Altair ultraFluidX

Altair ultraFluidX, yolcu ve ağır iş taşıtlarının aerodinamik analizlerini veya binaların çevresel aerodinamik analizlerini hızlı ve doğru şekilde gerçekleştiren akışkanlar dinamiği simülasyon yazılımıdır.

Lattice Boltzmann yöntemi temel alınarak ve GPU kullanılarak çözümün gerçekleştirilmesi üzerine oluşturulup optimize edilmiştir. Üstün teknolojisi tek bir sunucuda saatler içerisinde transient aerodinamik simülasyonları gerçekleştirmesini sağlamaktadır.

Altair Sanal Rüzgar Tüneli'ne entegrasyonu sayesinde aerodinamik simülasyon modeli kurulumu çok kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Hazır şablonlar farklı araç sınıfları için hızlıca düzenlenebilir ve iş akışının hatasız olmasını sağlar.

Lattice Boltzmann yönteminin düşük yüzey mesh gereksinimi, tamamen otomatik hacim mesh oluşturma yeteneği model kurulumunu kolaylaştırır ve GPU'lar gibi büyük ölçüde paralel mimariler için mükemmel bir seçimdir.

Geleneksel simülasyon yaklaşımları ultraFluidX'in çözüm süresine yaklaşabilmek için binlerce CPU çekirdeğine ihtiyaç duymaktadır. GPU tabanlı çözüm donanım ve enerji maliyetini düşürürken verimliliği artırmaktadır.

Altair ultraFluidX aerodinamik CFD simülasyon

Altair ultraFluidX Broşür >>