Altair Simülasyon Çözümleri

Altair, model tabanlı sistem tasarımı ve ilk geometri fikrinden, detaylı çoklu fizik simülasyona ve optimizasyona kadar tüm mühendislere çözümler sunmaktadır.

Altair Simulation, sınıfının en iyi CAE modelleme, linear ve nonlinear analizler, yapısal ve sistem seviyesinde optimizasyon, akış ve termal analiz, mekanik sistem simülasyonu, elektromanyetik (yüksek ve alçak frekans) simülasyon, çoklu fizik analiz, model tabanlı geliştirme ve daha fazlasını içerir.

Yazılımlar, network özelliğine sahip patentli Altair Unit lisans sistemiyle kullanılmaktadır.

YAPISAL | AKIŞ & TERMAL | SİSTEM SİMÜLASYONU
altair optistruct yapısal analiz ve optimizasyon

Altair OptiStruct™

Altair OptiStruct™, statik ve dinamik, titreşim, akustik, yorulma ve çoklu fizik disiplinlerinde linear ve nonlinear analizler için kapsamlı modern bir yapısal sonlu elemanlar çözücüdür. Yapısal optimizasyon (topoloji, şekil, boyut, topografya) için endüstri lideri ve en çok kullanılan çözücüdür.

altair radioss explicit dinamik FEA

Altair Radioss™

Altair Radioss™, dinamik yükler altında nonlinear problemlerin çözümünde kullanılan, alanında lider explicit sonlu elemanlar çözücüsüdür.

altair motionsolve mekanik sistem simülasyonu

Altair MotionSolve™

Altair MotionSolve™, mekanik sistemlerin (rijit ve esnek) performansının analizini ve optimizasyonunu entegre şekilde gerçekleştiren dinamik simülasyon yazılımıdır.

altair cfd akış ve termal analizi

Altair CFD

Altair CFD, akışkanlar mekaniği problemlerini çözmek için kapsamlı bir araç seti sunar. Binaların termal analizini yapmak, araçların aerodinamiğini tahmin etmek, şanzıman yağlamasını optimize etmek, soğutma fanı gürültüsünü azaltmak veya yenilikçi tıbbi cihazlar geliştirmek istiyorsanız Altair CFD size yardımcı olacaktır.

altair simsolid meshless yapısal analiz

Altair SimSolid™

Altair SimSolid™, tasarım mühendisleri için özel olarak geliştirilmiş, geleneksel sonlu elemanlar analizlerinde en çok zaman alan ve uzmanlık gerektiren geometri sadeleştirme ve mesh atma işlemini ortadan kaldırarak CAD montajlarının tüm detaylarıyla dakikalar içerisinde analizine imkan sağlayan yapısal analiz yazılımıdır

 altair esacomp kompozit modelleme analiz

Altair ESAComp™

ALTAIR ESAComp™, kompozit malzemelerin analizi ve tasarımı için geliştirilmiş bir yazılımdır. Katmanlı kompozit yapıların, konsept ve ön tasarımından, nihai tasarımın doğrulanması için uygulanabilir gelişmiş analizlere kadar geniş bir yelpazede çeşitlilik gösterir.

altair multiscale designer

Altair Multiscale Designer™

Altair Multiscale Designer™, heterojen veya homojen malzemelerin bir araya gelmesiyle ya da tek bir malzemeden meydana gelen parçaların çok ölçekli veya tek ölçekli malzeme modellerinin geliştirilmesi için kullanılan bir yazılımdır

Altair HyperStudy deney tasarımları, optimizasyon

Altair HyperStudy™

Altair HyperStudy™, kullanıcıların deney tasarımı, cevap yüzey metodu ve optimizasyonu gibi yöntemleri kullanarak tasarımlarını keşfetmelerini, anlamalarını ve geliştirmelerini sağlar.

altair hyperlife yorulma analizi

Altair HyperLife™

Altair HyperLife™, yaygın kullanılan sonlu elemanlar analizi ve mekanik sistem simülasyonu sonuçlarını kullanarak yorulma analizi gerçekleştiren bir yazılımdır

Altair EDEM dökme malzeme simülasyonu

Altair EDEM™

Altair EDEM™, dökme malzeme simülasyonu için pazar lideri bir yazılımdır. Modern DEM ( Discrete Element Modeling) teknolojisi ile desteklenen Altair EDEM, kömür, maden cevheri, kaya, toprak, toz, tablet gibi dökme malzemelerin davranışının imülasyonunu ve analizini hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirir. EDEM simülasyonu mühendislere, dökme malzemelerin çeşitli işlem ve proses koşulları sırasında ekipmanlarıyla nasıl etkileşime girecekleri konusunda bilgi sağlayarak , ekipmanların tasarımını ve geliştirilmesini sağlar.

