Altair® Yapı Mühendisliği ve Tasarım (AEC)

Çok yönlülük ve veri entegrasyonu, bina ve bina dışı yapılar için üretkenliği artırır. Altair®'in AEC ( Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat) yapısal analiz ve tasarım çözümleri rüzgar, kar, su, sismik, patlama, ölü, canlı ve hareketli yüklere veya diğer dinamik, doğrusal olmayan yükleme koşullarına karşı tepkileri simüle ederken tasarım esnekliği ve bölgesel kod uyumluluğu sağlar. Kapsamlı veri aktarım bağlantıları, analiz ve tasarım çözümleri, bina bilgi modelleme (BIM) sistemleri ve/veya CAD platformları arasında ardışık içe ve dışa aktarma döngülerini yönetir. Bir modeldeki tüm yapısal elemanlar için rapora hazır sonuçlar üreterek beton, çelik ve ahşabı bölgesel kodlara göre tasarlayabilir ve optimize edebilirsiniz.


altair optistruct linear ve non-linear simülasyon yetenekleri

Altair S-FRAME inşaat yapısal davranış analizi

Kullanıcıların inşaat sırasında ve sonrasında iç ve dış kuvvetlere karşı tepkiyi simüle etmelerini sağlar. Geometrik karmaşıklık, malzeme türü, yükleme koşulları veya doğrusal olmayan etkilerden bağımsız olarak, S-FRAME yapısal davranışı analiz eder ve reaksiyon kuvvetleri oluşturur, böylece mühendisler çelik, beton ve/veya çok malzemeli yapılar için bölgesel tasarım kodlarına uygunluğu doğrularken modelleri optimize edebilirler.
>>Eğitim Videoları

Altair S-CONCRETE betonarme kolon, kiriş vb. tasarım yazılımı

Altair® S-CONCRETE™

S-CONCRETE, betonarme kolon, kiriş, duvar kesitleri ve sürekli kirişleri bölgesel tasarım kodu gereksinimlerine göre hızlı ve doğru bir şekilde tasarlar. Kullanıcılar binlerce beton tasarımını aynı anda otomatik olarak kontrol ederek zamandan tasarruf edebilir ve daha fazla dikkat gerektiren alanları gösteren madde referanslarını ve ara sonuçları listeleyen şeffaf ve kapsamlı tasarım raporları üretebilir. S-CONCRETE, beton tasarım ilkelerini ve son teknoloji analiz tekniklerini bir araya getirerek güçlü, çok yönlü ve kullanımı kolay hale getirir.
>>Eğitim Videoları

Altair S-STEEL çelik tasarım yazılımı

Altair® S-STEEL™

Tam entegre bir çelik tasarım çözümü olan S-STEEL, her türlü çelik tasarım projesi için şeffaf ve kapsamlı sonuçlar sağlar. Kullanıcılar bu çözüm ile mukavemet, servis kolaylığı ve bölgesel tasarım kodlarına uygunluk için kod kontrolü ve otomatik tasarım yapabilirler. S-STEEL kompozit kiriş tasarımını, aşamalı konstrüksiyonu ve çok sayıda optimizasyon kriterini ve kısıtlamasını destekler. Kullanıcılar, tasarım sonuçlarını kolayca oluşturarak ve madde referanslarını, kullanılan denklemleri, geçen veya başarısız çelik elemanları tanımlayan özelleştirilmiş mühendislik raporlarına aktararak zamandan tasarruf ederler.
>>Eğitim Videoları

Altair S-TIMBER lamine ve hibrit ahşap analizi

Altair® S-TIMBER™

S-TIMBER, lamine ahşap ve hibrit ahşap analizi için özel bir tasarım ortamıdır. Kullanıcılar biçilmiş kereste, lamine ve çapraz lamine ahşapları kod uyumluluğuna göre tasarlayabilir ve kereste / hibrit ahşap yapıyı analiz ettikten sonra optimize edebilir. Gelişmiş 3D analiz, otomatik mesh oluşturma, otomatik kesit ve malzeme özelliği hesaplamaları ve kapsamlı özelleştirme yetenekleri ile S-TIMBER, düzensiz geometri ve karmaşık yapılar için idealdir. Lamine ahşap, ahşap ürünlerini katmanlar halinde birbirine yapıştırmak, çivilemek veya dübellemek için en son teknolojiyi kullanır. Sonuçlar büyük yapısal paneller, direkler ve kirişlerdir.
>>Eğitim Videoları

Altair S-FOUNDATION inşaat temeli tasarımı

Altair® S-FOUNDATION™

S-FOUNDATION ile kullanıcılar esnek, otomatikleştirilmiş bir temel yönetimi çözümünde temelleri analiz edebilir, tasarlayabilir ve detaylandırabilir. Çok yönlü modelleme yetenekleri ile kullanıcılar düzensiz veya derin veya yüzeysel (sığ) temeller tasarlayabilirler. Tekrarlayan süreçleri otomatikleştirerek zamandan tasarruf edebilir, proje gereksinimlerini karşılamak için yetenekleri özelleştirebilir ve alt yapı tasarımını gerçekleştirmek için S-FRAME ve S-TIMBER'den üst yapı modelini ve analiz sonuçlarını sorunsuz bir şekilde aktarabilirsiniz.
>>Eğitim Videoları

 Altair S-CALC kesit özellik analizi

Altair® S-CALC™

S-CALC ile kullanıcılar, standart olmayan geometri ve çoklu malzeme konfigürasyonları için on altıdan fazla farklı kesit özelliğini hızlı bir şekilde oluşturarak üretkenliklerini ve tasarım doğruluklarını artırabilirler. Sezgisel, etkileşimli çalışma ortamı sayesinde kullanıcılar grafik düzenleyicide modelleri kolayca tanımlayabilir veya DXF ve BIM dosyalarından geometri, malzeme ve kesit özelliği verilerini içe aktarabilir. Ayrıca veritabanı değerleri, kapalı form çözümleri, FEA yöntemleri ve daha fazlası dahil olmak üzere farklı hesaplama yöntemleri seçebilirler. S-FRAME, S-FOUNDATION ve S-TIMBER entegrasyon bağlantıları ile özellikleri dışa aktarın.
>>Eğitim Videoları