Altair HyperWorks

Ürün Geliştirmenin Her Aşamasına Yönelik Çözümler

Altair HyperWorks, model tabanlı sistem tasarımı ve ilk geometri fikrinden, detaylı multi-fizik simülasyona ve optimizasyona kadar tüm mühendislere çözümler sunmaktadır.

Altair HyperWorks, sınıfının en iyisi modelleme, linear ve nonlinear analizler, yapısal ve sistem seviyesinde optimizasyon, akışkan ve mekanik sistem simülasyonu, elektromanyetik uyumluluk (EMC), multi-fizik analiz, model tabanlı geliştirme ve veri yönetimi çözümlerini içerir.

Yazılımlar, network özelliğine sahip patentli Altair HyperWorks UNIT ( HWU) lisans sistemiyle kullanılmaktadır. Tüm yazılımları sahip olduğunuz lisans dosyasıyla kullanabilirsiniz.

YAPISAL | AKIŞKANLAR | MEKANİK SİSTEM SİMÜLASYONU
altair optistruct analiz ve optimizasyon

Altair OptiStruct

Altair OptiStruct, statik ve dinamik, titreşim, akustik, yorulma ve multi-fizik disiplinlerinde linear ve nonlinear analizler için kapsamlı modern bir yapısal sonlu elemanlar çözücüdür. Yapısal optimizasyon (topoloji, şekil, boyut, topografya) için endüstri lideri ve en çok kullanılan çözücüdür.

altair radioss explicit FEA

Altair RADIOSS

Altair RADIOSS, dinamik yükler altında nonlinear problemlerin çözümünde kullanılan, alanında lider explicit sonlu elemanlar çözücüsüdür.

altair moitonsolve mekanik sistem simülasyonu

Altair MotionSolve

Altair MotionSolve, mekanik sistemlerin performansının analizini ve optimizasyonunu entegre şekilde gerçekleştiren dinamik simülasyon yazılımıdır.

altair acusolve cfd analizi

Altair AcuSolve

Altair AcuSolve genel amaçlı, sonlu elemanlar tabanlı akış ve ısı transferi çözücüsüdür.

altair simsolid simülasyonda devrim

Altair SimSolid

Altair SimSolid, mesh atmadan ve geometri sadeleştirmeden yapısal analizlerinizi saniyeler içerisinde gerçekleştirmenize imkan sağlamaktadır.

 altair esacomp kompozit modelleme analiz

Altair ESAComp

ALTAIR ESAComp, kompozit malzemelerin analizi ve tasarımı için geliştirilmiş bir yazılımdır. Katmanlı kompozit yapıların, konsept ve ön tasarımından, nihai tasarımın doğrulanması için uygulanabilir gelişmiş analizlere kadar geniş bir yelpazede çeşitlilik gösterir.

altair multiscale designer

Altair Multiscale Designer

Altair Multiscale Designer, heterojen veya homojen malzemelerin bir araya gelmesiyle ya da tek bir malzemeden meydana gelen parçaların çok ölçekli veya tek ölçekli malzeme modellerinin geliştirilmesi için kullanılan bir yazılımdır

Altair HyperStudy deney tasarımları

Altair HyperStudy

Altair HyperStudy, kullanıcıların deney tasarımı, cevap yüzey metodu ve optimizasyonu gibi yöntemleri kullanarak tasarımlarını keşfetmelerini, anlamalarını ve geliştirmelerini sağlar.

altair hyperlife yorulma analizi

Altair HyperLife

Altair HyperLife, yaygın kullanılan sonlu elemanlar analizi ve mekanik sistem simülasyonu sonuçlarını kullanarak yorulma analizi gerçekleştiren bir yazılımdır

altair nanofluidx SPH tabanlı CFD

Altair nanoFluidX

Altair nanoFluidX, kapalı hacim içerisindeki akışın davranışını incelemek için geliştirilmiş, SPH tabanlı ve çözümleri GPU da gerçekleştiren bir akışkanlar dinamiği simülasyon yazılımıdır

altair ultrafluidx aerodinmik CFD

Altair ultraFluidX

Altair ultraFluidX, yolcu ve ağır hizmet taşıtlarının dış aerodinamik CFD simülasyonları için geliştirilmiş ve çözümleri GPU da gerçekleştiren bir yazılımdır.

