blogfacebookfacebookyoutube
     

 

 

ALTAIR nanoFluidX

 

SPH tabanlı hesaplamalı akışkanlar dinamiği yazılımı

 

 

 

nanoFluidX yazılımı örneğin, dönen şaftlar/dişlilere sahip güç aktarma sistemlerindeki yağlama ve hareket halindeki tankerlerde çalkalanma simülasyonunda kullanılmaktadır. Hesaplamalarda GPU teknolojisini kullanılması gerçek geometriler üzerinde yüksek performanslı simülasyonların gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Parçaçık tabanlı çözücü, çalkalanma ve şiddetli multifaz akış gibi yüksek deformasyon altındaki akışların verimli şekilde çözülmesini sağlamaktadır.

Genel serbest yüzey akışları
Güç aktarma organlarındaki yağın çalkalanması, açık bir ortamda serbest akışlı sıvılar, açık veya kapalı tanklarda yüksek ivme altında benzer olayların simülasyonları.

Multifaz Akışlar
nanoFluidX kullandığı SPH metodu (Smooth Particle Hydrodynamics) sayesinde multifaz akış ( örneğin hava-su) problemlerini ek bir hesaplama yapmaya gerek duymadan çözmektedir. Akışkan arayüzleri SPH elemanların bir parçası olup ek bir arayüz oluşturulması gerekmemektedir. Bu özellik hesaplama süresi önemli oranda kısaltmaktadır.

Dönen dişliler, krank milleri
nanoFluidX farklı hareket tipleri için seçeneklere sahiptir. Böylece dönen dişliler, krank milleri vb. simülasyonu kolayca yapılabilmektedir.

Tanker Çalkalanması
Tanker veya aracın ani hızlanması, frenleme veya ani şerit değiştirme esnasında oluşan kuvvetlerin ölçülmesi

GPU Hesaplama
nanoFluidX yazılımı çözümleri NVIDIA GPU kullanarak gerçekleştirmektedir. Yazılımın optimizasyonu ve performansı için NVIDIA firmasıyla ortak çalışılmaktadır. GPU kullanımı çözüm süresi ve maliyet açısından büyük avantajlar sağlamaktadır.
Örneğin 300.000 parçacık içeren orta bir model CPU kullanılarak gerçekleştirilen bir çözümle kıyasladığında (96 CPU cores & 4 NVIDIA K40 GPU) %33 az donanım maliyeti, %63 daha hızlı çözüm ve %74 daha az enerji kullanımıyla farkını göstermektedir.

Basitleştirilmiş Modelleme Süreci
Simülasyon için klasik anlamda mesh gerekli değildir. Geometri açıldıktan sonra elemanlar seçilir ve parçacıklar oluşturulur. Bu işlem için iyi bir mesh veya saatlerce süren mesh oluşturma süreci gerekmemektedir.


 

ElektroFlo, iletim, doğal ve zorlanmış taşınım, radyasyon ve birleşik ısı transferini içeren problemleri çözebilen hesaplamalı akışkanlar dinamiği ( HAD) tabanlı bir yazılım paketidir.

ElectroFlo hızlı ve kararlı bir çözücüye sahiptir ve bu da, saatler süren son derece karmaşık modellerin termal / CFD / elektrik analizini kısa sürede gerçekleştirmeyi mümkün kılar. Ayrıca, sıkıcı ve zaman alıcı bir işlem olan model temizliği ve düzenleme işlemlerinde mühendisleri rahatlatan kullanıcı arayüzüne ve modelleme tekniklerine sahiptir. Bu bileşenlerin modelleme süresini önemli ölçüde azaltır ve sorunlara yönelik özelleştirilmiş “anahtar teslimi” çözümler sağlar.

- Birleştirilmiş eletrik / termal / HAD analizleri
- Gömülü akış ağı
- Patentli radyasyon çözücüsü
- Multi sistem analizleri
- Gömülü termal RC ağı
- Gömülü elektrik RC ağıPlanet dişli kutusu : Akış (sol) ve dişli (sağ) hız dağılımı. 1000 RPM, 1 saniyelik fiziksel zaman, 3 adet K80s GPU kullanarak 48 saat çözüm süresi


25.000 litre su bulunan kamyon tankeri, 10 saniye fiziksel zaman ve 1G lik frenleme. Simülasyon süresi 16 saat ( 2 adet K80 GPU)

 

 

 

 

 

Broşür

 

 

 

 

 

Hakkımızda | Ürünler | Hizmetler | Referanslar | Kariyer | İletişim

ST Mühendislik | info@s-t.com.tr | T:(224) 280 84 46