Web Semineri Kompozit Yapıların Yapısal Analizi ve Optimizasyonu


Altair OptiStruct kompozit yapısal optimizasyonu

Altair, kompozit yapıları verimli bir şekilde tasarlamanıza, metal parçaları kompozitlere dönüştürmenize, performans ve ağırlık azaltma için optimize etmenize ve farklı konfigürasyonları sezgisel olarak keşfetmenize ve değerlendirmenize yardımcı olabilecek kapsamlı bir simülasyon ve analiz araçları sunmaktadır.

- Altair HyperMesh yazılımıyla laminat kompozit FE modelinizi analiz ve optimizasyon için kolay ve hızlı şekilde hazırlayabilirsiniz.

- Yapısal performansını yük şartına bağlı olarak Altair OptiStruct (Implicit FEA) veya Altair Radioss (Explicit FEA) çözücülerini kullanarak analiz edebilirsiniz

- Altair OptiStruct Optimizasyon ile birlikte laminat yapının ideal katman kalınlığını, katmanların konumunu & sayısını ve dizinim sıralamasını gerçekleştirerek ağırlığı azaltılmış tasarımlar elde edebilirsiniz.

Web semineri kapsamında katmanları ve laminatları modelleyerek simülasyonun üretimle ilişkilendirilmesine, drape simülasyonu aracılığıyla yapısal analiz doğruluğunu artırmaya, kompozit verileri CAD ile entegre etmeye ve kompozit yapıların yapısal optimizasyonuna değinilecektir.