Altair Multiscale Designer

Altair Virtual Wind Tunnel

Altair Virtual Wind Tunnel, harici aerodinamik simülasyonlar için geliştirilmiş bir yazılımıdr. Özelleştirilebilir otomatik sonuç raporlama ile birlikte geliştirilmiş modelleme akışı, geliştirme döngüsünü kısaltır.

Altair EDEM yazılımı

Altair EDEM

Altair EDEM, dökme malzeme simülasyonu için pazar lideri bir yazılımdır. Modern DEM ( Discrete Element Modeling) teknolojisi ile desteklenen Altair EDEM, kömür, maden cevheri, kaya, toprak, toz, tablet gibi dökme malzemelerin davranışının imülasyonunu ve analizini hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirir. EDEM simülasyonu mühendislere, dökme malzemelerin çeşitli işlem ve proses koşulları sırasında ekipmanlarıyla nasıl etkileşime girecekleri konusunda bilgi sağlayarak , ekipmanların tasarımını ve geliştirilmesini sağlar.

Altair Inspire

Altair Inspire

Altair Inspire , tasarım mühendisleri için endüstrinin en güçlü ve kullanımı kolay topoloji optimizasyonu ve hızlı simülasyon çözümüdür. Ürününüzün verimliliğini, gücünü ve üretilebilirliğini artırmak için simülasyon odaklı tasarım sağlayarak konsept geliştirme sürecini geliştirir. Bu, düşük maliyet, kısa geliştirme süresi, az malzeme tüketimi ve ürün ağırlığının azaltılmasını sağlar.

Altair ESAComp

Altair ElectroFLo

ALTAIR ElectroFLo, elektronik soğutma problemleri için özel olarak tasarlanmış termal analiz yazılımıdır.

ELEKTROMANYETİK
altair feko yüksek frekans eletromanyetik analiz

Altair FEKO

Altair FEKO, antenler, mikroşerit devreler, RF parçaları, biyomedikal sistemler, antenlerin elektriksel olarak büyük yapılara yerleştirilmesi, saçılma hesaplanması ve elektromanyetik uyumluluğun araştırılmasında kullanılan yüksek frekans elektromanyetik simülasyon yazılımıdır

altair flux alçak frekans eletromanyetik analiz

Altair Flux

Altair Flux sonlu elemanlar yazılımı, düşük frekanslı elektromanyetik ve termal simülasyon problemlerini çözmek için 35 yıldır kullanılmaktadır. Altair Flux diğer Altair yazılımlarıyla birlikte multi-fizik problemlerin çözümüne imkan sağlamaktadır.

altair fluxmotor ön tasarım yazılımı

Altair FluxMotor

AltairFluxMotor, elektrikli dönen makinelerin ön tasarımına odaklanan esnek bir bağımsız alçak frekans elektromanyetik simülasyon yazılımdır.

altair winprop dalga yayılım modelleme

Altair WinProp

Altair WinProp, kablosuz yayılım ve radyo network planlama alanındaki en kapsamlı yazılım paketidir. Uydu haberleşmesinden, karasal haberleşmeye, kırsal ve kentsel alanlardan, kapalı alan radyo bağlantılarına kadar geniş bir uygulama alanında, WinProp'un yenilikçi dalga yayılım modelleri, doğruluğu kısa hesaplama zamanı ile birleştirmektedir.

altair pollex pcb tasarım yazılımı

Altair PollEx

Altair PollEx, elektrik, elektronik ve üretim mühendisleri için piyasadaki en kapsamlı ve entegre PCB tasarım görüntüleme, analiz ve doğrulama araçları grubudur. PollEx, farklı ECAD ve simülasyon ortamları arasında kusursuz veri aktaran açık bir çözümdür.

SONLU ELEMANLAR MODELLEME
altair hypermesh sonlu elemanlar modelleme

Altair HyperMesh

Altair HyperMesh, büyük ve karmaşık CAD modellerinin açılmasından çözdürülmeye hazır dosya haline getirilmesi için gerekli olan tüm işlemleri hızlı ve yüksek kalitede gerçekleştiren multi-disipliner (yapısal, gürültü & titreşim (NVH), hesaplamalı akışkanlar dinamiği, çarpışma ) sonlu elemanlar modelleme yazılımıdır.

altair simlab feature tabanlı sonlu elemanlar

Altair SimLab

Altair SimLab, karmaşık solid geometrilerin modellenmesi ve montajına yönelik, proses odaklı ve feature tabanlı sonlu elemanlar modelleme yazılımıdır.

altair hypercrash çarpışma analizi model kurulumu

Altair HyperCrash

Altair HyperCrash, yolcu güvenliği ve çarpışma explicit analizleri için model kurulumunun gerçekleştirildiği kapsamlı bir yazılımdır.

