Altair SimLab

Altair SimLab, karmaşık katı modellere yönelik, süreç odaklı ve feature tabanlı sonlu eleman modelleme yazılımıdır.

Yapısal, termal ve akışkan dinamiği dahil üzere multi-fizik problemleri Altair'in entegre çözücülerini kullanarak kolayca çözebilirsiniz. Bu çözücüleri bilgisayarınızda, sunucuda veya bulutta çalıştırabilirsiniz.

Sezgisel ve açıklamalı bir grafiksel kullanıcı arayüzü modelleme sürecinin tüm yönlerini kapsar. Sıkıcı geometri temizliği yerine, tek tek bölgeler için mesh spesifikasyonları tanımlanarak doğrudan çift yönlü CAD bağlantısı üzerinden içe aktarılan ve güncellenen geometri üzerinde çalışma yapılır.

Altair SimLab örnekleri

SimLab, karmaşık montajların mühendislik davranışını hızlı ve doğru bir şekilde simüle etmenize olanak sağlar. Modelleme işlemleri, insan hatalarını ve sonlu eleman modelleri oluşturmak ve sonuçları yorumlamak için harcanan zamanı azaltmak için otomatikleştirilmiştir.

SimLab içerisinde çeşitli mesh tipleri oluşturmak için birçok benzersiz ve kullanışlı araç bulunmaktadır. Şablon (template) sistemi, tüm bu araçları bir araya getirerek, herhangi bir analiz türünün ( NVH, dayanım, yorulma, CFD vb.) gereksinimlerine uyan en yüksek kaliteli ağın üretilmesini sağlar ve otomatikleştirir.

Otomatik şablonlar;
- Bol modelleme
- Conta, yatak yükleri,mafsal modelleme
- Parçalar arasında temas algılama ve temasların modellenmesi
- Gerçekleştirilen işlerin Python kodunda otomatik kaydedilmesi ve benzer modellerde kullanılarak işlemlerin otomatikleştirilmesi

Altair SimLab powertrain ve kaynak modelleme örnekleri


Altair SimLab Broşür >>