Altair HyperGraph

Altair HyperGraph, genel görünümü kaybetmeden binlerce eğrinin değerlendirilmesi için son derece gelişmiş veri analizi ve çizdirme yazılımıdır. Bir çok dosya formatını destekleyen yazılım sofistike matematik motoru ile en karmaşık matematiksel ifadeleri işleme kapasitesine sahiptir.

Altair HyperGraph bu özelliklerini yüksek kalitede sunum hazırlama ve özelleştirilebilir yetenekleriyle birleştirerek eksiksiz bir veri analizi gerçekleştirmektedir.

Altair HyperWorks HyperGraph Arayüzü

Yazılım, mühendislik ve test verisi dosyalarından veriyi okuyarak XY , Polar, Bar ve Complex türlerinde eğrileri çizdirebilir. Geniş biçimlendirme seçenekleri, kullanıcıların çizdirilen verilerin nasıl göründüğünü belirlemelerine olanak tanır ve içe aktarma işlemi sırasında matematik işlemlerde gerçekleştirir.

Sezgisel kullanıcı ara yüzü kullanıcıların eksenler, üstbilgi, altbilgi ve eğri özellikleri dahil olmak üzere tüm çizdirme alanını düzenlemesine veya değiştirmesine imkan sağlar. HyperGraph ayrıca fontlar ve renkler gibi tüm çizdirme ayarlarını stil dosyası olarak kaydederek diğer oturum veya sayfalarda kullanılmasına olanak sağlar. Yazılım Linear, Log10, Log20 ve Decibel eksen ölçeklemesini, çeşitli çizgi stillerini, sembolleri ve renkleri desteklerken, aynı zamanda metin boyutu ve renk üzerinde kontrol sağlar.

Matematik ifadeler yazarak veya 215 den fazla matematiksel fonksiyon kullanarak mevcut veri eğrilerinden yeni matematik eğrileri oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak kullanıcılar Altair Compose yazılımını kullanarak kendi fonksiyonlarını yazarak kullanabilirler. HyperGraph ayrıca karmaşık matematiksel işlemleri gerçekleştirmek veya aşağıdaki gibi özel matematik ifadeleri oluşturmak için sofistike bir matematik motoru içerir:

Sinyal işleme
Eğri uydurma
Filtreleme
Eigen sistem analizi
Integration & differentiation
İstatistiksel analiz
Hasar fonksiyonları
Kullanıcı tanımlı matematik fonksiyonları
Kullanıcı tanımlı ifadeler

Çoklu pencere ve çok sayfalı veri işleme oturumları, rapor şablonları olarak kaydedilebilir ve diğer veri sonuçlarına uygulanabilir. HyperGraph tüm oturumları önceden tanımlanmış şirketinizin PowerPoint şablonuna doğrudan aktarma özelliğine sahiptir. Animasyonlar .avi, .gif veya H3D formatlarında dışarı aktarılabilmektedir.

Desteklenen bazı formatlar ; H3D, odb, res, abf, dat, tdm, binout, hdf, res, iso, mme, plt, pch, f06, thp, t01, unv, xrf, busAltair HyperGraph Broşür >>