ÜRETİM YÖNTEMLERİ
altair inspire cast metal döküm simülasyonu

Altair Inspire Cast

Altair Inspire Cast (eski adıyla Click2Cast), kullanması ve öğrenmesi kolay arayüzü sayesinde metal döküm simülasyonunu 5 kolay adımda doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan, uygun maliyetli bir yazılımdır.

altair inspire metal ekstrüzyon yazılımı

Altair Inspire Extrude Metal

Altair Inspire Extrude Metal (eski adıyla HyperXtrude ), alüminyum ekstrüzyon prosesine yönelik ısı ve akış simülasyonunun gerçekleştirildiği sonlu eleman tabanlı simülasyon yazılımıdır.

altair inspire form sac metal şekillendirme

Altair Inspire Form

Altair Inspire Form (eski adıyla HyperForm), tasarımları optimize etmek, üretimi doğru şekilde simüle etmek ve malzeme maliyetlerini azaltmak için ürün tasarımcıları ve proses mühendisleri tarafından verimli bir şekilde kullanılabilen eksiksiz sac metal şekillendirme yazılımıdır.

altair inspire polimer ekstrüzyon simülasyonu

Altair Inspire Extrude Polymer

Altair Inspire Polymer Extrude (eski adıyla HyperXtrude Polymer), polimer ekstrüzyon şirketlerinin, dar toleranslı, kaliteli yüzey kaplamaları ve yüksek mukavemetli özellikleri ile kompleks profiller üretmek için gittikçe artan taleplerini düşük maliyetle karşılamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir simülasyon yazılımıdır.

altair inspire print3D yazılımı

Altair Inspire Print3D

Altair Inspire Print3D ,eklemeli imalat için tasarım ve simülasyon yazılımıdır. Yazılım tasarımcılara, mühendislere ve üretim uzmanlarına, eklemeli imalat için verimli tasarımlar oluşturma, değerlendirme ve optimize etme olanağı sağlamaktadır.

MODEL TABANLI GELİŞTİRME
altair optistruct optimizasyon small

Altair Compose

Altair Compose, matris tabanlı yüksek seviye nümerik hesaplama dili ve geliştirme ortamıdır. Matlab ile uyumlu dile sahip olan yazılım, matris İşlemleri, diferansiyel denklemler, sinyal analizi veya kontrol sistemleri gibi farklı alanlardaki problemlerin çözümü için kapsamlı araç kutularına sahiptir

altair optistruct optimizasyon small

Altair Activate

Altair Activate, multi disipliner dinamik sistem modellerinin hızlı şekilde bir boyutlu (sinyal ve fiziksel tabanlı) modellerinin oluşturulması ve simülasyonuna imkan sağlayan, gerektiğinde 3D modellerle birlikte kullanılabilen bir yazılımıdır.

altair optistruct optimizasyon small

Altair Embed

Altair Embed, gömülü sistemler geliştirmek için otomatik olarak blok şema modellerinden kod üreterek popüler denetleyici donanımına aktaran gelişmiş özelliklere sahip bir yazılımdır.

3D Tasarım & Render
altair inspire studio modelleme ve render yazılımı

Altair Inspire Studio

Altair Inspire Studio, yaratıcı tasarımcılar, mimarlar ve dijital sanatçılar için endüstriyel 3D modelleme ve entegre render çözümü olan hibrid modelleme ve render yazılımıdır. Inspire Studio hem Mac OS X hem de Windows üzerinde çalışmaktadır.

Altair Inspire Render yazılımı

Altair Inspire Render

Altair Inspire Render , yenilikçi tasarımcılar, mimarlar ve dijital sanatçılar için çarpıcı ürün sunumlarını hiç olmadığı kadar hızlı üretebilecekleri yeni 3D render ve animasyon yazılımıdır.