Altair Inspire topoloji optimizasyonu

Altair Inspire™

Altair Inspire™, tasarım mühendisleri için endüstrinin en güçlü ve kullanımı kolay topoloji optimizasyonu ve hızlı simülasyon çözümüdür. Ürününüzün verimliliğini, gücünü ve üretilebilirliğini artırmak için simülasyon odaklı tasarım sağlayarak konsept geliştirme sürecini geliştirir. Bu, düşük maliyet, kısa geliştirme süresi, az malzeme tüketimi ve ürün ağırlığının azaltılmasını sağlar.

ELEKTROMANYETİK
altair feko yüksek frekans eletromanyetik analiz

Altair FEKO™

Altair FEKO™, çok çeşitli elektromanyetik radyasyon ve saçılma problemlerinin analizi için tasarlanmış güçlü ve kapsamlı bir 3D simülasyon yazılımıdır. Uygulamalar arasında anten tasarımı, anten yerleşimi, mikroşerit antenler ve devreler, dielektrik ortam, saçılma analizi, kablo demeti modellemesi dahil elektromanyetik uyumluluk çalışmaları ve daha fazlası yer almaktadır.

altair flux alçak frekans eletromanyetik analiz

Altair Flux™

Altair Flux™, düşük frekanslı elektromanyetik ve termal simülasyon problemlerini çözmek için 35 yıldır kullanılmaktadır. Altair Flux diğer Altair yazılımlarıyla birlikte çoklu-fizik problemlerin çözümüne imkan sağlamaktadır.

altair fluxmotor elektrikli makine ön tasarım yazılımı

Altair FluxMotor™

Altair FluxMotor™, elektrikli dönen makinelerin ön tasarımına odaklanan esnek bir bağımsız alçak frekans elektromanyetik simülasyon yazılımdır.

altair winprop dalga yayılım modelleme

Altair WinProp™

Altair WinProp™, kablosuz yayılma ve radyo ağı planlaması alanındaki en eksiksiz araç paketidir. Uydudan karaya, kırsaldan kentsel ve iç mekan radyo bağlantılarına kadar değişen uygulamalarla, WinProp’un yenilikçi dalga yayılma modelleri, doğruluğu kısa hesaplama süreleriyle birleştirir.

altair pollex pcb tasarım ve doğrulama yazılımı

Altair PollEx™

Altair PollEx™, elektrik, elektronik ve üretim mühendisleri için piyasadaki en kapsamlı ve entegre PCB tasarım görüntüleme, analiz ve doğrulama araçları grubudur. PollEx, farklı ECAD ve simülasyon ortamları arasında kusursuz veri aktaran açık bir çözümdür.

İLERİ SEVİYE CAE MODELLEME
altair hyperworks hypermesh sonlu elemanlar modelleme

Altair HyperWorks™ - HyperMesh™

Altair HyperWorks™ - HyperMesh™, büyük ve karmaşık CAD modellerinin açılmasından çözdürülmeye hazır dosya haline getirilmesi için gerekli olan tüm işlemleri hızlı ve yüksek kalitede gerçekleştiren multi-disipliner (yapısal, gürültü & titreşim (NVH), akış & termal, çarpışma ) sonlu elemanlar modelleme yazılımıdır.

altair simlab feature tabanlı çoklu fizik simülasyon ortamı

Altair SimLab™

Altair SimLab™, tek parça veya karmaşık montajların performansını doğru bir şekilde analiz etmek için feature tabanlı ve süreç odaklı çoklu fizik CAE modelleme ve simülasyon ortamıdır.

