviyeleri veya uygulamaları ne olursa olsun tüm akışkan problemlerini çözmelerini sağlar. Altair CFD, farklı özelliklere ve yeteneklere sahip farklı çözücüler içerir.

altair multiscale designer

Altair® Multiscale Designer®

Altair Multiscale Designer, heterojen veya homojen malzemelerin bir araya gelmesiyle ya da tek bir malzemeden meydana gelen parçaların çok ölçekli veya tek ölçekli malzeme modellerinin geliştirilmesi için kullanılan bir yazılımdır

Altair HyperStudy deney tasarımları, optimizasyon

Altair® HyperStudy®

Altair HyperStudy, kullanıcıların deney tasarımı, cevap yüzey metodu ve optimizasyonu gibi yöntemleri kullanarak tasarımlarını keşfetmelerini, anlamalarını ve geliştirmelerini sağlar.

altair hyperlife yorulma analizi

Altair® HyperLife®

Altair HyperLife, çözücüden bağımsız, öğrenmesi kolay bir yorulma analizi yazılımıdır. Tüm önemli sonlu eleman analizi (FEA) ve mekanik sistem simülasyonu (MBD) sonuç dosyalarıyla doğrudan arayüz oluşturarak dayanıklılık analizi için kapsamlı bir araç seti sağlar. Yerleşik bir malzeme kütüphanesi ile HyperLife, çok çeşitli endüstriyel uygulamalarda statik ve geçici yükleme altında yorulma ömrü tahminleri için çözümler sunar.

Altair EDEM dökme malzeme simülasyonu

Altair® EDEM

Altair EDEM, dökme malzeme simülasyonu için pazar lideri bir yazılımdır. Modern DEM ( Discrete Element Modeling) teknolojisi ile desteklenen Altair EDEM, kömür, maden cevheri, kaya, toprak, toz, tablet gibi dökme malzemelerin davranışının imülasyonunu ve analizini hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirir. EDEM simülasyonu mühendislere, dökme malzemelerin çeşitli işlem ve proses koşulları sırasında ekipmanlarıyla nasıl etkileşime girecekleri konusunda bilgi sağlayarak , ekipmanların tasarımını ve geliştirilmesini sağlar.

altair simlab feature tabanlı çoklu fizik simülasyon ortamı

Altair® SimLab®

Altair SimLab, tek bir parça veya karmaşık montajların performansını doğru bir şekilde analiz etmek için süreç odaklı bir çoklu fizik simülasyon ortamıdır. Birden fazla fizik modellenebilir:
- Yapısal
- Termal
- Akış
- Elektromanyetik

altair hyperworks hypermesh sonlu elemanlar modelleme

Altair® HyperMesh®

Altair® HyperMesh®, sonlu eleman modellemesi için benzersiz yetenekleriyle sektörler genelinde CAE tasarım süreçlerini yeniden tanımlayan güçlü bir simülasyon çözümüdür. Yapay zeka destekli 3D modelleme ve görselleştirme araçları, yeni nesil tasarım ve optimizasyon iş akışları ve kullanıcı dostu bir arayüz ile güçlendirilen HyperMesh, kullanıcıların büyük ve karmaşık modelleri zahmetsizce yönetmelerini, kritik içgörüleri ortaya çıkarmalarını, tasarımları optimize etmelerini ve yenilikçiliği teşvik etmelerini sağlar.

ELEKTROMANYETİK | ELEKTRONİK SİSTEM TASARIMI


altair feko yüksek frekans eletromanyetik analiz

Altair® Feko®

Altair FEKO, çok çeşitli elektromanyetik radyasyon ve saçılma problemlerinin analizi için tasarlanmış güçlü ve kapsamlı bir 3D simülasyon yazılımıdır. Uygulamalar arasında anten tasarımı, anten yerleşimi, mikroşerit antenler ve devreler, dielektrik ortam, saçılma analizi, kablo demeti modellemesi dahil elektromanyetik uyumluluk çalışmaları ve daha fazlası yer almaktadır.

altair flux alçak frekans eletromanyetik analiz

Altair® Flux®

Altair Flux, düşük frekanslı elektromanyetik ve termal simülasyon problemlerini çözmek için 35 yıldır kullanılmaktadır. Altair Flux diğer Altair yazılımlarıyla birlikte çoklu-fizik problemlerin çözümüne imkan sağlamaktadır.

altair fluxmotor elektrikli makine ön tasarım yazılımı

Altair® FluxMotor®

Altair FluxMotor, elektrikli dönen makinelerin ön tasarımına odaklanan esnek bir bağımsız alçak frekans elektromanyetik simülasyon yazılımdır.