ÜRETİM SİMÜLASYONLARI
altair inspire cast metal döküm simülasyonu

Altair Inspire Cast

Altair Inspire Cast, kullanması ve öğrenmesi kolay arayüzü sayesinde metal döküm simülasyonunu 5 kolay adımda doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan, uygun maliyetli bir yazılımdır.

altair inspire metal ekstrüzyon yazılımı

Altair Inspire Extrude Metal

Altair Inspire Extrude Metal, metal ekstrüzyon prosesine yönelik ısı ve akış simülasyonunun gerçekleştirildiği sonlu eleman tabanlı simülasyon yazılımıdır.

altair inspire form sac metal şekillendirme

Altair Inspire Form

Altair Inspire Form, tasarımları optimize etmek, üretimi doğru şekilde simüle etmek ve malzeme maliyetlerini azaltmak için ürün tasarımcıları ve proses mühendisleri tarafından verimli bir şekilde kullanılabilen eksiksiz sac metal şekillendirme yazılımıdır.

altair inspire polimer ekstrüzyon simülasyonu

Altair Inspire Extrude Polymer

Altair Inspire Polymer Extrude, polimer ekstrüzyon şirketlerinin, dar toleranslı, kaliteli yüzey kaplamaları ve yüksek mukavemetli özellikleri ile kompleks profiller üretmek için gittikçe artan taleplerini düşük maliyetle karşılamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir simülasyon yazılımıdır.

altair inspire print3D eklemeli imalat yazılımı

Altair Inspire Print3D

Altair Inspire Print3D ,eklemeli imalat için tasarım ve simülasyon yazılımıdır. Yazılım tasarımcılara, mühendislere ve üretim uzmanlarına, eklemeli imalat için verimli tasarımlar oluşturma, değerlendirme ve optimize etme olanağı sağlamaktadır.

altair inspire mold metal döküm yazılımı

Altair Inspire Mold

Altair Inspire Mold, plastik enjeksiyon kalıplama simülasyonunu kullanması ve öğrenmesi kolay kullanıcı arayüzüyle hızlı ve doğru şekilde gerçekleştiren uygun maliyetli bir yazılımdır

altair inspire polyfoam poliüretan kalıplama simülasyonu

Altair Inspire PolyFoam

Altair Inspire PolyFoam, kimyasal reaksiyonu göz önünde bulundurarak dolum ve sonradan köpürme gibi tüm üretim sürecini kapsayan bir poliüretan köpük kalıplama simülasyon yazılımıdır.

MODEL TABANLI GELİŞTİRME
altair compose nümerik hesaplama dili ve yazılımı

Altair Compose®

Altair Compose®, matris tabanlı yüksek seviye nümerik hesaplama dili ve geliştirme ortamıdır. Matlab ile uyumlu dile sahip olan yazılım, matris İşlemleri, diferansiyel denklemler, sinyal analizi veya kontrol sistemleri gibi farklı alanlardaki problemlerin çözümü için kapsamlı araç kutularına sahiptir

altair activate sistem simülasyonu (1D)

Altair Activate®

Altair Activate®, multi disipliner dinamik sistem modellerinin hızlı şekilde bir boyutlu (sinyal ve fiziksel tabanlı) modellerinin oluşturulması ve simülasyonuna imkan sağlayan, gerektiğinde 3D modellerle birlikte kullanılabilen bir yazılımıdır.

altair embed gömülü sistem geliştirme yazılımı

Altair Embed®

Altair Embed®, gömülü sistemler geliştirmek için otomatik olarak blok şema modellerinden kod üreterek popüler denetleyici donanımına aktaran gelişmiş özelliklere sahip bir yazılımdır.

3D Tasarım & Render
altair inspire studio endüstriyel tasarım ve render yazılımı

Altair Inspire Studio

Altair Inspire Studio, yaratıcı tasarımcılar, mimarlar ve dijital sanatçılar için endüstriyel 3D modelleme ve entegre render çözümü olan hibrid modelleme ve render yazılımıdır. Inspire Studio hem Mac OS X hem de Windows üzerinde çalışmaktadır.

Altair Inspire Render yazılımı

Altair Inspire Render

Altair Inspire Render , yenilikçi tasarımcılar, mimarlar ve dijital sanatçılar için çarpıcı ürün sunumlarını hiç olmadığı kadar hızlı üretebilecekleri yeni 3D render ve animasyon yazılımıdır.