altair winprop dalga yayılım modelleme

Altair® WinProp

Altair WinProp, kablosuz yayılma ve radyo ağı planlaması alanındaki en eksiksiz araç paketidir. Uydudan karaya, kırsaldan kentsel ve iç mekan radyo bağlantılarına kadar değişen uygulamalarla, WinProp’un yenilikçi dalga yayılma modelleri, doğruluğu kısa hesaplama süreleriyle birleştirir.

altair pollex pcb tasarım ve doğrulama yazılımı

Altair® PollEx

Altair PollEx, elektrik, elektronik ve üretim mühendisleri için piyasadaki en kapsamlı ve entegre PCB tasarım görüntüleme, analiz ve doğrulama araçları grubudur. PollEx, farklı ECAD ve simülasyon ortamları arasında kusursuz veri aktaran açık bir çözümdür.

altair psim güç elektroniği ve motor sürücü simülasyon ve tasarım yazılımı

Altair® PSIM

Altair PSIM, özellikle güç elektroniği ve motor sürücü simülasyonlarında kullanılmak üzere tasarlanmış, ancak herhangi bir elektronik devreyi simüle etmek için kullanılabilen bir elektronik devre simülasyon yazılım paketidir.

karmaşık elektrik sistemlerinin servis, üretim ve tasarımını hızlandırmak

Altair® EEvision®

Altair® EEvision®, çok sayıda kablo, elektrikli bileşen ve karmaşık ara bağlantılara sahip elektrik sistemleri için dijital ikiz modellere dayanan görselleştirme ve hata ayıklama platformudur. Karmaşık elektrik sistemlerinin servis, üretim ve tasarımını önemli ölçüde hızlandırır ve basitleştirir.

ÜRETİM SİMÜLASYONLARI


altair inspire cast metal döküm simülasyonu

Altair® Inspire Cast

Altair Inspire Cast, kullanması ve öğrenmesi kolay arayüzü sayesinde metal döküm simülasyonunu 5 kolay adımda doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan, uygun maliyetli bir yazılımdır.

altair inspire metal ekstrüzyon yazılımı

Altair® Inspire Extrude Metal

Altair Inspire Extrude Metal, metal ekstrüzyon prosesine yönelik ısı ve akış simülasyonunun gerçekleştirildiği sonlu eleman tabanlı simülasyon yazılımıdır.

altair inspire form sac metal şekillendirme

Altair® Inspire Form

Altair Inspire Form, tasarımları optimize etmek, üretimi doğru şekilde simüle etmek ve malzeme maliyetlerini azaltmak için ürün tasarımcıları ve proses mühendisleri tarafından verimli bir şekilde kullanılabilen eksiksiz sac metal şekillendirme yazılımıdır.

altair inspire polimer ekstrüzyon simülasyonu

Altair® Inspire Extrude Polymer

Altair Inspire Polymer Extrude, polimer ekstrüzyon şirketlerinin, dar toleranslı, kaliteli yüzey kaplamaları ve yüksek mukavemetli özellikleri ile kompleks profiller üretmek için gittikçe artan taleplerini düşük maliyetle karşılamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir simülasyon yazılımıdır.

altair inspire print3D eklemeli imalat yazılımı

Altair® Inspire Print3D

Altair Inspire Print3D ,eklemeli imalat için tasarım ve simülasyon yazılımıdır. Yazılım tasarımcılara, mühendislere ve üretim uzmanlarına, eklemeli imalat için verimli tasarımlar oluşturma, değerlendirme ve optimize etme olanağı sağlamaktadır.

altair inspire mold metal döküm yazılımı

Altair® Inspire Mold

Altair Inspire Mold, plastik enjeksiyon kalıplama simülasyonunu kullanması ve öğrenmesi kolay kullanıcı arayüzüyle hızlı ve doğru şekilde gerçekleştiren uygun maliyetli bir yazılımdır

altair inspire polyfoam poliüretan kalıplama simülasyonu

Altair® Inspire PolyFoam

Altair Inspire PolyFoam, kimyasal reaksiyonu göz önünde bulundurarak dolum ve sonradan köpürme gibi tüm üretim sürecini kapsayan bir poliüretan köpük kalıplama simülasyon yazılımıdır.

MODEL TABANLI GELİŞTİRME


altair compose nümerik hesaplama dili ve yazılımı

Altair Compose®

Altair Compose, matris tabanlı yüksek seviye nümerik hesaplama dili ve geliştirme ortamıdır. Matlab ile uyumlu dile sahip olan yazılım, matris İşlemleri, diferansiyel denklemler, sinyal analizi veya kontrol sistemleri gibi farklı alanlardaki problemlerin çözümü için kapsamlı araç kutularına sahiptir

altair activate sistem simülasyonu (1D)

Altair Activate®

Altair Activate, multi disipliner dinamik sistem modellerinin hızlı şekilde bir boyutlu (sinyal ve fiziksel tabanlı) modellerinin oluşturulması ve simülasyonuna imkan sağlayan, gerektiğinde 3D modellerle birlikte kullanılabilen bir yazılımıdır.

altair embed gömülü sistem geliştirme yazılımı

Altair Embed®

Altair Embed, gömülü sistemler geliştirmek için otomatik olarak blok şema modellerinden kod üreterek popüler denetleyici donanımına aktaran gelişmiş özelliklere sahip bir yazılımdır.

3D Tasarım & Render


altair inspire studio endüstriyel tasarım ve render yazılımı

Altair® Inspire Studio

Altair Inspire Studio, yaratıcı tasarımcılar, mimarlar ve dijital sanatçılar için endüstriyel 3D modelleme ve entegre render çözümü olan hibrid modelleme ve render yazılımıdır. Inspire Studio hem Mac OS X hem de Windows üzerinde çalışmaktadır.

Altair Inspire Render yazılımı

Altair® Inspire Render

Altair Inspire Render , yenilikçi tasarımcılar, mimarlar ve dijital sanatçılar için çarpıcı ürün sunumlarını hiç olmadığı kadar hızlı üretebilecekleri yeni 3D render ve animasyon yazılımıdır.

Yapı Analizi ve Tasarımı


altair optistruct linear ve non-linear simülasyon yetenekleri

Altair® S-FRAME®

Altair S-FRAME ile kullanıcılar, geometrik karmaşıklığı, malzeme türü, yükleme koşulları, doğrusal olmayan etkiler veya tasarım kodu gereksinimleri ne olursa olsun herhangi bir yapıyı modelleyebilir, analiz edebilir ve tasarlayabilir.

Altair S-CONCRETE betonarme kolon, kiriş vb. tasarım yazılımı

Altair® S-CONCRETE

Altair S-CONCRETE, tasarım kurulumundan mühendislik raporu oluşturmaya kadar proje iş akışınızı hızlandırır. Sezgisel bir çalışma ortamında bölgesel tasarım kodlarına göre betonarme kirişler, kolonlar, duvarlar ve sürekli kirişler tasarlarken ve detaylandırırken anında sonuçları görüntülemek için kullanın.

Altair S-STEEL çelik tasarım yazılımı

Altair® S-STEEL

Kapsamlı, entegre bir çelik tasarım çözümü olan Altair S-STEEL ile çelik yapıları tasarlayın ve optimize edin. S-STEEL, kullanıcıların bölgesel tasarım kodlarına göre hem mukavemet hem de servis kolaylığı için kod kontrolü ve otomatik tasarım yapmalarını sağlar ve kompozit kiriş tasarımı, aşamalı inşaat ve çok sayıda optimizasyon kriteri ve kısıtlamasını destekler.

Altair S-TIMBER lamine ve hibrit ahşap analizi

Altair® S-TIMBER

Altair S-TIMBER, lamine ve hibrit ahşap yapısal analiz ve tasarım için hepsi bir arada bir çözümdür. Ahşap, beton ve çelik elemanlardan inşa edilen hibrit yapıları modellemek ve analiz etmek için tek bir çalışma ortamı kullanın ve bir model güncellendiğinde tüm ahşap yapı elemanlarını kod uyumluluğu için verimli bir şekilde tasarlayın.

Altair S-FOUNDATION inşaat temeli tasarımı

Altair® S-FOUNDATION

Altair S-FOUNDATION ile kullanıcılar derin ve sığ temelleri uyarlanabilir, sezgisel ve otomatik bir temel yönetimi çözümünde analiz edebilir ve tasarlayabilir. S-FOUNDATION'ın esnekliği neredeyse her türlü temel düzenine izin verir ve siz tasarım ve optimizasyon yaparken altta yatan sonlu eleman modelini otomatik olarak yönetir.

 Altair S-CALC kesit özellik analizi

Altair® S-CALC

Gelişmiş bir kesit özelliği hesaplayıcısı olan S-CALC ile üretkenliği ve tasarım doğruluğunu artırın. Karmaşık geometriye ve birden fazla malzemeye sahip standart olmayan kesitler için ideal olan Altair® S-CALC™, isteğe bağlı hesaplama yöntemleriyle on altıdan fazla kesit özelliği sunar: veritabanı değerleri, kapalı form çözümleri, FEA yöntemleri ve daha fazlası.